Najdi forum

Sosedje južnjaki

Pozdravljeni,

živim v bloku in ravno pred 14 dnevi sem dobil nove sosede. Kakih 10 jih je v podnajemu v cca 60 kvadratnem stanovanju. Ker imajo mislim da 4 majhne otroke, povzročajo neverjetno galamo – otroci so totalno nevzgojeni in se derejo non stop od 8h zjutraj do polnoči zvečer. Edini mir je med tednom kakšen dan dopoldne do 12h. Skupaj imamo dnevni sobi, tako da jih slišim kot bi bili pri meni v stanovanju (kričanje ali kričoče smejanje) in ker delam doma, me to izredno moti (tudi če ne bi delal doma, bi me motilo ampak v tem primeru pa je nevzdržno saj opravljam poklic, ki zahteva veliko zbranost, živce in pozitivno nastrojenost).

Torej kaj lahko storim v tem primeru – ali so kakšne omejitve števila ljudi v stanovanju? Ali so za otroke to sprejemljivi življenjski pogoji?
Tega ne bom mogel dolgo prenašati, tako da moram izvedeti način kako se problema znebiti.

Preseli se pa bo ali pa si najemi prostor za delo kot ostali ljudje.

Praviš naj si najamem prostor za delo kot ostali ljudje, kot bi bil to luksuz 😀 luksuz je, da imaš prostor za delo kjer hočeš, po moznosti doma.
Očitno na tak način ti rešuješ probleme in glede na predlog predvidevam, da nimaš v lasti nepremičnine.
Ne vem zakaj je bil potreben tak komentar, v njem vidim samo tvojo nevoščljivost, nezadovoljstvo in šibkost brez prave rešitve problema. (mogoče se pa motim in si oddala tak komentar, ker sebe vidiš na drugi strani moje stene s tremi nevzgojenimi otroki in z njim poskušaš opravičiti dejstvo, da tvoji otroci motijo sosede oz. povedati, da je to problem tistega, ki hrup posluša).

Mislim, da vsakemu pripada pravica, da se v svojem domu lahko spočije in ne, da mora iskati dom, kjer mu ne bodo sosedje jedli živcev 24/7

nova
Uredništvo priporoča

Kaj je Janezek?

A če bi bili sosedje Slovenci te pa nebi glava bolela. Moti me tvoj naslov.

Drugače bi se pa ljudje morali v bloku malce prilagajti drug drugemu. Saj je tudi za bloke napisan pravilnik obnašanja, v kolikor ga nimate na vidnem mestu (oglasna deska) naj vam ga dostavi vaš upravnik.

Za vaše delo si pa najemite prostor namenjen vaši dejavnosti.

:DDD Zakaj pa me ne bi motilo, če bi bili Slovenci? V istem stanovanju je do nedolgo nazaj stanovala šiptarka (tudi trenutni sosedje mislim da so šiptarji, nisem prepričan), pa me ni čisto nič motila. Zgoraj so mislim da bosanci (nisem prepričan, vem da so z juga) ampak so v redu sosedje – grdo hodijo ampak se z njimi da lepo pogovoriti. Imamo tudi dogovor, da mi potrka po podnu, če sem preglasen in stišam. Čisto dobri odnosi, pa so tudi oni južnjaki.
Ne razumem zakaj te naslov jezi – je mogoče žaljiv? V mojih očeh samo sporoča dejstvo. Če bi bili ti sosedje Slovenci, pa je veliko večja verjetnost, da se jih ne bi natlačilo 10 v isto majhno stanovanje.
Seveda bi se morali sosedje v bloku prilagajati eden drugemu, ravno v tem je problem. Jaz se prilagajam, omenjeni sosedje pa se ne. In zato me zanima, kaj lahko glede tega naredim.

Ne vem, zakaj so potrebni čisti off topic komentarji. Aja, ker te moti naslov – kako pa naj jih nazivam nežaljivo po tvoje, če ne poznam njihove narodnosti, samo vem da so se po govorici sodeč priselili z juga?

