Najdi forum

pokvarjeni učitelji

Hči sem od malega učila, naj bo poštena in pravična. Če naredi komu krivico, naj se mu opraviči in jo popravi. Na sestankih nam staršem učitelji vedno govorijo, da moramo starši in učitelji “skupaj držat”. Tega sem se nekaj let držala. Priznam, da sem včasih poteptala sebe, pritrdila učitelju in otroka kaznovala, če ravno se meni ni zdelo neko “nedolžno nenamerno špičenje” potrebno kazni.
To šolsko leto je nemogoče, pa kaj je večina učiteljev postala debilnih: poslušam hčerine sošolke kako nepravično ocenjujejo, en, ki ima same 5, je nenapovedano vprašan, ne izusti niti mu in dobi 3 kao za sodelovanje, drugi se uči cel teden in dobi “dobro 2” ker je “dobra 2” boljša kot “slaba 3” po besedah učitelja. Učitelji ocenjujejo na podlagi tega kako jim je kateri učenec “pri srcu” in da se slučajno ne bi kateri od staršev pritožil nad učiteljem- njegov otrok bo občutil to v redovalnici.
Sem nekaj krat poskusila rešiti zadevo na govorilnih urah, pa je bil učinek ravno nasprotni-hči se je ponavadi naslednji dan prijokala domov z 1, pa si mislim 1.ok, morda pa res ni nič znala,ampak, da se ponovi 2x, pa je skoraj neverjetno naključje.
Sklenila sem, da se ne bom več hodila v šolo pogajat z učitelji, ki niso vredni tega naziva in dela, ampak bo pač takšen zahojen debil, ki uničuje te mlade duše občutil materialne posledice.

Dej drugače raje grozi ti sama seb, ker si zgleda malo prf*** …

Verjetno si učitelj in sodeč po tvojem izražanju žal ne izpolnjuješ niti najmanjših kriterijev za delo učitelja. Žalostno koga vse danes v šolah zaposlijo. To pa občutijo otroci na lastni koži in tudi njihovi starši.

nova
Uredništvo priporoča

Kaj ne poveš, ti itak vse obvladaš. Mimgrede še mene.
Če bi pršla meni težit, bi ti u faco reku, da si zagrenjen, nedof*** p* dim. Če bi mel več dedcev u šol, ne bi ti preveč tam letala pa kokodakala tako ali tako. Pa kaj misliš, da si u starcuni?

Kako že: “Le čevlje sodi naj kopitar!”

Če bi ti učil mojo hči in se tako izražal v šoli kot se tukaj, verjemi, da bi poskrbela, da bi ti bila vrata vseh šol zaprta.

wtf, pa ti nisi jasna … pokvarjena matka 🙁

A se vam ne zdi, da ste malo pristranski in da posplošujete? Jaz hodim v srednjo šolo pa sem imela v vseh letih le eno tako učiteljico…

ne morem verjet. Konverzacija na nivoji, ni kaj. Upam, da to res ni odsev naše šole, še na forum ne paše.

Dobila je milo za drago, drugače na ta način komunicirajo vaši ljubki sončki v naših šolah.

Draga mama,umiri se malo in pusti otroka naj se nauči učiti in sam znajti v določenih situacijah.Ali so nam(otrokom socializma)naši starši tudi dihali za vrat kot to počno sedaj novodobne,moderne mame?Ni šans.Pa lepo nam je bilo.Naučili smo se spoštovanja,kar se otrok take mame kot si ti nikoli nebo(glede na tvoje pisanje).Pa nisem učiteljica.Sem mama dveh šolarjev.Pa ne se razburjat.Jaz imam dobre in slabe izkušnje z učitelji a glede na njihovo delo in dokaj razvajene otroke jim lahko samo čestitam.

Nevem kako si predstavljaš ko bo profesor na faksu poklical tvojo hčerkico na zagovor in jo vrgel pa čeprav bo pisni del izpita dobila 9? Se boš tudi takrat šla pritoževat?
Ali pa ko ji bo direktor v službi dal odpoved brez razloga?
Smiliš se mi.

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Tako je matka, steraj te debilne učitle s službe, ker ti si vse-mogočna, najpametnejša in oh in sploh.
Pa tvoje življenje je potica.

