Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja darilo za otroški rojstni dan-čudno?

darilo za otroški rojstni dan-čudno?

Čez weekend smo povabljeni na otroški rojstni dan, otrok bo imel 2 leti. ker smo se ustno menili že pred časom, sem darilo že kupila, danes pa dobimo uradno vabilo na katerem piše, da daril ne sprejemajo, bi pa raje, da damo povabljenci denar za neko večjo reč, ki so jo kupili otroku.
Sedaj mi je pa čisto čudno..ne vem, kaj naj. Najraje bi se izgovorila in ne prišla, darilo pa prišparala za kdaj drugič za koga drugega!
Namreč zdi se mi totalno mimo!
Kaj podobnega še nisem doživela, mislim ok zdi se mi logično, da ti to napišejo na vabilo za na poroko, da sprejemajo denar namesto daril, pa recimo za okrogle obletnice, če se zmenimo in nas več da denar za kakšno večje darilo, ampak za otroški rojstni dan, halo?
Ne vem, za takele rojstne dneve ponavadi kupimo darilce v vrednosti 10€, ok tudi kaj več, ampak to je ponavadi kaj za oblečt, igračka, knjigica, nekaj, česar se otrok razveseli..ker pri dveh letih je menda že dovolj velik, da ve, kaj je darilo, da mu je v veselje kaj odvit..
Tole pa se mi zdi tako brezosebno, tudi nesramno od teh staršev in nas povabljence postavlja v neprijetno situacijo!
Stavim, da nisem edina, ki sem darilo že kupila.. pa tudi, če prispevamo, koliko pa naj? kaj pa bo primerno, da me ne bodo postrani gledali? Je to 20€, 3o, 40, 50?

Res se mi zdi čisto mimo in sem skoraj odločena, da ne grem, ker ne mislim 2x plačevati.
Ali naj se naredim kar “neumno” in pač dam darilo, ki ga imam pripravljenega?

Hahaha je malo čudno ja. Tudi meni bi se zdelo. Sem mislila, da je taka navada, da se “zahteva” denar samo za poroke. Zdaj bojo začeli določevati povabljencem kaj morajo prinesti, že za vsako procesijo, ki jo morajo praznovati.

No, mi se v ožji žlahti zmenimo za otroška darila, zberemo denar in kupimo kaj večjega (kolo, smučarsko opremo, fotoaparat, whatever), s prijatelji pa ne. Saj tudi večjim otrokom paše dobit manjša darilca, kaj šele malčkom.

nova
Uredništvo priporoča

V takem primeru bi morda bilo dobro poslati, že kupljeno, darilo po pošti, skupaj z voščilom ter s pripisom, da je, žal, obvestilo o denarnih rojstnodnevnih nakazilih prispelo prepozno, ter da je pomankljivo, ker ni določena višina (prostovoljnega?) denarnega prispevka.

Vsi se kdaj kaj novega (na)učimo. ;))

Ti kar prinesi svoje darilo in se sladko nasmehni, daj otročku, staršem pa reci, da si darilo kupila že prej. In se absolutno nič ne sekiraj. Tak sistem je tudi meni mimo. Ne rečem, če bi šlo za 18. rojstni dan, kjer bi fantu kupili res kakšno večjo stvar, vi bi bili pa ožji sorodniki. Prijatelje na tak način vabiti pa je absolutno mimo, sploh za otroka! Sicer pa – tudi na poroke ljudje velikokrat prinesejo darila, pa čeprav bi bil paru denar morda ljubši. Ampak res ne gre, da bi bil zato hud na gosta …

včasih je bolj koristno, da otrok dobi neko večjo, primernejšo igračo/darilo kot pa 10 nepomembnih.

Npr. traktor s prikolico, kolo ipd…

tudi meni se zdi mimo. Ne rečem ožji sorodniki, da zberejo, ne pa prijatelji. Nevljudno se mi zdi na tak način vabit, skrajno materialistično, ker otrok od tega ne bo imel nič, starši pa so očitn opogoltni na denar. Bi razmislila o takih “prijateljih”. In ne bi šla, darilo pa prihranila za koga normalnega.
Pogostili vas bodo pa verjetno s kosom torte in bobi palčkami, imam prav?

Jaz raje dam 10 evrov zraven k nakupu otroškega kolesa kot neko plastiko. Napaka staršev v tem primeru je v tem, da so vas prepozno obvestili. Razen tega se meni njihova pobuda ne zdi slaba.
Itak ves čas jamrate, da imajo otroci danes čisto preveč igrač.

