Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja kdaj otroci hodijo spat

kdaj otroci hodijo spat

Kdaj hodijo spat vaši 12- letniki? Mi imamo enega takšnega in je bil cel halo v hiši, ker sem ga poslala ob pol desetih v posteljo. Bi gledal wrestiling.
Kaj pa 3 letniki?

Oba ob 18:30 ,najkasneje ob 19 uri
Stara pa sta 6 in 4 leta

naš 12letnik ob 21h v posteljo, lahko posluša še glasbo al pa bere knjigo, po dogovoru včasih lahko gleda TV do 22h, med vikendom pa dlje.

6letnik enako v posteljo najkasneje ob 21h

nova
Uredništvo priporoča

Triletnik hodi spat že od 1 leta naprej ob 21.10, velikokrat ne zaspi tudi do 22h. Popoldan ne spi nič oz včasih max 1 uro. Ni nam preveč liuštno.

Z 9- letnico se skoraj vsak večer skregamo, ko mora ob 21. spat. 6- letnica pa zaspi malo čez 20 uro brez vsakega problema.
Je pa problem verjamem, ker imamo različen bioritem ljudje. Jaz in 9 – letnica zvečer nismo zaspane in težko zaspimo, brez problema še zvečer kaj naredimo, ampak zjutraj je pa težko vstat. Mož in mlajša pa zvečer kmalu zaspita, ampak zjutraj sta pa kot rožice.Pa to ni odvisno samo od ur spanja.

Ker sem doma, hodi moj 2-letnik spat ob 20.00, ko sem delala, je sel spat ob 19.00
Ko sem bila jaz stara od 8 let naprej, sem hodila spat ob 20.00, potem sem pa do polnoci brala knjige pod kovtrom z zepno lucko 😉

triletnica in osemletnik zaspita med 20.oo in 20.30. Edino za vikend jima pustim malo dlje, nekje do 21.30. Zjutraj je treba vstat ob 6.00 in če ne odspita 10 ur, je koma.

Zaspi nekje od 19.30 do 20h. Stara je pa 5 let.

10-letnik ob 22. je v postelji, velikokrat ne zaspi do 23.30. Zjutraj vstane ob 7.10.

8-letnica med 21 in 22 uro.
3-letnica med vikendom enako (ker doma popoldne ne hodi spat), med tednom (ker mora v vrtcu počivati in 1-2x tedensko tudi zaspi) pa jo dam v posteljo ob istih urah, vendar vsaj do 23-ih vstaja in hodi naokrog.
Tako da imamo tudi mi kar nekaj težav.

Mi ne pade na pamet, da bi bila bitke z mojimi okoli spanja. Dokler zjutraj lahko vstanejo, zakaj da jih tiscim zvecer ob osmih v posteljo, ce itak ne zaspijo do 23? Sploh pa moji, od kar so v puberteti, hodijo prej spat 🙂

18.30, upsssssss, to pa je red!

18.30, upsssssss, to pa je red![/quote]

moji mami, da nam ni težila s tem, kdaj moramo spat. Smo šli (4-je) ko smo bili zaspani. Nikoli ni delala travm okoli tega. Teli otroci se mi pa hudo smilijo. Sploh poleti, ko je zvečer zunaj najlepše.

Me veseli,da se ti smilijo 🙂

13letnica okoli 22h.,kdaj tudi pozneje, ker jo ne slišim v svoji sobi in ne kompliciram,saj zjutraj brez problema vstane in ni nikoli čez dan na račun tega zmatrana.
Naš 6letnik pa skoraj vedno zaspi od 19,-19,30..redko nam rata kdaj čez vikend, da ga “ohranimo” budnega vsaj do 20.h

tale peti je stroga mati…
moja 13 letnica gr in 10 letnik gresta ob 9 spat
včasih, če imata res željo lahko gledata kakšen film, zdej ob nedeljah, ko so talenti, bosta sigurno hotla gledat
taveliki sem že rekla, da lahko gre tud mal kasneje spat, pa je to naredila parkrat, potem pa kr pozabila na to in hodi z bratom.jaz jo pa tudi nisem spomnila…
ma strela prav, da zgleda, da rabi več spanja, ker je v puberteti

avtorica, pusti fantu, naj bo vsaj do pol desetih, oz. dokler se ne konča en film, ki se začne ob osmih.taki fantje so že veliki, čeprav ga ti vidiš malega fantka…brez veze, da se kregata pred spanjem..pol oba težje zaspita…povej pa mu, da ga hočeš zjutraj vidit, budnega in svežega, če bo ves povalan, bo hodil ob 9 spat…

Menim, da je potrebno za pravilno predstavo razpolagati še z enim podatkom in sicer kdaj otrok zjutraj vstane. Moja hči (stara 7 let) vstane ok. 6. ure in gre spat ok 20.30 ure in ni nobenih težav. Zaspi v parih minutah.

Sin (6 let) vstane tudi ok. 6. ure, spi v vrtcu in zvečer ne more zaspati pred 21. uro.

simbioza: stroga? ne,nisem vem pa koliko spanca potrebujeta moja otroka 🙂

Hvala lepa: Koliko se bosta šele sedaj zasmilila moja otroka ko povem,da 6 letnik tudi popoldan gre spat 🙂

Uboga sta res

Peti, tvoji otroci imajo red, so ga navajeni in njim je tako najbolj prav
zraven, pa imaš potem tudi ti, čas zase in za moža…

pridna mamica si

Naša sedemletnica je med tednom v postelji do 21 ure,zaspi takoj. Zjutraj se sama zbudi med 6-7 uro. Med vikendi gre spat malo kasneje nekje do 21.30.

lp

New Report

Close