Tole pa je jasno odgovor neke zafrustrirane profesorice, ki je zavozila svoje življenje, zdaj pa se znaša nad dijaki.
Draga moja, tvoja služba nima trajnega mandata, mimogrede te lahko odnese na cesto. In tja tudi spadaš…

ne razumem vas……se čisto strinjam z mamo hčerke, ki je bila nepravično ocenjena in po krivici obdolžena!!
Tudi sama sem bila velikokrat žrtev učiteljev, ki se samo znašajo nad otroke. So zafrustrirani, polni samih sebe in v življenju niso uspeli in so šli pač na pedagoško fakulteto, ki jo itak nardiš z levo roko……skratka, so nič!!
Mama hčerke: še naprej spodbujaj hčerko, ji pomagaj in vse bo v redu. V življenju se moramo obvarovati pred takšnimi kreteni, kot so učitelji in še nekaterih drugih…
V bodoče pa pazi, na katero šolo jo vpišeš, ker v srednjih šolah imaš lahko še manj pregleda nad svojim otrokom, je pa res, da so tam profesorji razumnejši in malo na višjem nivoju, kot teli tukaj, ki pišejo!!! Skratka ne se dat, in pusti te debile, naj govorijo kar hočejo!! :))

Internet je leglo zafrustrirancev, ki niso nič dosegli v življenju, pa potem svoj gnev in bes na vse ostale stresajo na forumih in podobnih zadevah.

Žalostno je le, da se ne dodeli funkcije moderiranja nekomu, ki bo to delo bolj vestno opravljal!

Sicer pa je pri vašem problemu neumno in nesmiselno posploševanje. Obstajajo taki primerki, kot ste jih opisali in pri teh je edino pravilno, da starši podpirate svojega otroka, če ima ta prav. Učitelj sicer ima lahko slab dan, a to ni popolnoma nobeno opravičilo, da bo svojo jezo stresal nad učenci. Tudi sam sem imel kar nekaj težav tako v osnovni kot srednji šoli, pa so starši vedno, ko sem imel prav stali za mano. In pri teh mojih težavah ni nikoli šlo za neumno vmešavanje staršev v ocenjevanje, ker bi pač njihov sinček dobil 1, ker se ni imel časa učiti.

Zatorej, mama, prosim ne posplošujte vašega problema na vse učitelje, v svojem dosedanjem izobraževanju sem spoznal veliko dobrih, nekaj pa tudi kretenov, kot jih sama zgoraj opisujete. In še nasvet; tako kot se najdejo v šolah kreteni, se najdejo tudi na forumu; in na žalost ste do sedaj prejeli same debilne in zafrustrirane odgovore.

Upam, da uredite z učitelji! lp

Spoštovani,

strinjam se z zgoraj navedenim, res je veliko takih staršev in otrok, da so tudi učitelji v stiski zaradi njih, so pa tudi otroci in starši, kateri veliko truda vložijo v vzgojo in učenje ter medsebojne odnose in vrednote.

Sama sem med slednjimi, moj živahen šestletnik pa je bil deležen butanja v steno vzgojiteljice v varstvu, zadeva me je tako šokirala, da sem verjela šele pričanju drugih otrok, in ne strahu ter modrici na čelu mojega otroka. Tudi sama vzgajam otroke v duhu spoštovanja učiteljev in šole, pa me je sedanja situacija pahnila k razmišljanju, da vsemu le ni tako.

Ravnateljica skriva dejstva o nasilju te učiteljice v preteklosti. Ker sem priseljena, sem šele sedaj ugotovila, da že vrabci čivkajo o njenih večletnih nasilnih metodah, pa klub vsemu nisem bila deležna opravičila. vse je pod preprogo. Ker pa ne morem sprejeti dejstva, da nasilna oseba še naprej uči mojega otroka, se pa skuša seveda sedaj prikazati mene in otroka kot problematična. Ter me skuša s to metodo utišati. Ukvarjam se z dokazovanjem, da temu ni tako. imam še krasnega šestnajstletika, za katerga nisem imela nikdar z nikomer konflikta, pa mi tudi kdaj ni kaj pasalo vendar sem uredila tako da sem otroka poučila, da je znanje njegovo, naj se uči in znanje ponese v svet, krivice pa so v življenju vsakdanjost s katerimi se bo soočal na svoji poti. Ponudila sem mu svojo podporo, ga spodbudila naj verjame vase in napake drugih ne obsoja, temveč se iz njih kaj dobrega nauči. To se mi je obrestovalo, res je fant od fare in danes je že meni v oporo s kakšno modrostjo iz njegovih logov.

Vendar sem pri opisanem nasilju zašla v slepo ulico.Hudo sem razočarana in v strahu, ker se prikrito nasilje še naprej izvaja pa nihče nič ne ukrene. Sociala nima pristojnosti, nad delom šole, posega lahko le v družinsko nasilje. Inšpektorat trdi da je v postopku vse ok, učiteljica je namreč dobila opomin, za kar menijo, da je dovolj. Policija pa se trudi, vendar so postopki dolgotrajni. Lahko trajajo leta. Zdravniki pa trdijo, da se otrok ob takem dogajanju res lahko spremeni v nasilneža.

Doma se soočam z njegovimi stiskami, saj ne upa več spati sam, se igrati v naravi, katere imamo obilo pred hišo, boji se odhoda v šolo, na dejavnosti. Iz njegovih reakcij pa je pogosto čutiti stisko. Večkrat ponavlja da bi kar ,,umru,,. Sedaj obiskujeva center za otroke žrtve nasilja, močno upam da se stanje izboljša.

