Najdi forum

Kdaj so si začele vaše hčerke briti dlake na luliki in pod pazduho?
Včeraj me je moja 12 letnica malce presenetila z vprašanjem, če ji posodim brivnik, ker bi se rada obrila.

dvanajstletna bi se brila po luliki?
reči, da se hecaš

moja se le pod pazduho, okoli lulike pa ji jaz lepo pristrižem,sploh, ko se gredo kopat, da ji kaj ne pokuka izpod kopalk, po nogah pa depilacija pri kozmetičarki, do kolen in še to le zato, ker so dlake temne in bi jo vsi zafrkavali, tako bo še nekaj časa. Sam brit ne, lepo te prosim on okoli lulike, ne no že zdaj, le postrižita največje dlake in bo prec bolje.

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj tako začudenje? Jaz britje vzamem kot osnovno higieno. OK, mogoče si malo presenečen pri 12-letnici, ampak če pogledaš te punce, so pri 12-ih (za razliko od naše generacije) že prave male dame. Jaz si ne bi to razlagala kot neko spolno prebujenje ali celo ugajanje.
Pa verjetno se ne bi brila v nulo, ampak bikini, če prav razumem.

No prosim, kaj pa je to čudnega?
Moja hči je sicer šele dve leti stara ampak sigurno če bi imela močno poraščeno telo ji to ne bi branila, sploh pa ne pr dvanajstih letih, ko že nastopi puberteta.
Take stvari pri najstikih lahko povzročijo hudo nizko samopodobo in če si lahko tako na lahek način pomaga, seveda zakaj pa ne.
Tiste ki niste poraščene bolje da ne odgovarjate na to temo.

12 letni punci jaz ne bi dovolila tega. Se mi zdi še dosti premlada za to. Ne vem no, pod pazduho, seveda, zakaj pa ne, če jo moti, ampak bikini predel pa lahko še nekaj let počaka.

najgrše mi je, da izpod kopalk špegajo dlake, fuj kakšen gnus

Zakaj pa razlika med podpazduho in bikini predelom?

Ne vem kako misliš. Če hoče zakaj ne? Ampak vseeno se mi ne zdi primerno čisto v nulo. Jaz sem se začela po nogah in pod pazduho pri kakih 12, bikini pa na nulo sicer pri 15 letih. To pa zaradi lastnega dobrega počutja in boljšega počutja osnovne higiene. Se mi zdi bolj higiensko.

Moja se brije bikini na nulo, odkar ji je pognal prvi puhek, ker pravi da ji dlake niso všeč in jo motijo.

Pod pazduho- ko mi je zrastla prva dlakica- še s tistim brivnikom v katerega si dal navadno žiletko. To je blo pri ene 12-tih, če ne že malo prej.Bikini pa toliko, da ni “frizura” gledala izza roba spodnjic in kopalk- se ne spomnim kdaj prvič. Brivnik mi je mami potisnila v roke, takoj ko sem omenila, da se mi zdi, da nekaj raste. Potem je ona poznavalsko ocenila situacijo in mi tudi asistirala pri prvem podvigu 😉

Jah saj. Pol bote pa vse u luft skakale, ko boste izvedele da se 12 in 13 letnice onegavljajo po šolskih straniščih.

A to nej bi bla posledica britja? A dej dej

za razliko od ostalih zgoraj… kaj nihče ne loči med bikinijem in luliko???

ženske se brijemo po spolovilu izključno iz estetskih razlogov. izgovori, da je to bolj higiensko, so iz trte zviti. verjamite, da če bi obstajal kakršen koli dober razlog, da tam spodaj dlak ne bi bilo, bi jih evolucija že zdavnaj eliminirala.

ne, ne bi vzpodbujala tega, da se 12 letnica brije po spolovilu. saj verjetno škodi ne, ne vidim pa čisto nobene potrebe, kvečjemu kakšno neprijetnost zaradi vraščanja dlak in podobnega.

Dejte nehat s takimi, zaradi britja se ne bo nobena po straniščih lovila s fanti.
Jaz moji dovolim, prvič (12 pred morjem) sem ji celo pomagala, da se ne bi porezala, sedaj (16) se pa brije sama, kakor se ji zazdi, če hoče imeti črtico naj se pa na črtico poštima, če hoče nulo, naj pa naredi nulo.

Je grdo in deklica izstopa ko se preoblači za športno in dlake gledajo iz perila. Se ji ostale smejejo in jo obrekujejo, da ni urejena.

Če bo hčerka pri 12-ih imela nizko samopodobo, ker ji bodo od koderkoli kukale dlake, se bom resno zamislila nad tem, kako sva jo vzgojila.

A če bo 12-letnica menila, da je zrela za spolne odnose, ker seksajo že “vse” njene vrstnice, se boste tudi s tem strinjale, da pač punca ne bo imela uničene samozavesti?

Od dlak do seksa. In kdo je sedaj pokvarjen v glavi?!

Jaz sem moji še pomagala, ko se je prvič pobrila z brivnikom, da se ne bi porezala. Zdaj se pa brije že sama.

Mogoče mešam jabolka in hruške,ampak vprašala bom pa vseeno.
A pri prvem sexu boste tud asistirale zravn??Saj veste,sedaj to veliko prej počno,kot včasih in sigurno nevedo še vsega in se kaj hitro lahko kje zalomi!???

Pri britju se lahko poreže,pri sexu pa ….
Ojoj,upam,da v 10ih letih pridem kej k “pameti” tolk mam še časa.

Oprostite, ampak kdo se zdaj tukaj spreneveda? Najstnice načeloma komaj čakajo, da jim spodaj poženejo dlake, saj to pomeni, da so že odrasle in ne več otročad brez dlak. Da bi se kakšna najstnica želela tam spodaj popolnoma obriti zato, ker jo dlakice “motijo”, ni ravno verjetno. Verjamem za tiste, ki so zelo poraščene in jim dlake gledajo mimo gat, da si želijo pobriti bikini predel.Toda koliko dlak ima pa povprečna 12-letnica tam spodaj? Cel gozd? Ne rečem, da ne obstajajo take, ki so zelo poraščene pri teh letih, ampak so izjeme in ne pravilo. Ko se ženska začne briti na črtico, pa na pikico, na strešico in na golo, se ponavadi vsaj spogleduje s spolnostjo. Ali se meni z ostalimi puncami, ki imajo že nekaj izkušenj pri tem in ona tudi noče izstopati, ali pa se dejansko že poljublja in otipava s fanti, da ne rečem še kaj bolj direktnega. Pa kolikor bi vi to želeli prikriti in opravičiti s tem, da se brije iz higienskih razlogov. Bedarija!

In ja, je razlika med britjem pazduhe in britjem mednožja. Pod pazduho se potimo in tisti švic zna res biti v napoto, pa tudi estetsko ni ravno, če nam štrlijo dlake tam spodaj (telovadba). Spodaj ni tega problema. Če ti gre na jetra kri pri menstruaciji, ki se prijema na dlake, lahko komot uporablja punca mini tampon. Ko se bo moja začela spodaj briti, bom vedela, kje smo.

New Report

Close