Točno tako če misliš da so preglasni pokliči policijo pa naj oni presodijo. Mislim pa da te moti predvsem da niso Slovenci (en podoben tebi je nastopal v filmuKajmak in marmelada). Aja a drugih sosedov pa ne motijo.

A če ne bi bili južni, te pa ne bi motilo? Naslov in razmišljanje imaš čisto adijo. Sicer pa – tudi jaz delam doma in hej, že dolgo, vsaj od časov vokmena, obstaja nekaj, čemur se reče slušalke daj na glavo. Plus dobra muzika, pa boš takoj boljše volje.

Napisal sem daljši post, pa očitno admini ne bodo odobrili.
V glavnem, KJE SEM ŽALIL KOGA? (juznjaki je izraz za ljudi, ki prihajajo z juga, nisem ziher s kje). ZAKAJ ME NE BI MOTILI, ČE BI BILI SLOVENCI? ZATO KER NE BI BILI GLASNI ALI ZATO KER JIH NE BI BILO 10 V ENEM STANOVANJU? (če bi bili glasni, bi me motili. “Deset v enem stanovanju” slovenskega primera še nisem videl).
Nimam takega nerazčiščenega razmišljanja kot vidva/e, da iščem napake v drugih zato, ker mi na splošno niso všeč.

ZELO SO GLASNI NJIHOVI OTROCI, ČE BI BILI SLOVENCI BI BILO ISTO. ČE NE BI IMELI OTROK BI BILO VSE V REDU, ODRASLIH NE SLIŠIM NIKOLI. Hočete reči, da bi me potem odrasli motili, čeprav bi bili tiho? joj – da na tako stvar pomisliš, se moraš tudi sam velikokrat tako pristransko obnašati in obsojati.

Očitno ste malce zgrešil z naslovom in vas sedaj vsi napadajo, ne dobite pa odgovora na vprašanje ki ste ga v bistvu zastavili. Nekateri so na forumih res samo zato, da iščejo kje bo kdo naredil kakšen kiks…

Torej…jaz vas prav dobro razumem. Verjamem, da vam pošteno načenja živce.
Vsak ima v SVOJEM stanovanju pravico počet kar mu je volja, le da s tem ne moti ostalih stanovalcev. Nikjer ni določeno kakšna mora biti minimalna bivalna površina na osebo, zato jih lahko utišate edino po 22 uri s policijo – in si s tem nakopljete saj veste kaj(prijetne sosedske odnose že ne).
Ena rešitev je res zamaški v ušesih, druga selitev (vaša). Žal.

V našem okolju imamo težave z mladoletnimi vandali. Ne moreš jim popolnoma nič. Oni uničujejo tvojo lastnino (sicer ne v astronomskih vsotah, ravno toliko da dviga pritisk), ti pa lahko samo čakaš da čimprej odrastejo in upaš da jo ne bodo zares kakšno ušpičili. Pogovor s starši je neuspešen, ker njihov pa že ni bil…in potem so še jezni na tistega, ki si upa obdolžit njihovega otroka. Sosedo so celo napadli, ker si je dovolila kar sama obačunati(besedno) z njihovim otrokom.
Je pa zanimivo, da nasankamo vsi razen tistih, katerih otroci to počno. Saj razumem, da jim je to v zabavo, saj smo tudi mi kdaj prenesli kakšna korita z rožami, ampak če vsakodnevno opaziš spremembe ko stopiš skozi vrata to ni zate več hec.

Napisal sem daljši post, pa očitno admini ne bodo odobrili.
V glavnem, KJE SEM ŽALIL KOGA? (juznjaki je izraz za ljudi, ki prihajajo z juga, nisem ziher s kje). ZAKAJ ME NE BI MOTILI, ČE BI BILI SLOVENCI? ZATO KER NE BI BILI GLASNI ALI ZATO KER JIH NE BI BILO 10 V ENEM STANOVANJU? (če bi bili glasni, bi me motili. “Deset v enem stanovanju” slovenskega primera še nisem videl).
Nimam takega nerazčiščenega razmišljanja kot vidva/e, da iščem napake v drugih zato, ker mi na splošno niso všeč.