Poudariti pa moram, da razredničarka z njim nima težav, res ob pozitivnem pristopu in spodbudi. Kaj ni to normalen pristop.

Starši otrok, kateri so bili sami priča nasilju, in se ne strinjajo ,pa ne upajo spregovoriti, saj jih je vaškega okolja in njihovih reakcij strah, kajti tu so klofute in ostalo nasilje še vedno vsakdanjost. Komur pa to ne ustreza je pa čudak, kot sem sedaj jaz. Sedaj sem deležna očitkov na svoji poti v šolo in nazaj, včasih pa so le jezni pogledi.

Ne smem pa zanemariti dejstva, da nasilna učiteljica sicer rešuje žabice v naravi, vodi razne človekoljubne projekte, zbira denar za šolo ipd. Do dogodka sem jo tudi sama zelo spoštovala.
Zato razumem, da je nepogrešljiva v šoli kot taka, vendar to še ne opravičuje njeno ravnanje, kajne? To je gotovo tudi močen argument tistim ki bi se sicer oglasili, pa so raje tiho.

Kaj ne sodelujejo v nasilju potem tudi sami?

Ravnateljica pa po mesecu in pol pravi, da bova zadevo morali urediti sami. Kako le?

Prosim, če se komentarjev izognejo nestrpneži, zelo pa bi bila kakšnega zrelega mnenja.

Hvala

Definitivno ni naredila prav ampak, roko na srce, brez veze ga ni pritisnila ob steno. Če bi bil tvoj otrok vzgojen in se obnašal, kot se spodobi, ga zagotovo ne bi. Poudarjam, da kljub temu tega ne bi smela narediti!
Po moje bi bilo veliko bolje, če bi se namesto z učiteljico ukvarjala s svojim otrokom in ga vzgojila tako, da bo za med ljudi.
No, lahko se ukvarjaš tudi s tem, da jo boš iz službe spravila, kar boš definitivno dosegla.

Tudi na naši šoli je eden od učiteljev klofnil otroka. Miren učitelj, še muhi ne bi žal storil ampak ta otrok ga je privedel do tega, da ni mogel več. Hodil je za njim, preklinjal in ga izzival dlje časa. In mu je prekipelo. Starši so razumno presodili situacijo in sami rekli, da ne želijo, da bi učitelj zaradi tega izgubil službo, dobil je “le” opomin. In drug drugemu sta se opravičila.

Tudi sama sem učiteljica in sem šokirana.
Ni opravičila, da učiteljica fizično obračunava z učenci, ni opravičila, da si je ravnateljica oprala roke. Tudi sama sem bila večkrat v situaciji, ko me je učenec izzival na vse možne načine, pa sem se zadržala in zadevo rešila profesionalno. Vse se da doseči z besedo in avtoriteto.

Fizično sem posegla vedno le v pretepe, ko je bilo treba fante dobesedno zvleči drug od drugega. Se je tudi že zgodilo, da je z obeh strani padlo po meni, kar sem staršem tudi jasno povedala. Da pa bi koga treščila…. Niti pod razno ne.

Glej si ga no?

Od kdaj pa nasilni učitelj lahko vzgaja otroke za med ,,LJUDI,,???

Pri nas smo imeli primer oz težavo z večjim številom otrok istega razreda, ki so izstopali z izpadom nasilja in izzivanja podobnih situacij, ker pa smo iz mesta in imamo vodstvo na mestu, je bilo ugotovljeno s strani šole, da je njihova učiteljica nagnjena k nasilju,

Uporabljala je preveč nasilnih metod, Njo so premestili, otroci pa so postali sčasoma vedenjsko boljši. Leto kasneje pa celo eden boljših razredov v smislu vodenja . Res pa je, da so tudi starši prispevali svoj delež. Ampak brez ukrepov šole ne bi šlo.

Mislim, da bi take učitelje bilo treba nekam prijavit…..na zavod za šolstvo pa na inšpekcijo potem pa naj si tam uredijo zadeve….pa še mogoče k psihiatru. Te učitelji so res prizadeti.
Če je tako, da je otrok tako problematičen (čeprav sigurno ne tako kot so sami), naj jih pa naučijo pravilnega ravnanja v takšni situaciji, ne pa jih učiti nepravilnega in prostaškega ravnanja. Sami imajo največje probleme, potem se pa izživljajo nad otroka. Ta pa ima potem lahko zaradi njih res (poudarek) težave!!!
Jaz bi se borila za svojega otroka in mu najbolj verjela, te pokvarjene učitle in komentarje, ki jih majo tukaj nekateri pa preslišala in si mislila svoje!!!

New Report

Close