Najdi forum

6,5m zavrača mleko

Živjo,

naš 6,5m sonček je že od rojstva težaven pri hranjenju. Drugače je zdrav in nasmejan deček, ampak tale hrana (no pa spi tudi bolj malo) je pa katastrofa.

Pri 5m smo začeli z uvajanjem goste hrane. Na začetku je bilo težko, zdaj je pa malo bolje. Problem pa je, da je začel zavračati mleko. Najprej smo nadomestili en mlečen obrok z gostim, zdaj imamo pa od petih obrokov že 4 goste. Rad ima mlečne kašice in sadje, malo manj pa zelenjavo.Le ob 2h zjutraj spravimo vanj 120ml mleka, saj je takrat v napol budnem stanju.

Ali ne bi moral 6,5m dojenček še vedno popiti vsaj 500ml mleka? Ali je lahko kaj narobe, ker ima že zdaj 4 goste obroke? Kaj delamo narobe?

Naše hranjenje zgleda takole. Ob 2h (včasih prej, drugič kasneje) popije cca 120ml mleka, zjutraj (7 ali 8h) ima mlečno kašico (enega od Linotov, Hipp ali Nestle), nato sadno kašico, za kosilo zelenjava, 3x tedensko meso in za večerjo spet eno mlečno kašico (najprej poskušamo z mlekom, spije le 50ml, potem pa pripravim mlečno kašico). Na obrok poje od 100 do 150ml, zelenjave pa od 50-100ml.

Prosim za kakšen pameten nasvet ali pa me samo pomirite, da je tako stanje normalno.

Vnaprej hvala.

Lp, hepi

Praviš, da dvakrat na dan je mlečno kašico in 1x na dan popije mleko. Tudi mlečna kašica je mlečni obrok, tako da mislim, da je dovolj.

Ne skrbi, če je ostale stvari in zraven še mlečne kašice je sigurno dovolj. Pri pediatru sem spoznala mamico s podobnim problemom, njen sin je tudi zavračal mleko, tako da so že pri treh mesecih imeli skoraj vse obroke goste hrane! Zato kar korajžno naprej…

Mi imamo 6 mesečnika, pa mu tudi že 3x na dan dajem gosto hrano, čeprav ima rad tudi mleko.

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da če dvakrat na dan dobi mlečno kašico ( cca 180 ml mleka) pa še delček mleka po flaški, da je zadoščeno dnevni potrebi po mleku.
Mi smo šli ravno tako čez podobno situacijo.
Že od rojstva mu mleko sploh ni dišalo. Ne po joški, ne adaptirano . Tako nikoli nismo popili optimalno količino mleka , kljub temu pa je lepo napredoval. Iz tega razloga smo z gosto hrano začeli ob dopolnjenem 4. mesecu in takoj prešli na goste obroke 5 krat na dan. Obvezno je jedel mlečno kašo za zajtrk in večerjo ( 2x cca 200 ml mleka), popoldanska malica je bila mlečna ( jogurt, skuta…) , pa še med zelenjavo kakšna žlička kisle smetane, mleko v pireju itd. Problematični so bili prvi tedni uvajanja hrane, ko še nismo vsega jedli, nekje po dveh mesecih uvajanja pa je vse steklo gladko. Še danes naš 14 mesečnik “ne mara” mleka in mlečnih stvari, pa se malo pohecamo, zaigramo in nekako to pojemo. Res pa je, da flaške nimamo od 5.meseca starosti dalje, ker tudi čaj pije po skodelici ali na slamico. Našemu pač žlička bolj odgovarja, kot pa cucelj in ko smo to spremelnili je tudi hranjenje postalo manjši problem.

LP Maja

Lep pozdrav !

Oprosti, ampak zakaj že tako malemu toliko mesa?:-( 3x tedensko 6mesečniku je veliko

Poskusi zamenjati mleko, to smo naredili mi pa je pomagalo.
Zakaj pa imate še vedno nočni obrok?

LP
babsy

Babsi
Poskušali smo tudi z drugimi mleki, pa je isto.
Za nočni obrok se sam zbudi. No, on se zbudi tudi po 10x na noč. Večinoma ga potolažimo z nošenjem in pitjem vode ali čaja, toda ko mine cca 5 ur čas od zadnjega obroka, ga ne potolažimo z ničemer kot z mlekom. Očitno čez dan poje premalo in en nočni obrok še potrebuje.

Ena
Meso smo šele začeli uvajati in sem pomotoma napisala 3x tedensko. Namen pa imamo dajati meso 3x tedensko. Zaenkrat je poskusil le piščanca.

Moj je bil strasen nejedec in smo se do nedavnega prehranjevali izkljucno ob animaciji…

Pri 4m je zavracal mleko, tako,da mi ni preostalo drugega,kot uvedba goste hrane in da sem adaptirano mleko zamenjala za kravjega..le tega je popil se nekaj, pa vendar pod mejo,ki jo priporocajo…pa ni zaradi tega nic narobe…

Kaksno kravje mleko ste mu dali? Domace? In ze pri 4 mesecih?
Tudi nas 5-mesecnik zavraca mleko a se nekako bojim uvesti ze zdaj drugo mlrko tudi kasic na mojem mleku ne zeli,tako da se cez dan mucimo da vanj spravijo kaj mleka prav tako v pousnu

New Report

Close