Med.Over.Net

Starši in otroci

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Za naše navihance je potrebno biti iznajdljiv, domiseln, ustvarjalen, igriv, vesel, nasmejan, iskren, vztrajen, včasih zaskrbljen ... Preberite izkušnje in zaupajte svoje.

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

MirjanaFrankovic

Mamice avgustovčkov 2009

Default avatar

puppa

živjo :)

ja kok lepo da ste se še ostale oglasile :)

Vidm da pri vsaki na polno dogaja. No jst sm bla pa v pondelk pridna in sm zlikala polno goro in sm vesela da je mimo :)
No pri nas je pa novega to, da Ava že prijema igračke...ravno zagrabi jih ne, se pa steguje po njih in jih mal poboža :) pa rokice svoje si skos gleda...obvezno pa ko se zbudi..najprej pozdravi rokice :))

Tija-Taja tebe sm zanč tut hotla povabt na naše srečanje, pa ti ne morm ZS poslat, maila pa tut nimam. Boš zaupala mail na moje ZS in ti pošljem ko se zmenimo za naslednjič?
Kar se tiče obrokov z adaptiranim mlekom je pri nas takole. Zjutraj poje 210ml, potem pa še 3 obroke po 160 ml. Imamo samo 4 obroke dnevno, ker tko pridno spančkamo. A pri vas pa že uvajanje goste hrane? Ste pa hitri :)
Naša no po novem letu dopolnila 5.mesec in takrat začneva :) Ne vem če bom sploh klicala patronažno, ker vem kaj ji moram dat in koliko, tko da...no bomo vidl, če so v tem času že kej novga pogruntal (pa sej jih itak ne bom poslušala :))) )

Zdej pa šibam...Ava se noče več sama igrat...

papa**
Default avatar

chicco

lep pozdrav, vsem skupaj

danes sem odkrila tale forum, pa sem se odločla malo oglasit. na kartko sem mamica
malemu nikcu, moral bi biti avgustovček pa se mu je malo mudilo, tako da je rojen 18.7.2009 z 2900g.

imam predvsem vprašanje če ste že kaj razmišljale o avtosedežih in pa mnjene o njih in pa za vse ki ne dojite, če že kaj razmišljate o dodajanju?

se opravičujem če sem kar uletela v vaš pogovor in pa če ste že razpravljale o teh temah (nisem brala za nazaj).

lep sončen dan
Default avatar

binabiba

Pozdravljene!

Tudi jaz se opravičujem, ker sem "uletela" v vašo debato...ampak vas spremljam že cel čas...najprej sem mislila, da bomo septemberski...pa je naš fante ujel zadnji dan avgusta:)))

Zanima me sledeče...tiste, ki izključno dojite...kako je s kakanjem...naš fante kaka zdaj le na 5, včasih 6 dni...čeprav je dobre volje se mi smili...je možno, da vse "pokuri"...ima namreč 7280 gramov in 65 cm ali pa še kakšnega več...ga je zelo težko zmeriti...

Pri prvem otroku je res vse tako novo...

Hvala in prijeten dan,
Default avatar

puppa

chicco in binabiba dobrodošli :) in seveda čestitke za vajina sinčka :)

me smo vesele če se nam še kakšna mamica pridruži in smo res kot en dobr tim :) po enem letu čvekanja kle gor, smo se skoraj vse že spoznale in tale forum nam krajša minutke in pomaga ko ne vemo kaj narediti :)

No pa da jst mal povem okol avtosedežev :) jst sm mal že gledala in na podlagi dobre izkušnje, sploh pa praktičnosti, sem se odločila za avtosedež od Bebe Confort (tistega ki se lahko obrača levo in desno). Ker imam od te znamke tudi voziček in sem res zadovoljna, sestra pa je kupila tudi ta avtosedež, lahko rečm da sm se že kr odločila. Do januarja bom še počakala..upam da bo vmes kakšna akcija, drgač ga bomo pa kupili po redni ceni. Stane pa mislm da okol 260€.

chicco jst bom počakala da moja dopolni 5.mescov potem pa bom začela z uvajanjem goste hrane (ne dojim). Tija-Taja pa je ravno napisala da bo že počas začela z uvajanjem, njena pa bo stara 4 mesece.
Je pa glede goste hrane več mnenj. Jaz lahko povem, da je moj nečak prenehal z mlekom pri 4 mesecih. Enostavno ni čez dan nič več jedel, samo vodo je pil in je sestra začela z uvajanjem goste hrane. Danes je star 10.mesecev in je že čisto vse, pa na srečo nimajo težav z alergijami.

binabiba kar se kakanja tiče sm že slišala da so težave pri tistih ki dojijo. Prijateljica je imela enak problem. Je šla do pediatra in je rekel da mora dat svečko po 5 dneh če ne kaka. Najbolje da se obrneš na pediatra, pa boš vidla kaj ti bo svetoval.

