Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kakšen nasvet..kašelj pri otroku

Kakšen nasvet..kašelj pri otroku

Mamice, imate kakšen fajn domač recept proti kašlju. Naš petletnik nima nobene vročine, samo polna pljučka sluzi. Izkašljuje se zvečer in zjutraj in to tako kot kak star tobakar, grozno je slišat.
Ima katera kaj preizkušenega na zalogi?HVALA

kupi kakšen sirup za izkašljevanje oz., če imaš namočene smrekove vršičke v sladkorju. Tudi mi se ta čas ubadamo s tem.

Ja ja, sem bila že oblečena za v lekarno, da kupim sirup..pa ga zdravniki menda pri otrocih kar odsvetujejo. Menda zavira kašelj, kar ni dobro, kašelj mora menda “oddelati svoje”.

aja? pa saj ti sirupi so vsi na naravni bazi in v bistvu samo pomagajo, da se lažje odkašljamo.

Prospan sirup je super za izkašljevanje!

Veeliikoooo vode, da se sluz zmehča in bo lažje izkašljeval. Nasvet naše pediatrinje.

Sirup iz smrekovih vršičkov pa res ne zavira kašlja – ravno obratno, pomaga, da se lažje izkašljamo! Jaz ga naši punčki dajem in se kar sliši ko zakašlja kako se ji sluz trga – če bi znala še to izpljuniti bi zmagali!

Materina dušica in kapljice evkaliptusa – odlična pomoč pri prehladih otrok in odraslih:-)

Usoda pozna poti po katerih se ji izogibaš. Blog >>> Glina zdravi http://trgovina.over.net/home.php?cat=382

So sirupi, ki zavirajo kašelj in sirupi za izkašljevanje, ki ga spodbujajo. V lekarni bodo zagotovo znali svetovati. Pa veliiiiiiko tekočine, da se sluz mehča.

inhalacije! čimveč inhalirat, da se sluz “odlepi” in jo lažje izkašlja. pa naj kar kašlja… edin pred spanjem mu lahko kaj daš da bo mirneje spal (nmpr. sinecod..) Letos smo to storili prepozno in že fasal sranje…

Produktivnega kašlja ne smemo zavirati, torej so potrebni ekspektoransi – zdravila, ki pospešujejo izkašljevanje. Od zdravilnih rastlin so najboljši pripravki, ki vsebujejo materino dušico, evkalipt, jeglič,… Druga vrsta zdravil za kašelj pa so antitusiki – pomirjajo dražeči suhi kašelj. To so pa npr. pripravki s trpotcem pa tudi prej omenjeni Sinecod, vendar teh v tem primeru ne uporabljamo. Pa res veliko vode, da se sluz čimbolj razredči.

mi smo pristal prejšnji teden s takim kašljem čez celo noč v bolnici,meri ji vdihe ponoči.naš je imel bronhitis,še sedaj inhaliramo ventolin-star 3leta.

Jaz moje vsak dan 3x namažem z materino dušico in evkaliptusovim oljem, 1kaplj.
Sobo jima našpricam z evkasolom. 100% pomaga!

Uporabljala sem prav tako evkaliptovo olje in kremo materine dusice.Pa se kopel m.dusice.Vse Just.Ampak zal ne morem reci da je pomagalo,ker ni.Nikoli.Toliko o tem Justu.
Jaz prisegam na sol,segreto in v krpi polozeno na prsa.

prepraži čebulo na olju jo daj an gazo in toplo daj na zgornji del prsi čez noč..smrdi ampak zelo pomaga..

isto lahko narediš s cvetovi kamilic, ampak bo dišalo, učinek pa bo verjetno enak. Pri nas so pražene kamilice zakon in kašljanje ponikne.

Pomaga pa tudi privzdignjeno ležišče.

lahko narediš tudi z zeljem (list zelja), ga potolčeš in pogreješ in zavitega v bomb. plenico daš na prsa, čez dve uri zamenjaš list zelja in res pomaga.

Za vse težave, ki so povezane z dihali so zelo učinkoviti izdelki Švicarskega podjetja Just, ki pa ni v prosti prodaji. Nasvet:v zamašeno banjo natočimo zelo vročo vodo, v katero kapnemo dve kapljici materine dušice. Z malčkom vsaj petnajs min vdihavamo to soparo. Temu bi lahko rekli tudi domača parna savna. Para zelo učinkovito zmehča sluz. Po končani savni otročičku namažemo prsni koš spredaj in zadaj s kremo materine dušice kateri pridamo na dlan kapljico eteričnega olja evkaliptusa.Eterično olje uporabimo tudi za isparilnike oz ga lahko damo v posodo z vodo, katero postavimo na radiator, Zelo dobro navlaži prostor, hkrati pa vdihujemo evkaliptus. Izdelki Justa so na naravni bazi.

Vrst in tudi vzrokov kašlja je veliko. Naj ga pregleda zdravnik in on svetuje.


To slednje moram probati, ena redkih zadev, ki jih še nisem. Ker vse ostalo mojemu ni pomagalo, je zmagovalec v kašlanju, evo, zdaj je spet začel, po nekaj dnevni pavzi. Za znoret!!! Tisti suhi kašelj, ki traja 12 ur skoraj nepretrgoma, na pol minute do minute. Frekvenca, ki te…
To s eteričnimi olji je za otroke zelo nepriporočljiva zadeva, ker se lepijo. Torej je škodljivo.
Malo omili parni stroj, ki danes dela že dve uri pred spanjem in bo celo noč, ležišče imamo tako vedno dvignjeno, toplo oblogo grem delat zdaj, nos sem sčistila, Operila ne upam dati, ker ga je v treh mesecih dobil že toliko, da…sicer v 98% samo pred spanjem, največ 5-7 dni, ampak kaj ko je čez teden spet isto. Pri mojemu sinu bo očitno pomagala (če bo) samo operacija žrelnice. Zdaj grem delat oblogo in dat Operil. Ne bo šlo drugače. Če bo kaj zares pomagalo pa javim, ker jaz probam vse. Aja, edino kar 100 % pomaga je kopanje v tuš kabini, ko spuščaš paro, ampak učinkuje samo takrat in še kakšnih 10 minut. Nad sirupi sem obupala že pred leti, pri starejšem, ko je zadradi cukra dobil samo drisko.

New Report

Close