Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kaj so vse pojedli, prijeli, ušpičili vaši malčki? :))

Kaj so vse pojedli, prijeli, ušpičili vaši malčki? :))

Dejmo eno lahkotno temo… Kaj so vse ušpičili vaši malčki, kam dali svoja usta, rokice, kaj prijeli, uničili, da ste se samo križale?

Sem dobila idejo ko je naš zadnjič pojedel pol kartona od rolice za wc papir, zgleda mu je bilo všeč.

Sem pa slišala od tašče, kako je en dan za 5 minut skočla v klet in pustila 2 in 3 letnika v kuhinji. Ko je prišla nazaj je bila kuhinja polovico v kakecu, obadva pa sta veselo mazala po kuhinji in drug po drugem :)))

No, meni je mami povedala, da sem enkrat spila vsebino kahlice. In še vedno sem živa :-))))))))))))))))))

moja se je plazila po tleh in s prsti lovila mravljo. Ker je ni mogla ulovit, jo je kar polizala. Pojedla je pa živega pajka.

*****Tudi zate sonce sije****

Pa si prepričana, da bo lahkotna tema? Se bo že našla katera, ki se bo zgražala…

No, mi smo vlekli orehe iz videa in sedeli na odprtih vratih pečice, pa daljinca smo reševali iz kahlice ter enkrat pošlatali natakarico pod krilom. Najbolj okusno je bilo pa mokro perilo.

:))

meni je pa mama govorila, da sem kot dvoletnica pobirala ostanke cigaretov po tleh in jih jedla (vem, fuj :))..tako, da je najprej morala vse cigarete okrog mize pobrat, če smo šli kam ven pohajat (naši pa niso kadili).

🙂

Zdaj sem se še spomnila, da je bratranec kar nekaj let kot otrok s tal pobiral žvečilne in jih dajal v usta. Haha, vedno je rekel: Saj še majo okus.

Prav tiste zalepljene, pohojene, trde. No, pa tudi on še živi 🙂

Mi2 z bratom sva si pa z mehčalcem za perilo prala lase, enkrat pa sva barvala s čisto pravo barvo ( za kovino barvat) – povsod po stenah, po sebi in drug po drugemu.

Meni je pa moj srednji vrgel mobi v maso za palačinke. Papir je pa itak vedno jedel, sploh mu nisem mogla noska obrisati, je že jeziček stegoval po papirju.
Ta večji nam je pa kovance zmetal skozi odprtine za ventilacijo na armaturni plošči in sedaj nam avto lepo žvenketa, ko vozimo po luknjah.
Tamala nam pa zaenkrat ŠE nič ni ušpičila:))))

O mater, hehe, sem se zdaj spomnila, da sem tudi jaz kot predšolski otrok v koloniji enkrat pobrala na cesto zalepljen star žvečilni gumi, ga oprala pod vodo in previdno žvečila cel dan, da ne bi vzgojiteljica ugotovila, da valjam nekaj po ustih. Svašta 🙂 Sem pa živa in zdrava 🙂

Joj zdaj tko z vrha glave mi pride na misel:

Tamala je dala v akvarij daljica (več kot enkrat- na srečo istega)

Naš tamali pa je pri 1,5 leta s stene potegnil karniso…

Največji užitek je bil, ko sta z atijem sklatila na tla škatlo s cca 2 kg moke in sem potem dovolila, da se otrok z njo igra…(v kuhinji je snežilo) imam dokumetirno na fotkah-moj oče je ostal brez komentarja, ker sem tolk trapasta, da sem to dovolila. :o)

Moj bratranec je za 50 par pregriznil deževnika.
Moj sin pa je enkrat pojedel dobro četrtino trdega mila. Bilo mu ni nič, samo celo popoldne se mu je spahovalo in smrdelo po žajfi…

to so pa ja same luštne dogodivščine, moj brat je pil z jezičkom mleko z mačje skodelico, tako kot muca:)

Naša je pojedla polovico muhe. Drugo polovico je ljubosumno stiskala v pesti in smo ji jo morali odvzet na silo.

Naša deklica pa potrebuje stanega detektiva za petami, ker je wc osvežilec direkt iz školjke zamenjala za liziko, in to je samo vzorčen primer.

ta mala je zadnjič imela v ušesu telefon od playmobila – morali smo k pediatrinji, da ji ga je odstranila.
s sestro sta bili na wc-ju, ta večja je kakala v školjko, ta mala v kahlico. ko pridem, da jim obrišem ritki, vidim, da je v kahlici tekoče blato – driska, si mislim, o ne, spet bolniška. no, ta večja potem končno izdahne, da sta z metlico zmešali kakca in vodo.
ta večja,ko je bila stara kakšne 2,5leti je sestrico (6 mesecev) porisala s flomastrom, da bo maškara, ampak bilo je že več mesecev po pustu.

Jaz imam v kopalnici eno odsluženo zobno krtačko, ki jo imam za čistiti razne robove in težko dostopne vogale odtokov in podobnega. In zadnjič, ko sem za 5 sekund pogledala stran, jo je moj 1,5 letnik že imel v ustih, saj si je vendar hotel umiti zobke. Bljah… Ni bilo nobenih posledic.

Hči je enkrat pojedla malo vsebine kahlice. Lastne (če je to kakšna olajševalna okoliščina) 🙂

Prijateljičina hči je pri ene 9 mesecih med plazenjem po terasi našla suho južino (pajek) in ga pojedla. Še živega.

naša 3-letna dvojčka sta enkrat (pa sam na WC-ju sem bila) drug drugega in vse pohištvo v sobi pošpricala s čistilom za steklo. Vse je bilo zlepljeno in mastno, najbolj pa onadva. Eden si je pa enkrat suho koruzno zrno v nos vtaknil in smo ga komaj ven dobili.

Smrtno nevarno britje z atijevo britvico in krvaveča ustnica. S škarjicami za nohte prerezane žice v vtičnici in posledično izpad varovalke (vse starost 4 leta, prej zmerom upoštevala prepoved, še dokaz več, da otroku in psu pač ni za zaupati, ampak ju nujno imeti pod nadzorom)

Luka je izredno rad jedel papir. Tako nam je enkrat pojedel živtinso cesarstvo, papir in nalepko.
Preden je lahko dal v usta posušenega deževnika, sem mu ga vzela – no rokico sem tresla, jaz nisem nič prijemala. :-))

Matej si je ob previjanju lulal v obraz in tudi v usta.

Sta si pa fanta, zdaj ko sta bila stara 7 in 6 let pšenico v uhle tlačila. Grrr, to me je pa pojezil. Ta velka dva, pa taka bedarija! Pol smo pa hodil okrog dohtarjev!

Pobarval so tudi že, se mi zdi, celo stanovnaje. Ta mala je vedno sebe najprej slekla, potem pa od glave do pete porisala.

so tudi že s svojimi ščetkami kopalnico pucal. In vse flaške (šampon, milo, …) v WC zlil. Pa z WC krtačo stene krtačili.

ko se nama je rodila tretja, so še vsi bili v plenicah. In ker sva kupila vedno v naprej, smo imel plenice treh velikosti pa kar nekaj jumbopakung.
Pa sta se fanta spravila na njih in vse plenice ven zmetala. Smo bili pol kar nekaj časa dobri, da smo razvrščal in da smo sploh našli plac, kam smo jih dal, ker se takoj “napihnejo”. Smo imeli v vseh kovčkih plenice. :-))))

New Report

Close