Ava spi in imam čas...da nau kera rekla da puščam otroka samega :))

Že kej idej za naslednjo kavico? In kje?
Default avatar

Emica

Pozdrav,

ja, nam se je res z vsem dogajanjem malo »zabasalo«, ampak ko se nam sončica nasmeje, ni nič več težko. Upam pa seveda, da bo čim prej bolje in zaživimo malo bolj umirjeno.

Tudi z moje strani en lep pozdrav novima«klepetuljama«. Mi smo že kar uigrano moštvo, vendar smo vsake novinke, ki se nam pridruži z dobro voljo zelo vesele. Saj veste več nas bo, lepše bo.. , pa tudi več izkušenj bomo lahko izmenjale. Skratka dobrodošli in oglasita se še kaj.

Glede kakanja dojenih dojenčkov se kolikor sem se jaz »poglabljala« v to zadevo šteje za normalo tako kakanje večkrat na dan, kot tudi kakanje enkrat na teden. Seveda ob predpostavki, da je drugače otrok normalno razpoložen, vesel in, da je blato normalno. V kolikor temu ni tako se je dobro obrniti na pediatra.

Z uvajanjem goste hrane pri nas ne bomo hiteli in bomo počakali do šestega meseca. Takšna mislim, da so tudi priporočila o izključnem dojenju. Sploh, pa sedaj, ko se nam nakazuje možnost alergije. Tako, da punce moje mnenje je, da je potrebno biti tudi pri uvajanju goste hrane previden, da ne bi s prehitrim dodajanjem naredili več škode kot koristi. Mislim, da je vredno počakati kakšen mesec, sicer pa je to samo moje mnenje, ga nikomur ne vsiljujem.
Sicer pa sem jaz razumela Tijano, da pride na obisk patronažna, ki jih bo poučila o dodajanju in ne, da bodo s tem kar že začele. Tudi pri nas je namreč patronažna ob zadnjem obisku povedala, da pride nekje med 3 in 4. mesecem ponovno naokrog na temo goste hrane.

Glede avtosedežev moram jaz povedati, da se v to temo še nisem poglabljala, saj mislim, da imamo glede na ves kar nas trenutno teži za to še dovolj časa. Saj mislim, da so lupinice primerne za naše otročke vsaj še nekaj mesecev. Bom pa seveda z veseljem prebrala kakšno mnenje in se mogoče potem tudi lažje odločila. Sicer pa imamo doma še AS od ta velikega, ki ga bomo sigurno uporabili v enem od avtomobilov.

Sedaj pa se morem poslovit..

Sicer pa lepo bodite in uživajte!
Default avatar

MajaB

Evo še mene. Sem kot Emica, tako polno zaposlena, da se mi meša. V petek pride mož po 10 dneh in sem mu že napovedala, da potem pa sledi moj 10 dnevni dopust.:))) Ne, da samo letam po oprvakih, od vsega tega me prav vse boli. me je od utrujenosti zjutraj v palec zagrabil krč, ko sem možu pošiljala sms:))) No, pa pustimo to.
Kakanje - vprašaj pediatra, ampak mislim, da če je otrok dobrovoljen, ni panike. DRugače pa glicerinske svečke zelo pomagajo.
Gosta hrana - priporočajo, da se pri dojenih otrocih začne uvajati pri 6. mesecih, nedojenih pa lahko po 4. mesecu.
Avtosedeži - po mojem imamo še dovolj časa. jaz sem imela prvega v lupinici 1 leto (priporočilo razvojne zdravnice, ki mi je pokazala način podlaganja, da je "pasal" v lupinico celo leto), drugega pa 8 ali 9 mesecev. Mi imamo Romerjeve avtosedeže. Malo poglejte rezultate testov na AMZS oz. saj jih povsod objavljajo.
Aja! Novi članici - lepo pozdravljeni.
Naša punca - spi, je, se smeji, si baše roko v usta tako močno, da ji čeljust sedaj poka ob dojenju (menda so to vezi). "problem"je, ker zaspi že ob šestih in spi do enih in potem spet dojenje na tri ure. Spi sicer dobro, ampak za lažje funkcioniranje., bi bilo fino, če bi potegnila in šla spat šele okrog osmih. Bo že. Dokler je pridna kot je, smo čisto zadovoljni. meni je malo hudo, ker imam toliko obveznosti, da jo imam res precej malo v naročju, če odštejem dojenje in podiranje kupčka. Sicer počvekava in se nasmejiva na previjalni, ampak res se pozna razlika med prvim in vsakim nadaljnim otrokom.:((( No, tolaži me to, da uživa v masaži in ji jo privoščim vsak večer. prvi je to oboževal in sva imela tudi vsakodnevno rutino, medtem ko srednji ni tip, ki bi želel veliko fizičnega kontakta in se ni pustil masirati.
Evo, sem mislila, da bom bolj na kratko, pa spet nakladam.:)))
Kava drug teden?
lp
Maja
Default avatar