ZELO SO GLASNI NJIHOVI OTROCI, ČE BI BILI SLOVENCI BI BILO ISTO. ČE NE BI IMELI OTROK BI BILO VSE V REDU, ODRASLIH NE SLIŠIM NIKOLI. Hočete reči, da bi me potem odrasli motili, čeprav bi bili tiho? joj – da na tako stvar pomisliš, se moraš tudi sam velikokrat tako pristransko obnašati in obsojati.[/quote]

Še enkrat: obstaja napravica, ki se ji reče SLUŠALKE.

No, imam podoben problem!!!
Nas je 8- imam 6 otrok.

Imam sosede- imajo TRI otroke (manj kot mi torej) , ampak tudi mene oni motijo. V čem je fora? Jaz dam otroke spat- tudi najstniki ob 8 ih. Sama grem spat ob 10 h. Ampak odkar smo v tem bloku, ne morem spati. Enkrat norijo, enkrat se kregajo, enkrat vadijo do pol polnoči in umirijo se šele okrog polnoči. Včasih zaspim, pa me zbudijo!!! enkrat sem že mislila, da se bodo ločili, ker sta se fino kregala…Potem greš na WC, pa slišiš lulanje druega soseda in ventilator in telefonski pogovor itd…Saj mene mine tudi na WC hodit.
Potem slišiš nekoga iz dveh nadstropjev nižje…Imamo pa zraven južnjake, trije so, ampak so “normalni”. Tudi njih moti vse to..Celo moje najstnike moti nered-pa kaj češ.

Fora je v slabi gradnji, slabi izolaciji, pa je novogradnja. Tako da, kaj vem. Ni glih za policijo klicati. Mi smo bili normalno glasni, ko smo se preselili. Potem pa sem slišala soseda- točno zraven so – trije odrasli: ves govor kot da je v mojem stanovanju! No, potem smo bili tiho kot se je le dalo. Se je dogajalo, da sem hodila “mirit” otroke, najprej sem zavpila:mir, pa nič, potem sem šla pogledat: vsa besna odprem vrata – oni pa spijo! In slišim še naprej glasove od – kdo ve katerega nadstropja. Tudi moji otroci so igrali klavir, pa nikoli po osmi uri zvečer! Mene skoraj kap, ko slišim klavir ob pol polnoči! Policije pa ne kličem.

Ne vem, mogoče pa so ti sosedi glasni odkar smo mi tukaj, ne vem? Ker prvi mesec je bilo kar mirno. Klavir občasno med 11 dop. in 14 pop. Potem pa…Uh, ali pa eni Skandinavci…

No, ZDAJ uporabljam čepke za ušesa, pa je bolje. Celega bloka pač ne moreš izselit!!!!!

Primer: zvečer tišina, pa slišiš odpiranje vrat, ključ, hojo…Bila sem čisto iz sebe:” vlomilci”! Potem pa sem ugotovila da je to pri sosedih in sicer se sliši kar od vseh štirih, šestih, celo če so nekaj metrov stran od mojihvrat in včasih še od zgornjega nadstropja.

Tako, po enem letu sem se nekako na vse hudo privadila. Kaj pa mi sploh preostane drugega?Bolj me skrbi, da imajo moji otroci slab zgled.
Sicer pa, kje še najdeš kake vzgojene otroke- tudi edinčke ali samo dva? So pač mame v službah in je razumljivo, da nimajo časa in živcev za lepo vzgojo.

