Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja 7-letnik prihaja vsako noč k meni

7-letnik prihaja vsako noč k meni

Pozdravljeni,
Moj 7-letni sin se vsako noč zbuja in pride k meni spat. Kljub pogovorom ni nobenih sprememb, enostavno ponoči vedno enako.
Zanima me, kakšne izkušnje imate vi, kako dologo so k vam hodili spat otroci in kako ste glede tega urejali.
Hvala.

Koliko brezplodnih nočnih prerekanj in borb!
Če bi imela še enkrat priložnost, veš kaj bi naredila? Brez besed dvignila odejo, da se stisne k nama. Itak bo minilo hitro, pa si boš še želela, da bi bil tvoj mladiček!

Moj odgovor bi bil točno tak. Smo šli 2krat čez to.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz imam lepe spomine na to obdobje. Nikoli nisem otroka prepričevala, da mora spati
v svoji postelji. Mi je bilo kar malo žal, ko je prenehal s seljenjem ponoči. Še zdaj čutim
tisto toplino, ko sme se stisnile in lepo brezskrbno spale. Nikar ga ne odganjaj. Še prehitro
mine čas in ti odletijo iz gnezda.

No, jaz pa mislim, da je prav, da vsak spi v svoji postelji.
če pride ponoči k tebi, ga stisneš, potolažič, potem pa ga odneseš v svojo posteljo. Poznam primer, ko se je še pri 15 letih hodil crkljati k mamici. Mislim, da imata tudi starša pravico do zasebnosti.
tudi sama sem šla 3x skozi to. Če je bil otrok bolan ali imel moraste sanje, je to nekaj drugega. Mora vedeti, da je noč za počitek, čez dan pa se crkljajte. V naročju mu preberi pravljico, si vzemi čas za odhod v posteljo, se veliko pogovarjaj, pa bo. Spanje naj nikoli ne bo kazen.
Bodo vztrajna, pa bo šlo. Če ti ša paše, da pride k tebi, mu pa dovoli.

Za to pa je toliko neodraslih ljudi, ki ne znajo zase poskrbeti, ker jih vzgajate v tumaste nesposobneže.
Novodobne matere ste malo bolane v glavi.

Podobno. K nama je hodil do 9. leta. Takrat sem se jezila, zdaj pa to pogrešam 🙂

Poglej iz njegovega zornega kota, vidva sta dva, skupaj v postelji, on je pa sam na drugem koncu stanovanja v svoji sobi…

Moj 8 letnik tudi. Prej pa dve letn že ni hodil. Pač ima obdobje, ko ga je ponoči nekaj strah in mu to veliko pomeni. Mož s eje na začetku jezil in sem ga umirila, da dokler otrok to bližino še rabi jo pač rabi.

Zarati teh nočnih pohodov pa ne bo nič bolj mamin sinko, saj ko smo/je zunaj s prijatelji naju z možem še komaj opazi, da o kakšne lubčku za aijo niti ne sanjam,…..:))) verjamem, da nam bo še prehitro zrasel.

Včasih taki otroci pogrešajo vašo pozornost, naklonjenost, ljubezen čez dan – ni pa nujno, jasno.
Poskusite vložiti več truda v odnos z otrokom, naklonite mu več časa in izkažite več ljubezni.

Ma paše banicam, da froci spijo pri njih ne rabijo sexati, pol se pa pizdijo, ko si mož ljubico najde…ma po moje jim paše, so potem lahko same z sončkom in jih nihče ne moti.

To se mi ne zdi primerno, otroci naj spijo v svoji postelji in pika. Jaz bi ga hitro odvadil, se lepo zakleneš in čao…, če je pa pri teh letih ves prestrašen zaradi teme, ja kaj šele bo kasneje….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

če imajo za moža takega kot si ti, veš da jim paše!!!! Jaz bi še s kozarcev vloženih kumarc raje delila posteljo kot s tebi podobnim!

isto kot mine!

tudi moj star 7 let in pride pogosto, sicer ne vsako noč,….to naredi zelo potiho, da se z možem ne zbudiva,….
uživejte dokler lahko

če imajo za moža takega kot si ti, veš da jim paše!!!! Jaz bi še s kozarcev vloženih kumarc raje delila posteljo kot s tebi podobnim![/quote]

Ampak ima SICK prav, to nekatere frigidnice izkoriščajo ravo v take namene….no še dobro, da so ljubice na voljo…..

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

če imajo za moža takega kot si ti, veš da jim paše!!!! Jaz bi še s kozarcev vloženih kumarc raje delila posteljo kot s tebi podobnim![/quote]

Nisem tečnA…, to je dejstvo!
In kometariji kot je tvoj to potrjujejo 🙂

SICK je bil tečen tudi ene par postov gor, malo ima pa tudi prav. Samo se pa vprašam, kako se je pa včasih seksalo, ko so vsi skupaj spali v eni postelji, pa še prašič in krava v isti sobi? Ste pa tudi moški ene mimoze, da rabite mir in tišino – taprav dec opravi, pa če tud glih vlak pele čez 🙂

Smešni odgovori 🙂

Moj 14letnik je spal z nama v postelji do njegovega petega leta, kasneje je še hodil proti jutru k nama do devetega. Danes je čisto povprečen najstnik, samostojen, umirjen.

Moj brat je hodil k staršema v posteljo do 14tega leta. Danes je nadpovprečno uspešen 40letnik, samostojen in inovativen.

Kakšna žalost ste ljudje na tem forumu. Prav taki kot si BMW 540, so bili verjetno vzgojeni brez topline in ljubezni. Čustveni invalidi, ki niso sposobni imeti čustvene veze, ne z odraslim in ne z otrokom.
Pri 7ih letih so otroci še zelo prestrašeni in ni lepšega, da imajo oba starša še živa in se lahko zatečejo po tolažbo. Ko se odločiš za otroke, si pač odgovoren za njih. In če jih je strah, so starši zato, da jih potolažijo.
Danes, ko sem mamica 7-letnika, se spominjam svojega otroštva in kako je mamin objem pomiril vse moje strahove, tudi sredi noči. Topline mamine postelje ne moreš nadoknaditi nikoli več v življenju. Moj sin priteče kot da mu gori pod nogami in srček mu razbija in se stisne k meni in v minutki se umiri in zaspi. Dajte se malo zamisliti, poslušajte svoje srce.

Jaz sem bil vzgojen po stari kumrovški šoli, toplino se lahko kaže otroku tudi na drugačen način in ne z valjanjem po postelji. Sem lepo videl v vojski take primerke, ki so spali pri starših…, pezdeti, ki so jokali in se smilili sami sebi, pa vsak dan klicali mamice in podobno….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Strinjam se.

Strinjam se.

Strinjam se.

3 x strinjam se = očitno brez pravega stališča do “problema” = če si brez mnenja o problemu, potem problema ni (menda)

New Report

Close