Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Dohodnina – vzdrževani družinski člani – oddati do 7. 2. 11

Dohodnina – vzdrževani družinski člani – oddati do 7. 2. 11

Prosim za pomoč.

Mož je že uveljavljal olajšave za otroke pri plači vsak mesec ( vsaj mislim, da se tako reče ) do junija 2010. Zdaj pa sva hotela , da oddam list jaz, ker imam večjo plačo, in napišem vzdrževanje od julija do decembra. Ampak, ker nisem v tem nič doma, me zanima:
– ali oddam samo jaz list od julija do decembra, ali mora oddati tudi mož kakšen list
– kako napišeš npr. če želiš informativnem izračun, pri meni mi je jasno da vpišem od julija do decembra, kako pa pri možu ali je od januarja do junija, ali se to ne vpiše nič?

Hvala tisočkrat!

mož ne rabi, ker je med letom uveljavljav olajšavo…ti pa izpolneš od julija do decembra
in seveda pri informativnem izračunu mož vpiše jan/jun…ti pa jul/dec

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

O, najlepša hvala! Sem imela že vse tako napisan, potem pa nisem bila več sigurna v to.

lp

nova
Uredništvo priporoča

A se ne bi splačalo tebi uveljavljati za vse leto?

Se opravičujem vnaprej, če je že kje bilo kaj napisanega o tem.

Sprašujem naslednje:
1. jan-15.marec sem bil brezposeln in prejemal nadomestilo za brezposelnost (cca 500 eur mesečno, zadnje izplačilo aprila)
15.marec-1.september sem bil brezposeln, brez nadomestila
od 1. septembra dalje zaposlen

Ali me žena prijavi za vzdrževanega člana za obdobje 3-8?

hvala

Naredite si izračun, če se vam splača, da te žena prijavlja kot vzdrževanega člana.

Vsak, ki ni zaposlen, je lahko zakonskemu ali izvenzakonskemu partnerju vzdrževani član. Ampak če si imel v tistem letu prihodke, se ti bodo kot vzdrževanemu članu ti dohodki šteli kot ˝lastni dohodki vzdrževanega člana˝. Če boš imel teh dohodkov preveč, te žena ne bo mogla uveljavljati kot vzdrževanega člana.

Poiščite na netu kakšno aplikacijo za izračun dohodnine in vnašajte vanjo vse mogoče variante, pa poglejte, kaj se vam najbolj splača. Preračunajte, koliko bi oba doplačalai ali dobila vrnjeno, če si vzdrževan član ves čas brezposelnosti, samo v času, ko nisi prejemal nadomestila, kako je, če te sploh ne uveljavla. Vse skupaj je ZELO, ZELO odvisno od višine vajinih dohodkov in od plačane akontacije dohodnine.

Tvoje vprašanje nima enostavnega odgovora.

Res ne vem, pa prosim za pomoč.

Ločena. Skrbništvo imam jaz. Bivši plačuje preživnino.
Dogovorjena, da otroke uveljavljam jaz. Do tu vse prav, potem pa izpolnim obrazec in ne vem, kam, če sploh vplišem prejete preživnine za vzdrževane otroke. Zadnji stolpec je sicer namenjen nekim zneskom, toda pri spremnem besedilu piše, da se vnese znesek preživnin, ki ste jih plačali (ne prejeli) za vzdrževane člane. In ta stoplec potem ni to.

Hvala.

nikamor ne vpisuj preživnin.

Najlepša hvala.

verjetno presežeš letne dohodke v višini 2.304 EUR in ne moreš biti vzdrževani član.

drugače pa.
če si marca še prejel nadomestilo (pišeš 15 marec), potem te marca itak ne more uveljavljat.
oziroma, če si septembra že prejel plačo (dvomim) bi te lahko uveljavljala od 4-9.

ampak, mislim, da presežeš olajšavo.

Mene pa zanima, kaj naredi durs v primeru, da napišeš zakonca kot vzdrževanega družinskega člana, čeprav preseže to mejo dohodkov (2304)? Ali ti zgolj pošljejo odločbo brez upoštevanja tega zakonca ali te kaj ‘udarijo po glavi’ s kakšno kaznijo zaradi napačnih podatkov? Sprašujem, ker sem dal noter tako izpolnjen obrazec, nisem pa 100% prepričan ali žena preseže to mejo ali ne (je glih tam nekje na 2.200 € dohodkov, če sva prav sešteval vse njene prihodke).

Morda da dobiš tule v redu odgovor. Če pa ne, pa bi se jaz s takim vprašanjem kar obrnila na svojo davčno referentko na DURSu. V takih primerih čisto v redu svetujejo.

Mi še nismo dobili izpisa dohodkov za prejšnje leto, šele 9.2. dobimo, tako, da točno ne morem izračunati, vendar plačo imam sigurno jaz višjo, ampak tok velik pa ne. Mož je pa že dobil izpis in če nič ne uveljavlja otrok mora doplačati 480 e.
Mi je pa to vsekakor preveč, ker bo sigurno prej dobil za plačat, kakor jaz nazaj.

Če si bil nekaj mesecev brez dohodka, si bil te mesece vzdrževan član? Če sem bila zaposlena do aprila in do oktobra prejemala nadomestilo, me je mož vzdrževal v novembru in decembru, ko sem bla brez dohodka.

Mislim, da za mesece, ko si bil brez prihodkov, lahko žena uveljavlja tebe kot VDČ. Zafrkneš se, ko na primer napišeš, da si bil vzdrževan celo leto, pa si imel vmes lastna sredstva v višini olajšave – potem se pa olajšava res izniči.
Za vsak slučaj preveri še na svojem davčnem uradu in vprašaj, ali te za pet mesecev brez vseh prihodkov žena lahko prijavi kot VDČ.

O teh stvareh nimam blage veze,res se v to ne razumem popolnoma nič :((
Zato vas prosim za pomoč,ker nevem kaj in kako.
Mož je zaposlen,otroke ima med letom prijavljene,jaz sem brezposelna in nevem kam zdaj zmano ??
A moram kej oddat,kaj se splača kaj ne,….????
Aja,od nikjer ne dobivam nobenga denarja,podpore,socialne,…

In najbl važno,do kdaj je to treba sploh oddat??
100x hvala za informacije,pa lep dan!!

Otroci in ti ste njegovi vzdrževani družinski člani. Upam, da mož malo bolj ve, kaj se dogaja z njegovim denarjem, sicer naj pogleda na svojo plačilno listo. Tam bi morale biti odtegnjene olajšave.
Olajšava si pa seveda lahko tudi ti, le sorodstveno razmerje je drugačno (ne otrok, ampak zakonec).
Sicer pa brez panike, tudi ko dobite info izračun, je še čas za popravke.

Če ima mož pod olajšavo VDČ mesečno samo otorke, naj do 07.02. odda še vlogo za VDČ zate.

Zahtevaj povzetek izplačil v vašem računovodstvu – zakonski rok je danes in ni opravičila, da vam tega ne dajo (vsa leta do sedaj je bilo do 31.1. tudi treba javljati podatke na DURS, tako da jim rok nikakor ni nov.).

V spominu imam, da naj bi se dohodki otrok, če so delali npr. preko študentskega servisa, odštevali od olajšave za vzdrževanega družinskega člana.
To drži ali ne?
In če je res tako, je treba te prihodke kaj prej napovedati ali naj bi to že bilo v informativnem izračunu?
Hvala za kakršnokoli info. že vnaprej.

Lp!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

New Report

Close