Tima

dober večer :)

evo mene spet pred računalnikom - sem gledla nogomet, ampak opažam, da mam zelo slabe živce za kaj takega...pa sem šla raj mal vas prebrat ;)

dobrodošli "ta novi 2" :))) ...lepo, da ste se nam pridružili in upam, da ostanete z nami - se mamo prav fajn tuki - binbiba a ti pa nas spremljaš že ves čas? lepo :)

kar se tiče uvajanja goste hrane pri NEdojenih otrocih bomo mi vsekakor počakali do 6 meseca...taka navodila smo dobili in se bomo tega tudi držali. sama sem na to temo prebrala res ogromno stvari in se pogovarjala z 3 različnimi pediatri in vsi so mi povedali enako. prilagojeno mleko je sedaj tako izpopolnjeno, da res dobro ( ne bom rekla v celoti ) nadomesti materino mleko...zato se nam naj tudi ne mudi pri uvajanju goste hrane.

kar se pa tiče kakanja se podpišem pod post od Emice in MajeB - če je otrok živahen in dobrovoljen ni panike....do enega tedna naj bi bilo v mejah normale....

glede avtosedeža - tukaj pa nisem podkovana zato bom raje brala ostale :))

mene zanima kdaj v športni del vozička? mi ga bomo itak mogli zamenjati vsak čas, ker bo prerastel košarico in ga bo treba "premestiti" v športni del :)

jutri se nam obeta lepo vreme - juuupi...midva sva včeraj in danes hodila kr fajn tempo po 2-3 ure, tko da sem prijetno utrujena.

no, sem se tudi sama precej razpisala, pa čeprav sem si rekla, da vam pridem zaželet samo lahko noč...

torej: lahko noč! :)))
Default avatar

puppa

dobro jutro :)

pridne ste ker tok velik pišete!

Bi vprašala glede uvajanje z gosto hrano. Vse ste rekle da je najbolje da se počaka do 6.meseca...no, meni pa je bilo rečeno naj počasi začnem med 5.in 6. mesecem...zdej sm pa zmedena...bom vprašala pediatrinjo, pa mojo patronažno bom poklicala, da mal počvekava ker je tok super gospa :)

Tima, dobra si da maš živce za nogomet...mene ne spravš tega gledat...od "moških" športov pa obožujem hokej na ledu, ker ga je moj brat dolgo igral in sem bla kot otrok in najstnica skos v Hali Tivoli in mi je prirasel k srcu :)
Glede športnega dela vozička pa pravijo da je otrok itak lahko notri že takoj po rojstvu, če se pač ne odločiš kupiti košare. Kupi zimsko vrečo da ga boš dala notr zarad mraza in pejta naokoli. Nič ne kompliciraj, jst jih dosti vidim ko imajo že 2 mesečne v športnem delu. Za veliko ljudi je celoten komplet velik finančni zalogaj in zato so tut vozički narjeni da je športen del že takoj od rojstva.

MajaB tebi pa res dogaja na polno :) in kr vzemi si proste urice, da boš spočita ko te bodo otroci rabili :) Tvoja mala je pa res pridkana da z mamico hodi naokoli po vseh opravkih :) no, se bo že zdej navadla okol lutat :) sm pa jst opazila, ko z mojo 14 dni nisva nikamor šle z avtom, da se je kr odvadla in je kr mal sitnarla zadaj. No zdej je ok, tko da dons tut šibava mal po trgovinah.

Ja lahko bi bla kavica drug tedn (MajaB doma pust denarnico!! )...kdo vse se nam pridruži? Za lokacijo pa prek ZS, ane :)

Lep dan!
Default avatar

mmammma

Jutro!

Jaz sem pokonci že skoraj 2 uri, ker je naša princeska bila danes bolj zgodnja... Včeraj sva namreč z mojo najstarejšo šli pozno popoldne na en hiter šoping. Polona je zaspala ob 17.00 in nekako se mi je zdelo, da se bo še enkrat zbudila pred večerom. No, pa se ni... Ker sva vedeli, da torej spi, se nama potem ni nič mudilo domov... Prav fino je bilo!
No detece se je potem zbudilo ob štirih tako sestradana, da bi me najraje kar požrla... Malo je zaspala še nazaj, ob šestih pa se je začela na glas pogovarjat in se smejat.
Zdaj pa že spet ene 45 minut spi kot angelček.

Sem zelo vesela, da sta se nam pridružili še dve. Več nas bo, bolj bo luštno.

