Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Do kdaj bolniško za otroka?

Do kdaj bolniško za otroka?

Do katerega leta otrokove starosti ste jemale bolniško, če je otrok preboleval kakšno virozo.
Sprašujem, ker moj 14 letnik grozno jamra, da bo jutri sam doma.

…da nas zajeb….

Čisto dobronamerno … a k zdravniku greš z njim?
Moje osebno mnenje je, da je 14 letnik brez težav sam doma.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi to je del odraščanja … da se nauči samostojnosti.

Saj bo sam doma, sam zanima me kako drugje, ker drugače je ves pogumen in rad sam, ampak sedaj ko je bolan pa tak revček- tipično za moške.

dobro si povedala 🙂

če želiš bolniško, boš morala z njim k zdravniku in samo od njega je potem odvisno če bo ocenil da ti stalež pripada ali ne.

V dobi mobitelov res nisem več doma že pri 10letniku, ne. Seveda za virozo, brez visoke vročine, to je zame nad 38, ali pa hude slabosti in bruhanja, drugače bi bila doma tri dni, ko se pa najhujše umiri, grem v službo in sem dosegljiva na telefon, pa tudi doma sem lahko v 10 minutah.

Od vključno 9. leta naprej so bili sami doma tudi z vročino. Če bi šlo za res hudo bruhanje, vsake pol ure ali vročino 40, ki zlepa ne pade, bi bila tudi ob 10-letniku ali starejšem. Ampak pri vas po moje ne gre za kakšno tako hudo obolenje, ali ne?

Pač povej mu, da bolniške več ne dobiš in če bo kaj hujšega, naj te pokliče.

Moja mama je nazadnje imela bolniško zame, ko sem bila v 8. razredu. Sem pa tedaj skupaj padala, tako da bi sicer utegnilo biti nevarno zame. Po drugi strani sem pa pri 30ih še doma živeča ponoči skupaj padla, z glavo še udarila po kovinski mizici in si pridelala pretres možganov. So bili doma, ampak niso ugotovili, da je z mano kaj narobe, tako da sem sama prišla k sebi in šla nazaj spat. Ni bilo nobene štale.

Meni pa to ni nič nenavadnega.Zakaj ne bi ostala doma,če si otrok tako želi?Poglejmo z drugega zornega kota-otrok ima 40 temperature.slabo se počuti-posledično manj pije,je.Danes je tempo življenja tako natrpan,da si ponavadi doma ob 17h.Prideš utrujen,preden nekaj skuhaš,pospraviš ,poskrbiš za bolanega otroka si na koncu cunja,ki ga naslednji dan čaka isto.Bolje da ostaneš doma,popedenaš in je v 3 dneh dobro,tako pa se zavleče tudi na 14 dni,lp!Sandra

čisto odvisno od otrokovega počutja in siceršnjega zdravstvenega stanja. če moj sin bruha, (pa je že 13) ga ne pustim samega, ker bruha tudi v spanju in se ne zbudi, tako, da ga niti pod razno ne bi pustila samega, če pa ima blažjo virozo in pač ni za v šolo pa ostane sam doma – tako da čisto odvisno

To, da pedieter ne odobri bolniške za starejšega otroka, ko je le ta bolan je nedopustno. Še psa, ki se ne počuti dobro, ne pustimo samega.

Za vsako figo pa res ni treba doma 14-letnikov pedenat. Če se mal slabo počut, ma mal vročine … res ne rabi mamice, da mu nosek briše. Če je pa kaj resnejšega – bruhanje, visoka vročina, skratka resno stanje, takrat pa seveda ni dvoma, da se ostane doma.

New Report

Close