Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Alpsko mleko za 6 mesečnega dojenčka

Alpsko mleko za 6 mesečnega dojenčka

Včeraj me je presenetila ena, ki ima 6 mesečnega dojenčka s tem, da mu daje za pit kar alpsko mleko in da ga že od tretjega meseca futra tudi vso drugo hrano, kot odraslega, se pravi enako slano, sladko itd…… Doji ga ne. Ne vem,no – sem sicer omenila, da meni so to ne zdi ravno najbolj primerno, – seveda ni bilo kakega pozitivnega odziva.

Ne vem, ima kdo kakšne izkušnje s takim prehranjevanjem dojenčkov? Meni se zdi to mimo, saj zdravniška priporočila glede prehrane dojenčkov menda le niso tako iz trte izvita….

Ma, lih za na CSD najbrž ni, a? 🙂 Čeprav je danes alpsko mleko nekaj najbolj groznega in škodljivega, pa vsem vendarle ne naredi škode. Še dobro, da smo nekateri sploh še živi 🙂 Tudi priporočila glede prehranjevanja dojenčkov se sedaj precej hitro spreminjajo, tako da se ravno 100% zanašat nanje ni ravno najbolj pametno. Pred dvema letoma naj bi uvajal GH po 6. mesecu, čez par mesecev pa po 4. oz. ne pred 17. in ne po 26. tednu (kar mislim, da je še trenutno v veljavi :-))…, tudi gluten naj sedaj uvajal od začetka oz. najkasneje med 6. in 7. mesecem, prej pa po 8. ali 9. mesecu, ker je takrat veljalo, da prezgodnje uvajanje lahko povzroča celiakijo (heh, danes pa naj bi to veljalo tudi za prepozno uvajanje). Skratka – tvoja znanka verjetno malenkost pretirava, ker čisto vsega malemu otroku tudi ne moreš dat (ok, razen če čisto spasiraš), da pa mu hrano tudi kaj soli in sladka, pa tudi ni kriminal, no!

otrok bo čisto fajn zrastel, kot so vsi pred njim. vsak naj dela po svoji pameti pa bo mir.

nova
Uredništvo priporoča

Če temu otročku kaj ne bi pasalo, bi verjetno bila že kakšna reakcija, se ti ne zdi?

Jaz goste hrane sigurno ne bi uvajala pri 3 mesecih. To se mi zdi popolnoma nenaravno. Otrok takrat še ne sedi, ne kaže zanimanja za hrano, ima izrazit refleks izplazenja jezička, nima razvite koordinacije roke-usta, hrane ne more prežvečiti, ima nezrela prebavila itd.

Ko pa gre za alpsko mleko … podpiram idejo, da je treba hrano vživati v čim bolj nespremenjeni obliki … alpsko mleko pa je popolnoma predelano živilo.

Še dobro, da je bilo pred 40 leti pa čisto naravno, da je otrok jedel pri treh mesecih še kaj drugega, razen mleka?!? Eh ja, očitno so bili otroci takrat bolj napredni 🙂