Tima, mi smo že ene 14 dni v športnem delu vozička. Naša 8 in nekaj kg težka ter 66cm in nekaj visoka dondica ni več šla v košaro. Je bila notri tako utesnejna, da tud brcat ni več mogla (sploh v kombinezončku). In sem jo dala kar v zimsko vrečo pa v športen del. Se nam pa čisto poleže, tako da je OK. Čeprav - sem ravno včeraj MajiB po telefonu pripovedovala, da skoraj nismo več na hrbtu. Če je v "ležečem" položaju, se večino časa s podlago stika samo ritka. Vse ostalo je gor. Tako, da trebušne mišice ima sigurno boljše kot mamica:))))))) Ne bi ji še rada vzdigovala vzglavja, ampak če se bo začela na sprehodih preveč pritoževat... Bomo videli.

Glede kakanja pri dojenih otrocih pa je točno tako, kot so že druge povedale. Približno do 6 tednov popolnoma dojeni dojenčki kakajo povprečno vsaj 2x na dan. Kar je več je seveda tudi OK. Po tem času pa se razvojno začne spreminjati način prebave in mnogi otročki začnejo kakati bolj na poredko, vendar takrat obilneje. Normalno naj bi bilo vse od šestkrat na dan do enkrat na šest dni. Čez nekaj časa se zadeve spet normalizirajo. Tako da - brez panike, vse je OK.

Z gosto hrano bom tudi jaz začela tam nekje okoli 6. meseca. Je pa s tem brezveze hitet, ker je treba počakat na otrokovo zrelost, ki je pri vsakem otroku drugačna. Da o alergijah niti ne govorim! Kot jabolka niso na drevesu zrela vsa isti dan, tudi otročki niso vsi dozoreli za gosto hrano istočasno.
Dokler otrok ne preraste faze izplazenja jezička, ne zna spravit hrane s konice jezika v grlo. Ta faza pa izzveni tam nekje okoli pol leta. So pa še drugi znaki, ki naznanjajo zrelost za ta veliki korak naprej. Se pa spomnim, kako sem sama pri taprvi komaj čakala, da bova začeli z gosto hrano. Zdaj mi je pa to dojenje tako komot, da bi kar podaljšala fazo samo dojenja. (Sem lena, ne?:))))

Naša deklica tudi že prav pridno prijema igračke, se steguje za njimi, jih tlači v usta... Je pa zadnje čase postala kar nekam plašna. Nenadni zvoki jo vržejo čisto iz tira. Sem se prav matrala zdaj, ko sem bila prehlajena in sem kašljala, da sem se med dojenjem zadržala, ker je kar v jok planila...

Upam, da se tale megla razkadi in da bomo lahko šle čimprej na zrak. Danes imam sicer cel kup opravkov (knjižnica, tržnica...) tako, da bova bolj zaposleni. Zunaj bova pa vendarle. Lep dan in veliko sončka vsem!
Default avatar

binabiba

Ja, punce res hvala:)))...saj tudi sama berem na to temo...ampak izkušnje so tiste, ki resnično štejejo:)...

Ja res vas spremljam že od samega začetka, pridružujem se pa zdaj...tudi jaz nameravam z uvajanjem goste hrane počakati vsaj do 5 meseca...bom videla kako bo z mlekom...se mi zdi, da ponudba precej niha:)...in ker sva na začetku imela velike težave...14 dni smo bili na Aptamilu...zdaj nikoli ne vem, če imam dovolj...sicer pa, dete napreduje in to je pokazatelj...samo "mlekarnam" pa ne zaupam brezpogojno:)))

Tudi midva bova počasi morala košaro menjati za športni del...je že skoraj od konca do konca:)

Želim vam lep dan...midva greva, če vreme na našem koncu zdrži ven takoj, ko se zbudi...

Aja še to, mi še zdaleč ne prespimo cele noči...zaspimo nekje med 21-22, potem pa ob 1 prvič in potem nekje na dve uri in pol, če je sreča na tri...je pa res, da če se kdaj zgodi, da spi 4 ure se zbudim jaz in poslušam, če je vse OK:)))
Default avatar

Tima

ojla,

ja madona ste se razpričale - kok fajn...

mmammma, ti si vedno vzameš čas in tko lepo napišeš - te je faj brat ( dost uporabnega :)))) )

no, mi danes zamenjamo voziček - bomo sprobali športni del. ma men je košarica drgač super, ker jim nikjer nič ne piha in so v pravem "zaveterju"...
mmammma, ja vi imate doma pa že res ta pravo "babo" :))))) ...naš je velik 65.5 in težek cca 7200...pa se mi zdi, da je res ogromen za 3 mesece :)))) super...le tako naprej :)

no, naša "čunga-lunga" se je zbudil-a in zdej greva po-malicati in na doooolgo 3-4 urno turo mal čez hribe...

