Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja rojstni dnevi ob vikendih

rojstni dnevi ob vikendih

Vikend sta edina dneva, ko lahko z otroki preživimo več časa skupaj ali gremo kam, zato me vedno bolj motijo praznovanja rojstnih dnevov v soboto ali nedeljo. Mi jih organiziramo v četrtek ali petek in želimo, da bi jih tudiu drugi. Kaj vi mislite o tem?

Niti ne, bolj me motijo praznovanja čez teden, ko je že tako preobilje obveznosti.

Mi vedno praznujemo ob vikendih.
Med tednom nimam časa pripravljati zabav.

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da ne bo ne tebe ne otroke konc vzel, ce boste kak vikend na zabavi pri prijateljckih.

ne mislim družinskih zabav, mislim otroške zabave, ko otroka povabijo sošilci ali prijatelji v Atlantis, Zoo, bovling…

Nisi razumel vprašanja.

Tudi mi čez teden težko, ker imajo otroci svoje obveznosti. Če ti grejo zabave na živce, pa se zmeni z otroki, da ne grejo na čisto vsako. Včasih tudi mene to moti, ker gre praktično ves vikend, ampak tako pač je. Pa mi kaj drugega počnemo ta čas.

Ta najraje imam petke, da smo potem za vikend frej. Moj ima poleti in res gledam na to, da gremo po koncu praznovanja še za vikend na morje. In pri nas jih imamo kar večino ob petkih in sobotah, me pa motijo bolj med tednom, ker je že starejši in se ima že več za učiti.

Mi jih organiziramo pa v soboto ali nedeljo in želimo, da jih tudi drugi. Kaj pa sedaj?!
Čez teden ni variante – ne da bi organizirala niti šla na praznovanja.

Nisi razumel vprašanja.[/quote]

Sergeja – poizkusi povabiti na rojstnodnevno zabavo v sredo ali četrtek. Me prav zanima koliko opravičil bi dobila.

Sploh pa imajo družine lahko tudi šoloobvezne otroke in med tednom ni časa. Šola in domače naloge.

Če pa ti nimaš časa preživljati časa z družino – kaj misliš da je pri sosedovih drugače.

Pač odkloni povabilo in otroku pojasni da pač ne gre na rojstni dan prijatelja, ker bi pač mama rada preživela soboto in nedeljo z njim ker med tednom ne utegne.

Meni so rojstnodnevne zabave med vikendi všeč. Saj gre samo za nekaj uric. Pri nas je največ 1x na mesec. To se mi ne zdi preveč.

Med tednom mi nikakor ne potegne, saj nas veliko staršev pride šele okoli petih iz služb. Pa zvečer je treba zgodaj spat, ker je naslednji dan vrtec in je treba zgodaj vstat. Imeti zabavo od 18h do 19h mi je pa mimo.

Nisi razumel vprašanja.[/quote]

Sergeja – poizkusi povabiti na rojstnodnevno zabavo v sredo ali četrtek. Me prav zanima koliko opravičil bi dobila.

Sploh pa imajo družine lahko tudi šoloobvezne otroke in med tednom ni časa. Šola in domače naloge.

Če pa ti nimaš časa preživljati časa z družino – kaj misliš da je pri sosedovih drugače.

Pač odkloni povabilo in otroku pojasni da pač ne gre na rojstni dan prijatelja, ker bi pač mama rada preživela soboto in nedeljo z njim ker med tednom ne utegne.[/quote]

Redko kdo se opraviči za zabavo v petek. Tudi drugi sošolci in sošolke jih večinoma organizirajo ob petkih.Je pa tudi ena od naših punc že v šoli. Meni se zdi petek ok dan, sobota popoldne pa ne.

Nisi razumel vprašanja.[/quote]

sem.
Na zivce to gredo zabave cez vikend.
Zelis biti z otroci.
Ne bo te konc vzel, ce bos kako uro manj z otroci. In tudi otroke ne bo konc, ce bodo cez vikend kako urco brez tebe.
Je res treba toliko komplicirat?

Nisi razumel vprašanja.[/quote]

sem.
Na zivce to gredo zabave cez vikend.
Zelis biti z otroci.
Ne bo te konc vzel, ce bos kako uro manj z otroci. In tudi otroke ne bo konc, ce bodo cez vikend kako urco brez tebe.
Je res treba toliko komplicirat?[/quote]

Ne gre za urco, rojstni dan traja tri ure. Pa ne gre za to. Če je rojstni dan, pol ne moremo it smučat, ne moremo na morje, ne moremo k dedku na Štajersko, plane moramo prirediti rojstnemu dnevu.
Otroka sta dva in rd-jev je vedno več čez vikend.

sem.
Na zivce to gredo zabave cez vikend.
Zelis biti z otroci.
Ne bo te konc vzel, ce bos kako uro manj z otroci. In tudi otroke ne bo konc, ce bodo cez vikend kako urco brez tebe.
Je res treba toliko komplicirat?[/quote]

Ne gre za urco, rojstni dan traja tri ure. Pa ne gre za to. Če je rojstni dan, pol ne moremo it smučat, ne moremo na morje, ne moremo k dedku na Štajersko, plane moramo prirediti rojstnemu dnevu.
Otroka sta dva in rd-jev je vedno več čez vikend.[/quote]

In vedno več ljudi se čez teden ne sestavi skup niti za pol urce.
Meni je normalno, da so RD ob vikendih, to je petek in sobota, morda kaksna izjema v nedeljo.
Ce gres smucat na slovenska smucisca, si ob 17. uri lahko na RD.

Moj starejši gre zdaj že lahko sam na te rojstne dneve, seveda če so organizirani doma. Če je pa bowling ali pa atlantis in podobno, ga je seveda treba peljat. Ponavadi imamo zabave petke popoldan ali sobote popoldan, nedelje ne, med tednom tudi ne. Ni več časa ob vseh domačih nalogah in učenju. Se pa z leti število povabljenih manjša, tako da potem tudi ni več toliko praznovanj. Bomo pa drugo leto štartali še s tamalim in spet z rojstnimi dnevi, bo pa bolj dren, če bosta imela oba isti vikend praznovanje. Meni na splošno niso odveč ta praznovanja, rata bolj problem pri starših kam jih sploh še peljat, da ne bo kr neki, bi rekel naš sine.

Pa meniš, da morata res na vse rojstne dneve ? Saj več kot 5 res dobrih prijatljev pač nima otrok, to je vsaka dva meseca en rojstni dan.

Saj vendar ne gre na roj. dan vsakega sošolca in kolega iz bloka. Saj te tudi darila stanejo.

Dogovorite se, n katere roj. dneve bodo otroci šli, pa je stvar rešena.

Kje je pol problem?

Kje je pol problem?[/quote]

Tisti, mki niso večinoma in prijatelji do zunaj:-)

O madonca, s čem se eni obremenjujete.
Če nimate časa it na r.d pač otrok ne bo šel.
A je res vsak vikend kam povabljen, al kaj? če vsake toliko svoje plane malo prilagodite otroku, vas pa tudi ne bo konec.

New Report

Close