Če ne bi imeli otrok, bi bilo vse uredu- no, tale stavek me pa res pogreje BTW!
Zraven imam dva mlada- ne vem, kaj že…zaposlena, nista poročena- kaj naj rečem- koruznika? No, njihov hrup, pa zabave so tudi grozni, …pa ne vem, ne moreš imeti samih penzijonistov- kdo jih bo pa vzdrževal…

Sicer pa po novem mi “veliki” vzdržujemo druge z 1 osebo ali dvema prijavljenima. Plačujemo jim stroške. Jaz plačam skupne stroške po osebi in jih je 4-5x več kot mojih lastnih po števcu.

Kakšni južnjaki so res lahko obup, pa na srečo zdaj omenjeni moji eni sosedje iz bloka rešujejo slab vtis iz preteklosti. Ja in sram me je,ker omenjeni drugi slovenski sosedje delajo slab vtis Slovencev. Včasih v drugih nadstropjih mislijo, da smo mi tisti in so me enkrat eni vrgli iz postelje ob 10 in 30minut (glih trdno sem zaspala) kmalu po preselitvi. Grem pogledat, zvoni, zbudim moža, on nič ne sliši,pač ima trden spanec in grem k vratom in potem smo ugotovili, da nismo mi, ampak eno nadstropje višje ali pač nekje drugje- ni se točno dalo ugotoviti kje . Ampak potem sem še jaz poslušala tisti hrup kake dve uri…A je treba razlagat, da potem še dolgo nisem zatisnila očesa???

Ne gre vse metat v isti koš!

Midva imava pet otrok, lušnih, živimo v novejšem bloku, starem pribl.10 let, se ravno tako vse sliši, imamo pa različne izkušnje z različnimi ljudmi in družinami, mene najbolj prizadene kreg zakoncev ali hrup ponoči ali karkoli takega, kadar človek rabi mir. Na to se je bilo težje navadit, rada imam mir in tišino, ampak človek se na vse navadi. Kaj pa naj bi drugega?
Kajti v bloku živimo šele približno nekaj let.
Nimamo denarja, da bi si lahko kupili hišo na deželi (kot družina smo živeli pred tem na deželi).
Treba se je odločit: težit drugim ali pa sprejeti dejstva, kakršna so.
Mene sicer motijo nevzgojeni otroci, ampak niso moji in gotovo so za svoje starše že tako križ in zdaj naj jim jaz še dodatno težim?
Gotovo se zadeve s teženjem še poslabšajo, radi bi pa, da se izboljšajo in zato je treba delati v dobro drugih in nas.
Včasih te kaj bolj moti, včasih manj, ko se navadiš-sprijazniš- je lažje!

Dragi Jurke

Glede da so v podnajemu, pokliči lastnika stanovanja in mu razloži svojo problematiko.
Pri nas se z najemniki ne pogovarjamo, saj nima nbenega smisla. Lastniki pa hitro rešijo problematiko.

Pa lep pozdrav

južnjakinja

najboljsi sosedi? juzni sosed!!! slovenci se pa radi vozjo v dragih avtih, so pa preskrti, da bi si kupili dodatno izolacijo-oz. jih prevec zanima kva se pr sosed dogaja…

pa ti si ena budala….zanima me kaj bi ti pisal tule če bi tebi kdo sral po glavi kmet idiotski…izolacijo maš ti u glavi bebo (luft)…slovenci so zakon jugo je pač jugo….bruh…

ČE NE BI IMELI OTROK BI BILO VSE V REDU, ODRASLIH NE SLIŠIM NIKOLI.

Super

No tudi mi imamo sosede podnajemnike ,ki so prisli na novo Jih je pet z eno puncko dveleti stara. Pa se slisi take kot da smo skup v dnevna sobi, tamala nevzgojena , skoz je noter zaprta, nice ne hodi ven na sonce, upije, se dere do 23,24 ure, tece po stanovanju, Kerr se ji mesa. Baje so siptarji ali Makedonci.
Poklici Policijo ce se derejo do 22 do 6 h zjutraj mora biti mir in tisina.

New Report

Close