vsem en lep pozdrav iz sončnega celja!

ps.puppi; sama od športa najbolj obožujem hokej na ledu, hahaaaa :))) res hecno je tole z nama :)) ...pa pred kratkim sem menjala mobilni telefon - sem pred tem imela enakega kot ti :))))
Default avatar

chicco

lep pozdravček,

najprej hvala za "dobrodošlico",

dans je pa tako lepo vreme pr ns da je treba izkoristit, pa it na en doug sprehod. no ja pa sj imava tud ceu kup opravkov bova vse združla.
sj glede uvajanja hrane sem samo mislna vprašat da slišim še vaša mnjenja, nikakor ne mislim hitet.glede na priporočilo pediatrinje bomo res začeli okoli 6. meseca.

puppa, mamo mi tud ugledan ta avtosedež, mislm da bo kr ta pravi...
opažam da bo treba našga nikca tud kmau preselt iz košare v športen deu ker mu že skoraj noge vn gledajo:) je nadoknadil za vse nazaj kr se teže pa velikosti tiče..

ga morm pa kr mau pohvalt, zadnje dva tedna smo ratali tako pridni za spanje, res da podnevi ne spi kaj dosti, parkrat po svojih 15 minut. zaspi okoli 23h pol je pa tok priden pa potegne do 10h( prve dni sploh nisem mogla vrjet, sem ga šla ene 10krat vmes gledat če je vse ok)

imejte lep dan...
Default avatar

tashi78

Živjo!

Joj,tole je pa že huda debata,smo spet prišle v kondicijo,odkar smo zapustile nosečniški forum:)
Binabiba in chicco,dobrodošli,fajn,da sta se oglasili.Binabiba,moja punca bi mogla bit pa avgustovka,pa je počakala na september:)

Mmammma,tebe je res super brati,toliko koristnih nasvetov deliš z nami,pa tko konkretno napišeš,res fajn.
Se strinjam glede uvajanja hrane,midve ne bova hiteli,pa tudi v športni del še ne bova šli...moja punca ima slabih 5200g in 60cm,tako da ima zaenkrat še dovolj prostora in mi je fajn,ker je res v košari kar fajn zaščitena....
Aha,glede avtosedeža pa tudi še nisem razmišljala,ji bo lupinica še kar nekaj časa prav.

Zdaj sem jo zmasirala,ko sem čakala,da megla izgine, in podojila in je kar zaspala,se mi zdi,da zadnje dva dni malo več spi,spi pa tudi ponoči fajn,se zbudi čez 8 ur,ko zaspi...mogoče pa je našla že nek bolj stalen ritem,bomo videli.No,po mojem se bo vseeno kar kmalu zbudila in šibava na sonce.

Puppa,jaz sem za sprehod drug teden,če bo kakšen dan lep dan,da gremo malo naokoli.

Naredite si lep dan.
Default avatar

puppa

no sej se morm nasmejat naši Timi :))))))))) da ne bova na koncu ugotovile da sva še v žlahti :))))

Jaz pa še nč ne razmišljam o športnem delu. Naša mala je bl pr ta mejhnih z 59cm in 5500g.

Sm pa že gledala zimske vreče in mi je tok lepa od Stokke :)) tista ki da vsako nogico posebaj notri...sej vem da je draga....ampak je pa lepa :)))

Ful fajn da smo spet taprave čveke....zdej pa morm šibat...moja žabica se oglaša :)

Sprehod, kavica drug tedn ja....dejte predloge na ZS pa se zmenmo :)

papa**
Default avatar

Emica

Dober večer,

pa smo se spet »zalaufale« in je na forumu kar precej za brat. Kot, da ne bi bilo zunaj tako lepega vremena., no saj je prav prijetno kaj prebrati in videti kaj doživljamo skupaj s sončki.

Midve tudi kar izkoriščava te prelepe podarjene sončne dneve in sva zunaj praktično cel dan. Za enkrat še kar v globokem vozičku, ki nam bo služil še kar nekaj časa, saj je naša princeska med manjšimi. Mislim, da ji bo prej kot, da bo premajhen postalo v njem nezanimivo. No bomo videli.

Glede tega hitenja s hrano. Pa je tako, kot je rekla mmammma. Tudi sama sem pri starejšem neznansko čakala čas, ko bova lahko poizkusila tudi še kaj drugega razen mleka. Pa ni bilo to preganjanje časa samo pri hranjenju,… kar nekako se mi je zdelo, da bi bilo fajn če bi se zgodilo že samostojno sedenje, prvi koraki, prva beseda.. skratka celo porodniško sem praktično priganjala sama sebe in šele po izteku tega obdobja z razdalje videla, da sem s tem delala škodo sama sebi. Skratka nisem bila sposobna uživati v vsakem dnevu posebej, kar naprej sem želela še nekaj. Glede tega je sedaj drugače in tudi jaz bi bila zato, da bi bilo dojenje edina hrana še nekaj časa.. je res komot. Pa tudi bolj sem sedaj se sposobna zliti s tokom dogajanja , se prepustiti trenutnim užitkom s svojima otrokoma, saj bo ves prišlo ob svojem času in to še prehitro.

