Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja prilepljena kožica na lulčku – kako zgleda ta poteg dol?

prilepljena kožica na lulčku – kako zgleda ta poteg dol?

Sin je star 3 leta in pol. Kožica mu ne gre z glavice lulija. Tam je prilepljena. Glavica se že lepo vidi, dalje pa ne gre.
Pediater je svetoval, da se do konca leta naročiva pri njem, da jo bo sam potegnil dol, ker operacija ni potrebna.
Ali je to zelo boleče? In ali je dobro da je kakšen doma, da ne gre takoj v vrtec?
Prosim za vaše izkušnje s tem.

Kaj misliš kako boli?
Zamisli si da bi tebi nekdo na silo potegnil narazen sramne ustnice- in ti to prijvoščiš sinu ???

P nima kaj kožice dajati dol ,greste k urologu

hm, 3leta in pol. nas jih ima tudi. pa je lulek njegova najljubsa igraca. ne morem se nacudit, kako je zadeva prozna, raztegljiva, pa sploh da ga nic ne boli… sploh pri kopanju to najbolj dela.

po rojstvu je imel malo zlepljeno kozico. midva sva zelo pazila pri umivanju, sam dol je nisva vlekla. jo je pediatrinja na prvem pregledu, pa me je cisto zmrazilo, ko je to naredila. pa nic ni prej rekla, da bo. je fajn prijela in potegnila. kozica se je mal raztrgala in zakrvavela. in to je bilo to. otrok se je jokal, z mozem sva bila besna… zamenjali smo pediatra. no, ta je rekla, da za lulek fanti ze sami posrkbijo, naj nas ne skrbi. dokler lepo lula…

eni pediatri so po moje prevec nasilni!

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.
nova
Uredništvo priporoča

Naš je imel pri 3,5 letih vnetje, tako da mu je zdravnica v ambulanti kožico morala potegniti dol. Zelo je jokal, ampak sem bila pridna in sem mu po navodilih pediatrinje delala obkladke s fiziološko vsake tri ure, razen ponoči. Rekla sva, da bova naredila hiško 🙂 Gazice 8x5cm sem namočila v fiziološko iz hladilnika, jo prepognila, ovila lulčka in ga nato zavila še z mikropor seleotejpom in še z enim trakcem proti popku, da je stal pokonci 🙂 tako kot so nam pokazali v ambulanti. Kljub opozorilu zdravnice, da zna lulček zelo oteči in se povečati, se to ni zgodilo.

Dva dneva je bilo zelo hudo, ker je šel kakat, lulal pa ni, ker ga je peklo, tako da sem ga dala sedet v banjo, da se je polul pa še takrat je bilo hudo in ni hotel dokler ni mogel več zdržati. Nato pa je minilo. Doma je bil en teden, potem pa med prijateljčke v vrtec. Pa imeli smo neko antibiotično mazilo in proti bolečinam sem mu dva dneva dajala Calpol. Pripravi se na jok, ampak v dveh dneh bo vse minilo.

Pozdravljena

Pri mojem sinu (sedaj 7,5 let) nekaj časa nazaj tudi kožica ni šla čez. Pa sem malo iskala na forumu pediatrija, kjer sem zasledila, da pedijatrinja svetuje, da se kožica maže z kortikosteroidnimi kremami kot so Locoidon, Elocom….saj tanjšajo kožo in posledično se kožica stanjša in lepo gre čez.
Sama sem sinu mazala z Locoidon kremo kaka 2 tedna (pediatrinja svetuje 2 mesece) in je že po dveh tednih kožica šla čez, tako da ni bilo potrebno hodit okoli zdravnikov, pa še čisto neboleče je.
Probaj, mogoče uspe tudi vam.

Lep sončen dan želim, M.

groza kakšne bolečine nekaterim delate
fantiček a je to vse potrebno??
naj se pripravi na jok ,halo mama naj se pripravi na jok-ja kakšne besede pa so to
rajši povej naj se njen otrok pripravi na peklenske bolečine

Utu, kaj naj napišem? Da ne boli? Jaz mu nisem delala bolečin? Pediatrinja mu je kožico morala potegnit dol, ker se je za kožico zagnojilo in je moral gnoj ven.

Kaj naj napišem? Če bo zdravnik potegnil dol, bo bolelo. In bolje je biti pripravljen na to. Ali bi bilo bolje, da bi ji rekla: “Ne. Sploh ne bo bolelo. Odsmejala se bosta iz ambulante.”

Mislim, da je mamica pričakovala realne odgovore. Nič ne strašim, ampak tako je, ampak tudi to bo minilo. vseakakor pa poskušajte v vodi sami trenirat. Mogoče bo pa le šlo samo od sebe dol.