ja eno tako pametno frajlo sem tud jaz srečala..seved aje pametnejša od vseh nutricionistov ki se s tem profesionalno ukvarjajo in porabijo precej časa za raziskave..kakorkoli..je otroče bil na Alpskem pa Balsen piškotke pa ni da ni..torej polno konzervansev, barvil, ojačevalcev okusov, sladkorja..ma ni da ni..skratka veliko stavri ki obremenjuje organizem (že odrasel in zdrav) kaj šele mali organizem v razvoju. Posledica tega je da otrokov organizem porablja energijo za presnovo vseh teh stvari na racun energije ki bi bila namenjena obnovi imunskega sistema, rasti (tudi organov) itd..torej ta otrok je ves zasluzen-kaslja, smrka, ni nek napreden v rasti in razvoju..ampak seveda vmesavati se ne smemo, tiho lahko povemo svoje mnenje (enkrat ne veckrat :-)) ..nima pa smisla vsiljevat ker imamo ljudje svobodno voljo in vcasih so zal zrtve nase pameti tudi ostali..ker zal vsak zase misli da je najbolj pameten.
No zasejemo pa lahko seme in ko se bo pojavila razpoka-možnost v razmišljanju pa bo mogoče zraslo kaj pametnega ne samo copy pace našega otroštva ker razum, razvoj gre naprej. To je smisel civilizacije..če ne bi se vsi še z gorjačami podili okol..no in isto tako bi pili soke florosenčnih barv, se basali z roladicami, in gumi bomboni..
čakte mal..pa zakaj se sprašujejo o porastu rakavih obolenj..zato ker žal vsa ta hrana ni strup ki jutri pokaže svoj učinek (drugače je res ne bi smel prodajat) ampak se nalaga..in ko ima telo preveč. Kdaj pa ima preveč je pa odvisno od organizma. V vsakem primeru pa borba organizma z kemijo v hrani energetsko oropa otroka za razvoj.
Za prispodobo..jaz imam moji hcerki na kompletno bio hrani(ker je predrago midva zal velikokrat nisva tako da kuham posebej ker se mi zdi vredno!) in sta ves čas zdravi, kri famozna, razvoj prehitevata, po velikosti pa celo za 2 leti. Sem pa zapisala edino zato ker vam želim in vam privoščim dobro! Tudi jaz sem to nekje enkrat prebrala in inkorporirala..rezultati so izjemni. Lp!

Sej ne moreš verjet….hmm, po tej tvoji analogiji bi torej lahko npr. rekla, da zato, ker sem od rojstva dalje pila kravje mleko in npr. jedla sladko brez omejitev, sem bila (in sem še vedno :-P) nadpovprečno inteligentna, motorično nadpovprečno razvita. Skratka sem prehitevala na celi črti! 🙂 Aja, pa da ne bo pomote – ne verjamem, da je bilo takrat vse tako neoporečno. Daleč od tega, ker so takrat na veliko uporabljali vse mogoče pesticide, umetna gnojila – jap, na podeželju, kjer je baje tako super truper lepo! Jao, zbudite se, no! Lahko se na glavo postavljate, pa bodo nekateri kljub vsej bio, eko, super tanajboljš uravnoteženi prehrani vseeno zboleli za rakom!
Kar se pa naslovnega vprašanja tiče – ja, res najbolje, da jo prijavite na socialno! :-S Mislim, pa kaj vas briga, delajte po svoje, nekaj časa spremljajte vse tanajnovejše raziskave glede prehranjevanje in si potem ustvarite mnenje, če so res tako super in rezultati res tako nedvomljivo točni!

Ojla je je je :-)!
..lej deljenje mnenj, smo pa popolnoma svobodni, da zivimo tako kot sami mislimo, da je najbolj prav. Prehrana definitivno vpliva na organizem in s tem na zdravje (tudi otroka) pa reci kar hočeš.

Ne mislim da nisi zarad Alpskega mleka nič bolj inteligentna. Mimogrede..tudi jaz sem ga pila..ampak kot dojenček sem pa pila mamino mleko. Gleda na trenutna spoznanja pa jima raje dajem bio mleko in to kozje. Ne vem zakaj jima ne bi privoščila nekaj kar lahko in je dokazano bolj zdravo. Se razumemo? Vsak dela z prejetimi informacijami kar želi, je pa dobr ljudem povedat (ampak samo 1x) ker nimamo vsi enakega vira informacij.

Zdaj pa res že ptički na veji čivkajo, da je Alpsko mleko en navaden drek. Ne bom nakladala zakaj, saj smo za homogenizacijo že vsi slišali, če pa katera še vedno živi v kameni dobi, pa bog pomagaj.Ne razumem, okej, da sebi škodiš s takim sranjem že nekako razumem, ampak da svojemu otroku, tega pa res ne štekam. Pa kaj a je RES tako jebeno težko dajati svojemu otroku kakovostno mleko, kakovostno hrano???

