Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja spanje otroka pri dveh letih

spanje otroka pri dveh letih

Do kdaj so spali vaši otroci pri vas v vaši postelji? Moja spi od začetka v svoji posteljici, od kolegica tamali, pa še sedaj pri dveh letih spi pri njej. Pa ona pravi, da bo še kar nekaj časa tako. Še posteljico njegovo je pospravila in kupila večjo posteljo, da imata oba prostor.

moja 13 mesečnica nekaj časa spi v svoji posteljici, potem pa preostanek noči pri meni…tako nam zaenkrat ustreza (kar pa ne pomeni, da si ne želim, da bi bila zmožna prespati celo noč brez dojenja v svoji postelji)

Moji otroci so vseskozi spali v svojih posteljicah .

nova
Uredništvo priporoča

Jaz pa moža okoli štirih k tamalemu (17 mesecev) naženem;)), ker moram zelo zgodaj vstat,otrok pa zadnjo petino noči kolikor toliko prespi samo, če je nekdo tesno zraven.
men se to zdi lepo in če bi lahko sama zaspala poleg otroka (pa ne morem, ker vse slišim;((, mi je čisto vseeno, koliko nas spi v postelji. To je pač en pristo, ki je meni do otrok bistveno bolj prijazen, ČE to potrebujejo (vsi ne). Pa kaj pol, a tebe moti, da kolegičini otroci spijo pri njej? Bi rada slišala, da ravna narobe? Ne razumem čisto dobro, kaj te muči.

Naš 3 letnik je 2 leti spal pri naju, vendar pa se noben ni naspal, razen njega mogoče. Sedaj imava kompromis, da spi v svoji postelji, dokler gre ( nekako do 4 ure zjutraj ) potem pa po potrebi pride k nama.
Mi je bolje.

Nikoli… 🙂

Do enega leta v svoji, potem pa v najini. Imava veliko posteljo in naju prav nič ne moti. V bistvu je prav fino.
Še prehitro bo prišel čas ko bo hotela bit sama zase, zakaj bi zdej forsirala. Pa tudi ne razumem, zakaj se nekaterim tako fajn zdi, ko povejo, da spi otrok v svoji pojstli?

Glede posteljnih radosti, pa upam, da niste tako zategnjene, da mislite, da za sex obstaja samo zakonska postelja? 🙂

Naš 1,5-letnik spi tudi pri nama. Sicer smo vedno kombinirali tudi s posteljico. Zadnja 2 meseca pa je čisto pri nama. Ima zelo rahel spanec, pa zobi ga matrajo in v bistvu meni bolj ustreza tako, kot pa da bi moral 15x na noč vstajat (kot sem delal par mesecev).

Na tak način pa se vsi bolje naspimo, saj se tako manj zbuja. Ko pa se je pa vse na dohvat ruke, in se dejansko niti ne predramiš, ko ga potolažiš.

Zato, ker to po njihovem pove, kako je samostojen, vzgojen in kako lepo so ga na red navadili;)))
Vsak po svoje. Jaz se povsem strinjam s tabo.

Jaz se bolje počutim, če imam posteljo zase, za naju. Precej divje spim, potem pa bi se počutila omejeno in venomer bi se bala, da otroka ne bi pomečkala.

Res je, vsak po svoje – in po pameti.

Uf tudi meni je tako FAJN da moj dvoletnik spi v svoji postelji že od vsega začetka in ga ni denarja, da bi svoj spanec zamenjala za KAO NOČNO BLIŽINO in žrtvovala svoje noči za otroka. In da prehitro odrastejo? Halo. Kaj mi pomeni vse to, če bi bila čez dan kot ožeta cunja.

Že pred enim letom otrok ne potrebuje nobenih okrepčil ponoči(kakšno dojenje in pitje), tako da ne opravičujete tega početja otrok in jih ne razvajajte v to smer – raje se naspite!

Prosila bi za pomoc!
Joj moja hcerka stara 2 leti pa 2 meseca noce sploh spat ponoci…. pac zacne se ko se zbudi in sicer zacne jokati in ce jo ne premestim v vozicek ter zibam mi ponori z jokom… in tako vsako vecer isto ….
Bile smo ze pri zdravnici pa je rekla da me samo iskorisca ter da naj jo pustim naj joka ampak ne pomaga nobena metoda…. vcasih tudi cez dan ne spi pa si potem upam da bo ponoci vredi pa ni…..
A mi lahko kaj priporocate ali kako pomagate….
Hvala za odgovor….


Ponavadi pomaga sledeče:
-otrok mora imeti rutino – vsak dan ob istih urah vstajati, jesti, počivati, spati…
-2 leti star otrok potrebuje kar precej spanca, ni pa nujno, da še vedno počiva tudi čez dan. Nekaterim bolj ustreza samo nočni počitek.
-ne spite ponoči v istem prostoru kot otrok
-voziček pri dveh letih? Če je otrok povprečno razvit, ga pri tej starosti nikakor ne potrebuje več.
-Potrudite se, da se bo hčerka čez dan več gibala (hoja, tek, igra, kolo…), pa bo zvečer z veseljem hitro zaspala do jutra.

Svetujem tudi:
-nič TV-ja in drugih “ekranov”
-čim manj sladkorja, sploh pa zvečer

New Report

Close