Skratka poizkušajte odkriti vse lepote in zmožnosti otročičkov danes, se veseliti doživetij v današnjem dnevu. Vse ostalo pa bo prišlo samo od sebe jutri, čez dva meseca oz. takrat ko bo čas za to. Minulega dneva pa ne bo več mogoče priklicati nazaj, zato uživajmo v trenutku SEDAJ.

Tako sedaj pa mi je udarilo na filozofijo…grem pogledat k svojim.

Lepo bodite!
Default avatar

tashi78

Emica,zelo lepo si napisala. Sem se že zalotila,da sem podobno razmišljala,da čakam,kdaj bo to in to...potem sem se pa kar ustavila,pa sem si rekla,bo že ob svojem času,zdaj je lepo in še prehitro bo vse minilo.Zato je potrebno uživati vsak trenutek posebej,tako kot si napisala.

Ampak tale jesen nam gre pa res na roko,kajne?Dnevi so res lepi in prav je,da jih izkoristimo,kakor nam paše.

Midve se greva zdaj skopati,potem bom pa videla,koliko bomo še budni. Tako fajn jo je opazovati,ko ji je vse zanimivo in ko me ful opazuje,ko spreminjam obraz,ji pojem...kot da bi hotela ponavljati za mano:)Res zanimivo,zdaj se ji je odprl svet in se mi zdi,da kar srka okolico,da ji kaj ne uide...

No,toliko zaenkrat od mene,le malo sem prišla pogledat,kaj ste še kaj napisale,pa sem vas še na hitro pozdravila.

Punce,lep večer z vašimi sončki vam želim...
Default avatar

MajaB

Čao punce,
Tudi midve še kar nekaj časa ne bova menjali košare za športni del. danes sva imeli posvetovalnico in ima 58 cm in 5650g. Ni ravno ogromna.:)))
Tako kot mamma in Emica, si tudi jaz želim, da bi še dolgo ostali smao pri mleku, ker je vse skupaj tako komot. Je bila pa danes tudi cepljena in je tako smešna. Sem jo dala cepiti tudi proti rota virusu in to dobi za popiti oz. z brizgo v usta. Je ob vsakem vbrizgu v usta jokala na vso moč, na koncu je skoraj nisme mogla potolažiti. Ko se je umirila, je pa dobila cepivo z injekcijo, je pa malo zajokala in takoj, ko sem jo vzela v roke, nehala. :))) Je malo pomešala vse skupaj.:)
Emica, tako si lepo napisala o čakanju in neuživanju trenutka. Jaz sem hvala bogu že pri prvem znala uživati sproti in se skupaj z njim veselila novih dogodivščin in njegovih novih sposobnosti. za razliko od prve in druge porodniške, mi je pa sedaj hudo, ker ne da sama sebe prehitevam, ampak ker preprosto nimam časa in imam včasih občutek, da marsikaj zamujam.:( Saj se pogovarjava, smejiva, božava, crkljava, se vsak večer zmasirava, kar se mi zdi, da je najin najbolj intimen trenutek, saj imava največ kontakta, tako fizično, kot tudi očesnega, ampak toliko časa, kot ga imaš za prvega, nimaš nikoli več po tem. Evo, potrjeno, da sem še vsa hormonska.:)) Jokam. Včasih sem prav jezna na svojega moža, ker je tako malo prisoten. Zdaj npr. ga ni oz. vsega skupaj ne bo 10 dni. Počutim se kot hobotnica, ko svojim trem malčkom še vedno poskušam dati svoj maksimum in jim nadomestiti še očeta in seveda me vsak vleče na svojo stran. mami daj to, daj uno, mala me gleda s svojimi lepimi očki in se mi smeji,...Jaz pa med dojenjem, brisanjem pokakane rite in oponašanjem enega od likov iz Ben ten risanke razmišljam kaj vse moram naslednji dan še opraviti.:( Včasih se počutim kot mama samohranilka in opažam, da me ljudje tudi tako dojemajo, ker se povsod pojavljam sama z otroki. Mogoče je že katera opazila, da večinoma pišem v ednini, sem jo dala cepiti, sem se odločila, bom izbrala,...zato, ker vse odločitve sprejemam sama. Mi je zadnjič prodajalec v avto salonu rekel:" Gospa, se vi sploh zavedate kakšne sposobnosti imate?" SEm se samo kislo nasmehnila. Ja, res sem vse uredila sama, ampak utrujena sem pa kot hudič! Evo, zdaj sem se spucala, zjokala, se zlomila in jutri gremo dalje. Spet bom tista "močna in sposobna" ženska, ki vse zmore sama, katero sosede hvalijo:"vsa čast, ti si pa res za vse sama...dobra si,....", spet bom mama na treh koncih hkrati, ampak kako dolgo bom zmogla tako....Se tolažim, da so hormoni krivi za tole, čeprav je po mojem samo vse skupaj preveč. Ampak takole pomislim, kaj vse smo ženske sposobne narediti, sploh pa potem ko imamo enkrat otroke. Moji otroci niti opazijo ne, da očka ni doma. Hmm, me zanima koliko moških bi bilo sposobnih tako funkcionirati.
Punce, se opravičujem za tale izliv čustev. Preprosto se mi je nabralo preveč vsega tega. Potem pa še prebiram vaše poste, kako uživate vsako sekundo s svojim otrokom. Uživam tudi jaz, ampak mislim, da ni vsaka sekunda 100% izkoriščena. Si bom tudi jaz očitno morala privoščiti ene počitnice, da se spravim k sebi. V takem stanju, tako fizičnem kot psihičnem, nisem najboljša mama svojim škratom. saj se ne derem ali izživljam nad njim, da se ne bo katera ustrašila.:))), ampak vem, da jim lahko dam več sebe, če sem spočita.
uff, tole je pa bil izliv. Najbolje, da kar preskočite moj post!
Jaz grem spat.
Lahko in mirno noč. Jutri bom spet bolj pozitivna.:))) A je mogoče kakšna luna, da me je tako sesulo?.:))
Default avatar

