Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja katera knjiga primerna – da jo 4-letnik obnovi

katera knjiga primerna – da jo 4-letnik obnovi

No povejte…za branje seveda jih je mnogo primernih, vendar zanima me, katera je pa npr primerna, da bi jo lahko otrok v vrtcu že obnovil…tako lepo po straneh…

Pepelka verjetno še ne, kaj pravite?

Prosim predloge..:-)

Nodi

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Naš je lani obnovil 101 dalmatinec. Poskusi, pa boš sama presodila, če je pretežko .

Lep pozdrav !
nova
Uredništvo priporoča

Ma jaz sem pa listala Nodija, pa se mi je zdel ZA OBNOVIT težak- oziroma v Nodiju se mi zdi da dosti dolgovezijo.:-((

Morda pa res poskusiva za drugo knjigico Nodija…

Za prvo knjigico sva eno kartonko z besedilom..saj je zgodba, ampak zdaj pa razmisljam doma, ma da bi morda lahko že prvič bolj zahtevno..

Oziroma malce sem se nerodno izrazila, ni kartonka, pač pa knjiga s trdimi platnicami, v kateri pa JE zgodba…pač nekaj se dogaja, in potem zaključi…in fant je to lepo obnovil..po straneh.

pomoje vse knjigice o zajčku Matevžu in knjigice o Katji.
Ti dve zbirki sta bili pri nas zakon- lika sta simpatična, ilustracije pa take, da te vodijo skozi zgodbo, pa vse imajo svoj namen oziroma poduk.

Pri nas v vrtcu, je bilo celo navodilo, da naj izbiramo res kvalitetne zgodbe.

Otroc so tooolk različni, da je res težko karkoli rečt.
Preberita in boš sama vidla, kaj mu sede in kaj lahko obnovi. Včasih prav presenetijo, akj vse znajo, ko si mi sploh ne mislimo, da zmorejo.

Moj sin ima težave pri govoru in sva izbrala Zelo lačno gosenico, da mu ni bilo treba preveč razmišljati o sami zgodbi, ker je besedila bolj malo. Je pa luštna knjiga s poučno vsebino.

Nekateri gredo z 5 leti v šolo in da pri 4 letih ne najdeš primerne knjigice mi je pa prav malo mimo.

V vsaki knjižnjici je toooooooooooooooooooliko knjigic in tam zaposleni so res pravi naslov za nasvet.

Torej pelji otroka v knjižnjico in naj si SAM izbere.

to je popolnoma odvisno od otroka. Moja starejša je pri 4 letih z težavo povedala tudi kratko kartonko, sin star 4 leta, brez problema pove tudi Nodija ali katerokoli drugo knjigo, če ne ve besedila si ga izmisli:)

Rdečo kapico, Muco copatarico ipd. Nodi je pa za to starost še majčkeno pretežek.

Večja težava z obnovo bo pri kakšni kratki kartonki, kot pri pravi ilustrirani otroški pravljici. Otroku je treba knjigico prebrati, jo ti obnoviš po ilustracijah, jo poskuša po ilustracijah obnoviti še otrok. Za zaključek lahko preberete še enkrat. Tako nekako smo se pri nas pripravljali, ko so bili še v vrtcu.
– Veveriček posebne sorte
– Zajček Srečko pri zobozdravnici
– Muca Copatarica

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Naša 3,5-letnica najraje obnavlja Volka in 7 kozličkov ter Tri prašičke.

lp

– Jakec (pleska, šiva, itd)
– Mišek Tip (cela zbirka)

Meni je pa tale bralna značka v vrtcih čisto mimo. Imajo v šoli čisto dovolj tega, pa govornih vaj tudi in se lahko lepo pripravljajo na nastopanje pred publiko. V vrtcih naj raje skupaj berejo in skupaj obnavljajo, igrajo kakšne pravljice kar tako, za starše, za vrstnike, naj se učijo pesmic in jih deklamirajo vsi skupaj, naj se igrajo. Res ne vidim neke koristi v tem da se mora 4 letnik naučit nastopat, obnovit 2 pravljici in oddeklamirat eno pesmico, je pa res da eni starši pričakujejo da jih bodo v tem času v vrtcu naučili brat in pisat, pri 5 letih pa poštevanko. V prvem razredu bodo namreč že pisali doktorske dizertacije na temo ekonomije, politike in družbenih vrednot.

naš je pri 4 letih brez problema obnovil Frančkova kolesarska čelada

Predlagam knjigo, kdo je sešil vidku srajčico.

‘bralna značka’ oziroma obnove teh knjigic v vrtcih imajo v osnovi drug cilj kot to da se otroke muči. Obstajajo starši, ki niso taki kot starši na MON-u. Obstajajo starši ki jim je težko otroku prebrat knjigico, se z njim igrat, ga spodbujat. In take bralne značke obstajajo zato, da take starše malo ‘prisilijo’ k temu da z otrokom preberejo knjigico. Nimajo vsi otroci take sreče da bi bili deležni zgodnjih spodbud s strani staršev – take starše mora pač šolski sistem počasi ‘prisilit’ k kvalitetnemu ukvarjanju z otrokom. Od tod tudi ideja za zloglasno devetletko – da bi otroci iz manj spodbudnih okolij bili prej deležni spodbud s strani šole in zato kasneje tudi bolje napredovali.

:))))))))))))))))))))))) A ti to v srcu res verjameš? Jaz namreč niti v sanjah ne!!!!!

Prosim brez obtoževanj in nepotrebnih hvalisanj.

Imamo Palčka bralčka, starši in otroci nalogo, moje 3 letno dejtešče je zraven. 😉

Čeprav sva vsak teden v knjižnici in redno bereva, bom zelo zelo vesela idej za kratke in enostavne pravljice ter za pesmico, ki jo bo zdeklamirala. Predvsem nasvete staršev, ki imajo s tem že izkušnjo, pa vedo, kaj se je pri otročkih najbolje obneslo.

New Report

Close