Pa no….ne vem, kaj ti bereš, jaz pa vem, da obstajajo tudi raziskave, ki te škodljivosti niso mogle potrditi, raziskave, ki teorije o škodljivosti homogeniziranega mleka popolnoma ovržejo, ker so npr. skregane z vedenjem o procesih pri prebavi…. skratka – tudi, če pri vas ptički čivkajo, to še ne pomeni, da je 100% res!
In ja, res je še kako jebeno težko dajat otroku kakovostno hrano!

Pa no….ne vem, kaj ti bereš, jaz pa vem, da obstajajo tudi raziskave, ki te škodljivosti niso mogle potrditi, raziskave, ki teorije o škodljivosti homogeniziranega mleka popolnoma ovržejo, ker so npr. skregane z vedenjem o procesih pri prebavi…. skratka – tudi, če pri vas ptički čivkajo, to še ne pomeni, da je 100% res!
In ja, res je še kako jebeno težko dajat otroku kakovostno hrano!

barr povej kako bom škodila lastnemu otroka z alpskim mlekom?

Joj, kako ste eni vsevedni. Jaz pa recimo otroke cca tri leta dojim, potem jim pa ne dajem več nobenega mleka. Odkar ga tudi sama ne pijem, se počutim bistveno bolje, radko obolevam, otroci pa še manj. Moja 16 letnica v življenju ni spila 50l kravjega mleka (vključeno v to tudi vsi mlečni proizvodi).
Se pač ne dam prepričati v to, da je kravje mleko za človeka sploh potrebno. Sploh, ker mi je zaradi službe dan vpogled v to koliko blazno veliko mleka je v Evropi preveč. Veste recimo, da so narejene cele študije v smer, da bi se mlečno smetano uporabljalo kot gorivo za ogrevanje? Pri takih presežkih, kot s,o je povsem logično, da nas prepričujejo, da je neka stvar neskončno zdrava in nujno potrebna za življenje. Kot je videti so mnoge resnično povsem prepričali… Seveda pa vsak po svoje!

JA že ok, da naj vsak po svoje dela, ampak je pa tudi res, da je ta dotični otrok non stop smrkav in prehlajen…. Lahko, da je res prav zaradi te prehrane – kot je napisala natasakz, ki ima po moje najbolj prav…

Tudi z ahjaja in Zofijo se strinjam. Po moje je najbolje otroka dojiti čim dlje, če je le mogoče.

Ja, še dobro, da kaj beremo in ne verjamemo vsemu čisto nekritično, kar kroži po internetu, a ne?!?
In zakaj pa ti misliš,da otroci tri leta potrebujejo tvoje mleko??? Če se že zgledujemo po naravi, se mladič takoj, ko začne jesti drugo hrano, preneha dojit! Ja, pri nas pa zganjamo npr. tandemsko dojenje,…jap, čisto naravno. 😀 Pa nima veze dojenje (ma, poznam kar nekaj izključno dojenih otrok, ki so nonstop bolani, ravno tako tudi kar nekaj takšnih, ki sploh niso bili, pa so čisto zdravi), pač pa v tem primeru kravje mleko – zaradi mene tudi, če ga ne bi bilo več – ga ne pijem, ker mi ni do tega, sem ga pa včasih veliko popila. Se strinjam, da za odraslega ni nujno potrebno, vseeno pa za veliko večino ni tako hudo škodljivo (niti alpski mleko ne), kot nekateri trobite! In to je bistvo!
hmmmm, a si prepričana, da pa ta dotični otrok ne bi bil ravno tako smrkav, če bi pil po tvoje bolj zdravo mleko in jedel bolj zdravo prehrano? Jaz tega ne bi kar tako na pamet trdila…