puppa

dobro jutro!

Mi smo pa danes skupaj doma...mož je zbolel in močno držim pesti da nima ta nove gripe :( se kr bojim...Ava pa tut še spančka, tko da morm pokomentirat vas, ki tako lepo pišete :)

MajaB men so šle konice pokonc ko sem te brala. Nikoli ne imej slabe vesti ker pa nisi 100% pri vsakem otroku. Realno poglej da pri 3 otrocih tut ne morš bit. Sama sebi čestitaj, ker sama porihtaš vse tako, da ste zadovoljni in da se imajo otroci lepo. Ko zaspijo, pa daj vse ven iz sebe...jokaj, kriči, deri se,...kar ti pač pomaga. S tem se očistiš tiste slabe energije in je bolje tako, kot pa da se nabira v tebi in potem ne boš več tista taprava mami. Otroci te imajo radi in vem da se na trenutke počutiš slabo ker nimaš za vsakega toliko časa kot bi si ga vzela mama ki ima samo enega otroka...ampak poglej...imaš 3 zdrave sončke, ki te razveselijo z nasmehom :) Veš jaz sem bolj tak tip človeka, ki mi je dovolj osnova v življenju...presrečna sem ker imam zdravega otroka, ker smo na svojem in se razumem z družino. Vsakemu pravim..kaj mi bo malo boljša služba in 100€ več na mesec, če pa vem da bom cel dan odsotna in še doma bo delo. Vedno manj cenimo samoumevno preprosto življenje in se borimo za nekaj več.
Zato MajaB ustavi se in bodi zadovoljna da si zdrava, da imaš energijo (pa čeprav ne veš od kje) za svoje otročičke! Usedi se na tla, pocrkljal malo lepotičko in uživaj, samo uživaj ob gledanju sinov pri igri.
Ustavi se in uživaj tisti trenutek. Pozabi na umazano posodo, neposesana tla,....sej boš nardila ko bo čas,....veš kako si jst vedno rečm. Posoda vedno počaka...otrok pa je vsak dan večji in ne morš popravljat stvari za nazaj. Obriši solzice in za en dan pozabi na opravke in se s tamalo posvečajta ena drugi :)
Če pa rabiš čvek in kavo, pa kr poklič :)

No tko...mal mojga filozofiranja...zdej pa naprej pospravljat, predno se mala zbudi!
Default avatar

misa24

Dan:))

Ne morem verjet, kok ste napisale, mi ni uspelo še vsega prebrat:))
Dobrodošli "novidve":)) Ja, meni je tole klepetanje večkrat polepšalo dan, odpravilo skrbi, predvsem pa popestrilo nosečnost in te prve mesece z dojenčkom:)

Mammma, mi je uspelo tamauga naštimat v baby wrap, super je!! En dan sva bila brez vozička in sem ga cel dan okoli prenašala...tako da sem se celo polenila in se mi ne da več vozička zlagat in pripravljat vedno znova:) Res super zadeva, tamau je užival, ker je imel vse pod kontrolo, kasneje je pa tudi zaspal...najbrž je občutek tak kot v trebuščku:)
Naš trenutno spi, jaz pa nama planiram dan. Neverjetno kakšni lepi dnevi so, ne vem, če sva bila od rojstva 5 dni doma...Mamo prav srečo z vremenom.

mam vprašanje za vse; a mate kakšno idejo za darila; za miklavža ali božič, da ne bi bila predraga in preveč zahtevna?? Najraje bi spekla tri vrste piškotov, to lepo zavila in dala za darilo, ker res ne bi ne vem kok zapravljala za neumnosti, ki bi bile na koncu neuporabne.

