Najdi forum

Quinny buzz

Tiste, ki ga imate, kakšne so izkušnje z njim?
Je tudi za po makadamu? Se sedež obrne v obe smeri?
Prosim za mnenja.
LP

ima ga moja sestra…meni osebno ni ok. Sestra ima trikolesnika in se sprednje kolo skos zatika. Če daš otroka v čisto ležeči položaj mu glava skor visi nazaj. Sedež se lahko obrne v obe smeri. Jaz za po makedamu ga ne bi imela..ravno zaradi sprednjega kolesa.

mi ga imamo in je super! Imamo qunny buzz 4 kolesnik 2009 letnik. Ma super voziček. Gre v obe smeri, v obeh smereh ima več naklonov, naša se ful rada vozi notri in vedno zaspi. Ima tudi 2 sedeža, en je mehak penast, drug pa tak bolj tanek poletni, oz. ko je otrok večji, se ga zamenja. 4 kolesnik se nikoli ne zatika, zelo lepo se ga vodi in je kar dosti lahek, jaz ga sama brez težav dvigujem skupaj s torbo in nakupovalno košaro… zloži se tudi enostavno, nazaj se pa postavi kar sam :). Skoraj vsak dan gremo na sprehod po makadamu. Naš otrok nima pripomb. Jaz pa tudi ne :). Če pa izrecno hočeš kolesa za offroad, potem se da za 50-60€ dokupiti sprednje dvojno kolo za napumpat. Pri tem vozičku se da vse snet in vse zamenjat.
Predlagam pa nakup v BC. Mi smo se nasrali in kupili v Turbo Limač in smo ga po 7 mesecih vrnili nazaj v razpadnem stanju (verjetno slab ponaredek), tega drugega iz BC imamo zdaj že pol leta in je kot nov! Niti škripnil ni.
Ko je dojenček še majhen, ampak že prerastel košaro,se ga vozi obrnjenega k sebi in nagnjenega, ta naklon je pa idealen, ker lepo sledi hrbtenici in podpira otrokovo glavico, ko otrok še ne sedi, po potrebi se otročku da nekaj pod kolena, da mu je še bolj udobno.
lp.

nova
Uredništvo priporoča

Mene pa pri teh vozičkih moti nekaj drugega. Sem namreč v nakupu vozička in je tudi tale v ožjem izboru, pa se ne morem prev odločiti… Včeraj sem ga šla gledat v BC.
Namreč moti me, da ko otrok notri sedi, je kot v eni luknji, preveč naslonjen nazaj in preveč dvignjene nogice. Upam, da razumete kaj hočem povedat.
Pravijo tudi, da so boljši vozički z ravnim trdim sedalnim delom, ter ravnim navpričnim naslonjalom… Tega ta voziček nima, pa me zanima kakšne so izkušnje…? Otroci, ko so že malce večji (več kot 7 mesecev) se radi držijo ter prmikajo po vozičku…. Ne vem kako se obnege Buzz. Prosim za mnenja in izkušnje.
LP