Zdravo,
mi imamo isti problem Mateja MP, kaj si to kremo Locoidon, Elocom dobila brez recepta? Sama sem nekaj v tej smeri omenjala naši pediatrinji, pa ni hotla o tem nič slišat.
lpMaja

zu

Nam so pri starosti 3 leta, ko sinu kožica ni šla popolnoma nič dol in se je stanje samo še slabšalo, odprtina je bila le še za buckino glavico…sina sprejeli v bolnišnico, dobil je narkozo, ki je trajala 5 minut ali pa še manj in so mu poseg opravili v narkozi. Sicer nisem zagovornik narkoze, ampak po moje je to zelo boleč poseg na živo. Sin je potem po posegu še dve uri počakal v čakalnici, kjer ga je anesteziologinja tudi večkrat prišla pogledat, nato pa sva odšla domov. Kožica se mu je med posegom tudi precej raztrgala, tako da je potem nisva dobila dol in je bila čez mesec dni potrebna operacija.

Hotela sem samo napisati, da v naši lokalni bolnišnici ta poseg delajo v splošni narkozi, ki traja nekaj minut, otrok mora biti le 6 ur tešč in gre dve uri po posegu domov.

Našemu je pediatrinja pri treh letih potegnila tako kožico dol. Ta se je seveda raztrgala in zakrvavela, pod njo pa je bilo toliko “sirčka” in umazanije, da nisem mogla verjet. Tako, da se meni osebno ne zdi ta poseg prav nič sporen.
Je pa res, da se od takrat sinko še vedno boji, da bi se mu kdo dotikal lulčka in tudi meni ne pusti, da bi mu dol potegnila kožico in očistila zadaj. To nam uspe le redkokdaj in že sama sebi grem na živce, ker mu pri vsakem kopanju s to kožico utrujam, naj si jo že proba sam dol potegnit. Star pa je sedaj 5 let. Kožica gre še vedno izredno težko dol tako da tudi mene skrbi, če ne bo moral na kakšno operacijo. Lula sicer v redu. A kako bo, ko mu bo lulček rasel, ali bo tedaj kožica vedno bolj tesna?

Utu,
a ti raje vidiš, da ima fantič zagnojenega lulčka? Misliš, da to ne boli? Sem mnenja, da je veliko bolj higiensko, da povlečeš kožico dol. A boš ti svojemu fantu pustila, da bo ves tisti “sirček” in umazanijo nosil v nedogled s seboj. Mislim, da je veliko bolje, da se malce potrudiš in malemu “pomagaš” pri kožici, kot pa da gre na operacijo zaradi tega. Mene je veliko bolj groza operacije, kot česar koli.
Naš “mali” je sedaj star 8 let in se vsakič, ko se tušira lepo umije tudi za kožico. Pri najmlajšem pa kožica zaenkrat ne gre čez. Sicer trenirava vsakič po kopanju, ko je koža malo bolj mehka. Ne vztrajam pa kar v nedogled. Če ne gre, bo šlo pa naslednjič.

Imam 2 fanta
ne vlečemo kožice dol in nobenega sirčka ni spodaj

Mene je veliko bolj groza da bi dejansko pustila da nekdo na silo povleče otroku kožo dol!!!

Tist manjši poseg ni nobena operacija

Kako pa veš, da ni “sirčka” spodaj, če kožice ne potegnete dol?

Sinu pri 3 letih tudi ni šla kožica čisto dol. Pediatrinja mu je prvo lulčka namazala s kremo, ki deluje tudi lokalno protibolečinsko. Po parih minuah je kožico potegnila dol. Zajokal je, a je bilo takoj OK, bolj ga je motilo, da je šarila tam doli, kot da bi ga fejst bolelo.To smo naredili v petek, da se je čez vikend porihtal, težave je imel le isti dan, ga je malo peklo pri lulanju.
Potem nobenih težav več.

Ne razumem mamic, ki menijo, da je otroka treba obvarovati pred prav vsako sledjo bolečine. Bolečina nas spremlja vse življenje, tudi mali otroci se morajo seznaniti z njo in tudi se, že pri padcih, podrgnjenih kolenih ipd.

In takle ambulantni poseg je definitivno boljši kot hospitalizacija ( kolegici so fantka operirali – cel teden joka in previjanja lulčka ).

Pozdravljeni,
Ugotovil sem da imam prilepljeno kožico na kapici. Zanima me ali gre dol lahko sama ali je v vsakem primeru potreben operacijski poseg?

New Report

Close