Srečanje moramo ponovit!jaz sem za naslednji petek:))Prej mam izpit:-S

Se tipkamo;)) lep dan vsem!
Default avatar

mmammma

Ojla!

Ja, tako je tole z materinstvom... Nikoli več ne moreš zares izstopit. Te tako zelo razumem, MajaB. Opravkom kar ni konca in kraja. Čeprav sem se počasi naučila (in tudi ti vem, da že znaš!) ločevati bistveno od nebistvenega. Kuham na zalogo, pomivam, ko imam čas, edino pranje me pa skoz baše...
Pri meni je zdaj lažje, ker imam ostale tri otroke že tako velike, da jih kar vprežem. Čeprav mi pa vzame pregovarjanje včasih več energije, kot če bi sama preprosto naredila vse. Pa njihovi medsebojni odnosi... Joj, kako težki in utrijajoči znajo biti najstniki... Ampak meni je trenutno vseeno lepo! Po vsaki nosečnosti, ki so pri meni res težke, sem ko rožica. In energije imam toliko, da kar šprica od mene. (Saj sčasoma mine:((())) Ampak, zdaj sem še tam, ko zmorem vse brez posebnih težev.
Res pa je, da imam moža, ki ne samo, da mi pomaga, ampak je brez težav sposoben furat celotno gospodinjsktvo in otroke. (to je med vsem štirimi nosečnostmi tudi počel! - takrat sem mu jaz govorila, da je samohranilec) Ima pa kar precej naporno službo, in ga tako pač velikokrat ni, ali pa dela doma zvečer in ponoči.
Midva tudi nimava nobenih staršev, ki bi nama mogli kaj pomagati, ker so - tisti, ki so še živi, 100 km proč iz Lj. In to vsaki v svojo smer. Eni imajo celo kmetijo, ki jo počasi začenjava furat kar midva. To pomeni, da vreme diktira kdaj in kam se bo šlo čez vikend in katero popoldne bi lahko mož npr. šibnil domov pomagat. Seveda pa imava zato večino hrane doma pridelane, bio, eko itd, kar pa nama tudi zelo veliko pomeni.
Zdaj je vsaj tako, da otroci lahko sami gredo na vse popoldanske dejavnosti in mi je to že zelo v olajšanje. Še do lani pa sem naredila na teden tudi 500 km. samo služba, šola in popoldanske dejavnosti.
Ej, sem se spomnila, da sem tudi sama z dvema otrokoma in tretjim tik pred porodom hodila po avtosalonih in kupila avto... Smo ga pač nujno morali zamenjati, mož je pa magisterij dokončaval... Pa je tudi hotel pred prihodom dojenčka.
Ja, biti mama - sploh več otrokom - je poklic, ki je za moje pojme primerljiv s službo vrhunskega menedžerja. Tako sposobne kot smo ženske in toliko kot iztisnemo iz sebe, večina moških nikoli ne bi zmaogla. (Tudi moj ne, čeprav je super)
MajaB odlično je, da si sposobna tole dati iz sebe. Saj namesto tebe živeti nobena ne more, je pa boljše, ko se malo skašljamo, ne?! Saj zato pa smo, da si, ko katera potrebuje, nastavimo ramo. Pa če je to samo enkrat, ima tale forum neprecenljivo vrednost. Se spomnim kako je meni pomagalo, ko sem napisala svoje in potem brala vaše tolažilne besede, tik pred porodom, ki se kar ni in ni hotel zgoditi.
Zato le pogumno. Danes je nov dan, pride mož, malo se pocrkljajta in poskusi najti kakšno urico samo zase. Drug teden pa jaz računam na eno srečanje. Mercator Center - tam se mi zdi se da fino biti tudi z vozički? Čas dorečemo drugače!
Zdaj grem pa kuhat, ker potem, ko pridejo starejši otroci domov bo - upam sonček - in jaz bi rada šla s tamalo malo na "dozo D vitamina"... V tole meglo se mi še ne da.

Ena je spraševala glede zobkov. Ja, pri štirih mesecih ni nič nenavadnegam če se pojavijo! Tako, da čisto možno.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic