Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja POMOČ :) zadnji glas – črka B

POMOČ :) zadnji glas – črka B

Nikakor se ne morem spomniti besed, ki se končajo na črko B, da bi jih otrok potem narisal v zvezek (torej morajo biti enostavni samostalniki, ki jih prvošolec razume)

Meni prideta na pamet samo

– gumb
– golob

Grb

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Grob, romb, bob, zob, zdrob…

zob

zob

bob

škrob

zglob

Srb

žleb

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression=ge%3D*b&hs=1

Jeeej :))) hvala¨!

:)) sem vedla, da moram tukaj vprašat 🙂

pa pusti otroku, da sam naredi nalogo no

kako si bodo vaši otroci natrenirali možgančke, če jim še tako preproste in zabavne naloge prevzamete

Kako bo pa Srba narisal:))))))))))))?

No, strica s tremi prsti v luftu pa bo ja znal narisat. 😉

Samo, da spomnim: zadnji glas in zadnja črka nista nujno isto v isti besedi …

n

Veš, od prvošolčka za moje pojme lahko zahtevaš, da se spomne besede, ki se začnejo na določeno črko ali jo imajo v sredini, da je pa določena črka na koncu besede, je pa še meni včasih težko 🙂 včeraj npr. se nikakor nisem mogla spomnit več kot dva samostalnika, ki bi jih lahko upodobil.

Naj otroku pomagam ali pa potem poslušam učiteljico, kako ni imel narejene domače naloge? Naj učiteljici potem zabrusim, da naj otrokom v 1. razredu dajejo takšne naloge, da bodo znali narest sami?!? Pa saj ne ponavljajo vrtca, temveč se učijo novih stvari in pri učenju novih stvari jim je pač TREBA pomagat!

Teb pa res ni nč jasno o vzgoji otrok.
Ja, če je treba pač poveč učiteljici, da ni bilo naloge. Kaj pa bo potem?

Vzet otroku samostojnost in možnost razvoja, razmišljanja, dela… to pa je kriminal.

New Report

Close