aha 🙂 zdaj vam pa se eno o dojenju navržem. Jaz sem dojila do 7meseca, potem črpala do 14meseca ker naj ne bi bilo iz psihofizičnega vidika razvoja to več o.k. ..tako da pri dojenju do tretjega leta imam tudi jaz pomisleke a ne iz zdravstvenega vidika. Zelo pomembno je v osnovi da mama ne menja plomb, pa ne uziva raznih asapartmajev in ostalih sladil iz žvečilk, da ne pije alkohola in kadi je itak samoumevno..pa tudi kava ni primerna za dojenje (oglejte si posnetke kaj se dogaja s srckom ploda ko mama spije kofein), mislim da res ni potrebno in ce so mame res tok fajn da dojijo zato ker želijo svojim otrokom res vse najboljše bi tudi to morale upoštevati.

No, kar se hotela glede dolgega dojenja in goste hrane povedati je pa naslednje (tudi jaz še ne morem sprejeti da ne bo pomote): ne prenehajo vsi sesalci z dojenjem takoj ko se uvede gosta hrana, daleč od tega. Kar pa je še bolj zanimivo pa je..da izračunano na dobo dojenja in življensko dobo živali zajema dojenje večji del življenja kot pri nas. Izračunano je bilo da naj bi ženska-če bi želela posnemati sesalce-dojila svojega mladiča do 5-7 leta. Hja..to je biološko gledano, psihološko pa je nekaj povsem povsem drugega..bi rekla.
Mi je pa bioenergetik enkrat rekel res zanimivo stvar (za nekoga bo to tezko sprejeti ker bo dozivel kot osebno kritiko ali napad prosim da se zavedate da vse kar vam pripovedujem je samo zato, da sprejmete, ovrzete, razmislite se o drugem pogledu kajti le tako se razvijamo, rastemo, kalimo. Ce poslusamo skoz samo sami sebe ..ni neke osebne evolucije[/i][/i]): nobena (zdrava) žival ni tako tako kruta da bi svojega mladicka fliknila v drug (spalni) prostor ali pa se sama ugnezdila par metrov stran. Kaj pa se je zgodilo z človeškimi samicami? So podlegle željam in potrebam moških? Večina živalskih samcev ni navdušena nad mladiči ker jim “odžirajo” žensko, njen čas, voljnost, energijo-torej so ljubosumni. Mnogi jih celo požrejo, potecajo in jih morajo samice skrivati. Človeški moški niso izjeme pri občutkih zapostavljenosti ipd le da so bolj sofisticirani v svojih dejanjih. Vendar! redko katera živalska samica popusti ampak ima v sebi že nagon da ima mladiče pri sebi in kar najbolje poskrbi za njih.

Hvala vam za številne nove informacije in poglede, res sem vam zelo hvaležna ker sem zvedela stvari, ki jih dosedaj nisem in so spremenile moj pogled in percepcijo. Prosim, vse informacije, ki jih dobite – sluzbeno ali drugace – in so preverjene.. delite jih z nami. Smo tudi taksni ki vam bomo hvalezni. Lp vsem!

pa še nekaj..zelo pomembno je da se za napake za nazaj v življenju ne sekiramo ker nima nihče koristi od tega in nam samo (zelo) škodi. Vedno je treba delovati najbolje kar vemo/in čutimo v tistem trenutku in res nimamo kaj za obžalovat. Srečno!

mene pa zanima kakšne bo imel posledice otrok,ki recimo od 4 meseca pije alpsko mleko?
No,prosim tiste,ki se zgražate v temi

Se ne zgražam, je pa dokazano vsaj že sto let, kaj povzroča sterilno mleko: zelo verjetne kalcinacije v žilah in kosteh sčasoma, šibkejše kosti zaradi črpanja mineralov, ki so potrebni za rast okostja, večje tveganje za karies (odvisno od količine), večje tveganje za razne okužbe, predvsem na dihalih, večje tveganje za astmo in alergije, večje tveganje za okužbe črevesja….

New Report

Close