Morda ste že kupili voziček, bom pa vseeno povedala svoje mnenje.
Najbolje je, da kupujete po svojem občutku. Jaz ko sem prvič videla Quinny Buzz, sem vedela, da ga bom kupila. Seveda sem gledala tudi druge vozičke, ampak se mi je ta zdel kot Mercedez med vozički.
Nisem pa kompetentna, da se spuščam v debato, kaj je bolje, kakšen voziček je boljši. Vem samo, da so tega našega pohvalili tudi fizioterapevti.
Zagotovo pa vem, da otroci radi notri sedijo, radi se peljejo.
Naša pupa bo kmalu 13m in ima še precej placa za zapolnit v vozičku. Res pa je, da otroka pripneš lahko samo 5točkovno, tako da, ne glede koliko placa ima, se ne more ravno gibati po vozičku. Malo zrahljaš narmnice in lahko gre malce naprej. Naslon je raven od riti navzgor, upognjen je le z leve proti desni. Ko boste prvič dali otročka notri, si boste želeli, da ima še malce bolj dvignjene nogice. Jaz sem vedno preverila, če sem dvignila na zgornjo stopnjo :)). Jaz osebno menim, da je idealen za hrbetnico in oporo glavici (tudi ko že otrok sedi stabilno.) Sestrični, ki ima “ravno grbtišče”, torej ploščato, je malemu glavica vedno bežala vstran, nekako se je zgubal, zvil in glavico zvil v stran. Naša je pa lepo ležala, polsedeče, imela je vedno oporo glavici, tako da ji ni nikamor zbežala.
Ne glede na vse, predlagam, da kupujete po vaši lastni presoji, ker edino tako vam ne bo žal teh 500€. Kar je za moje pojme precej preveč, ni vreden. Ne da Qunny Buzz ni vreden, za moje pojme noben voziček ni vreden tolikšne vsote denarja :). In še ko se boste odločili za enega in ga kupili in veselo hodili na sprehode, boste s pogledi preletavali in ocenjevali druge vozičke… misleč, ali sem se prav odločila :). Ali ni morda tisti malce boljši… ali pa, lej kako je naš boljši :).
Srečno!

Se strinjam z AnoDS. Imamo 14 mesečnico. Ob rojstvu smo kupili maxi cosi 4 rider in sem ga prodala,ker hčerka ni lepo sedela v njem,pri bazzu je pa hrbtišče s sediščem lepo speljano in semzelo zadovoljna,da ga imamo. Ko bi to prej vedela bi ga že v štartu kupila. Tudi zložim ga z eno potezo,maxi cosi pa sem morala ogrodje posebej,strehico posebej,sedežni del posebej. Goza.
Edino kar me mot pri buzzu je to,da če je obrnjena proti meni je bolj v ležečem položaju kot če je sedežni del obrnjen stran od mene in to,da če slučajno zaspi notri ima nogice bolj visoko. Amak meni je najpomembneje,da lepo sedi.
Kolesa se ne zatikajo. Sem bila skeptična zaradi majhnih sprednjih koles,ki niso napihljiva,pa gre komot po makedamu,ali po cesti,ki je sedaj še vsa polna peska od zimskega posipavanja in tudi po trvi za hiše sem šla in ni težav.
Upam,da sem kaj pomagala.

Se strinjam z AnoDS. Imamo 14 mesečnico. Ob rojstvu smo kupili maxi cosi 4 rider in sem ga prodala,ker hčerka ni lepo sedela v njem,pri bazzu je pa hrbtišče s sediščem lepo speljano in semzelo zadovoljna,da ga imamo. Ko bi to prej vedela bi ga že v štartu kupila. Tudi zložim ga z eno potezo,maxi cosi pa sem morala ogrodje posebej,strehico posebej,sedežni del posebej. Goza.
Edino kar me mot pri buzzu je to,da če je obrnjena proti meni je bolj v ležečem položaju kot če je sedežni del obrnjen stran od mene in to,da če slučajno zaspi notri ima nogice bolj visoko. Amak meni je najpomembneje,da lepo sedi.
Kolesa se ne zatikajo. Sem bila skeptična zaradi majhnih sprednjih koles,ki niso napihljiva,pa gre komot po makedamu,ali po cesti,ki je sedaj še vsa polna peska od zimskega posipavanja in tudi po travi za hišo sem šla in ni težav.
Upam,da sem kaj pomagala.

se pridružujem zgoraj napisanim komentarjem….iz izkušnje, je super in tudi za po makedamu. Jaz ga uporabljam eno leto, če se le da vsak dan, naredim po (brez pretiravanja se lahko pohvalim) 10-12 km dnevno,….tako da…voziček se obnese, mali pa zaenkrat uživa v vožnji. Je pa res….stvar okusa.

Dan mene zanima daj sze dale otroka v sportni del v vozicek quiinny buzz 3

New Report

Close