Tudi meni kot mami se tak način ne zdi primeren. Mi otroku kupimo dražje darilo, če si ga lahko privoščimo (ponavadi kupimo skupaj s strici in tetami od otroka), od znancev ne pričakujemo nekih veliko vrednih daril. Če bi mislila, da moj otrok ne potrebuje malih nepomembnih daril in sladkarij, bi znancem povedala, da naj slavljenca počastijo samo z obiskom brez darila.

Nisem se nikjer dozivela, ampak meni osebno se zdi to super!

Moji so zdaj ze vecji in kar ob povabilu na RD povedo, da zbirajo denar za tointo in dobijo denar. Ko so bili pa mlajsi, so dobili kup neke plastike ali premajhnih poliesterskih oblacil (za 10e! – sploh mi ni jasno, kaj spodobnega lahko kupis za 10e, ce je ze ena mini majcka toliko!).

Edino en nasvet za nadgradnjo tega denarnega prispevka:
Jaz bi dala eno tako zaprto skatlo z rezo, kot na voliscih, samo manjso, pa jo postavla v predsobi ob vhodu in naj vsak vrze notri kolikor hoce. Tako nihce ne bo vedel, koliko je kdo dal, ce pa kdo hoce, pa lahko izroci denar tudi osebno.

ja rdeča strela, meni se zdi tudi ena majčka čisto dovolj za darilo! Pa ne rabi bit iz poliestra za 10 e! Zelo slabšalno si napisala tehle 10e kaj sploh lahko dobiš za ta denar, kar ne kaže ravno na skromnost.
Tole s škatlo pa ni slaba ideja, ampak otrok od tega pa tudi nima nič veselja! Zgolj starši, ki dobijo nazaj povrnjene finance.

mi med žlahto ponavadi zberemo in kupimo kaj večjega, za prijatelje mi je pa to opcija edino če sami sprašujejo kaj kupit oz. da bi pavočasno sporočili svoje namere.

na tvojem mestu bi nesla kupljeno in niti ne bi temu polagala posebne pozornosti, pač, vsak po svoje. dvomim tudi da boš edina z lastnim darilom.

Res je, sploh ker so mu to stvar ŽE kupili. Bi bila pa ideja ok, če bi potem skupaj odprli škatlo in prešteli denar ter mu razložili, da bo sedaj s tem denarjem lahko kupil to-in-to.

Skromnost sicer nimam za cednost in upam, da res nisem skromna.
Ko grem na druzabni obisk, porabim vec kot 10e za kofe, sadje in kaksno malenkost za otroke, kako naj potem pridem skozi z 10e za rojstni dan? Kupim majcko? Koliko se pa 2-3-4-5… letniki veselijo majcke? Btw, saj je ze darilna vrecka vec kot 1e!

toliko stari otroci so veseli tudi vedra s kredami,
mislim, da je manj kot 3€, pa še vedno lahko daste zraven 10€ za tisto kar zbirajo.

v tem primeru pa, ker je že kupljeno, naj nesejo kupljeno darilo. Starši jih sigurno ne bodo nazaj poslali zato, ker so prinesli darilo namesto denarja.

Jaz bi nesla to, kar si že kupila, bi pa prej poklicala starše, ker ne veš, če niso otroku napletli kake zgodbice glede darila in bi ti pokvarila sceno.

Jaz bi tudi sigurno nesla kupljeno ,ne komplicirajte povej,da si že pred vabilom kupila.Smo pa mi zbirali denar za kakšno večjo stvar ampak samo v najožjem krogu tako,da mi je to čisto mimo,da dobiš od prijateljev takšno vabilo.Drugače pa mi s tem nimamo problemov,ker ne hodimo na rojstne dneve no razen otrok pa še to v najožjem sorodstvu ter okrogle obletnice starejših.

Nesi darilo, ki si ga kupila.
Nekateri starši se pa res spomnijo služit še na rd svojih otrok. Če imajo denar, naj otroku kupijo kaj dražjega. Če ne, pa tudi otroku ne bo nič hudega. Takole “posiljevat” znance je pa ogabno.

Ne delaj drame, kjer ni potrebe. Nesi jim darilo, razloži situacijo, dodaj še denar (če ga lahko pogrešaš) in to je to. Sicer pa ne razumem zakaj hodite na rojsne dneve ljudi s katerimi skoraj nimate nič skupnega ? K pravemu prijatelju lahko prideš na rojstni dan v gatah, brez darila in ostaneš 2 dni. lp

Meni je pa to tako mimo, da je težko povedat. A že za 2.rojstni dan se gremo nabirke?

New Report

Close