Najdi forum

Lepo ime za punčko

Prosim za kakšno lepo ime za punčko – mogoče ime, da ima nek pomen…

Lucija_prinašalka luči

meni so všeč:
Aleksandra, Ana, Vesna, Helena, Katja…

Vem, strahotno staromodno. Pa vendar, meni lepo zvenijo, vsako ima svoj pomen, z izjemo Vesne so internacionalno prepoznavna… Pa kot kaže, postajajo čedalje bolj izjemna, nenavadna…

Morda so mi všeč tudi zato, ker imam sama precej nenavadno ime.

nova
Uredništvo priporoča

Neja, Lana, Ela, Enja

Naša je Trina

Lina, Taja, Tia, Naja, Katarina

Naša je pa Tina ,pa je tak cukarček,u vrtcu je nekateri kličejo Kristina,Tinka,Tinči!

lp

meni: Maruša, Zala, Tinkara

naša je Zoja in pomeni tako kot Živa: “živahna”, “vitalna”, “polna življenja”.

Ana je ze nekaj let med tremi najbolj pogostimi imeni za deklico.

Zala, Iza, Stina

vesna, lara

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

Meni najlepše ime je Ada (plemenitega rodu, princesa). Pa žal mojemu možu ni všeč, tako da moji deklici nosita drugi imeni.

Sicer pa sva izbirala še med imeni Anika (izpeljanka iz Ana – milina, v božji milosti), Daša, Ela (iz Elizabeta – častilka boga), Gabi (iz Gabriela – božja moč), Hana (v božji milosti), Ingrid (nordijsko ime, sestavljeno iz imena boga Inga in izraza za “lep”), Iva (iz Johannan – Jahve je milostljiv), Lina (iz Selina – nebeška, petršilj), Liza (Elizabeta – častilka boga), Maruša (iz Marija – tista, ki jo ljubi bog, razsvetljevalka, vzvišena, gospa), Nadja (upanje), Neva (izpeljanka iz imena za suho rožo, ki “ne veni”), Sara (princesa), Tjaša (tiha, molčeča).

Tole zna biti kar loterija. Za dečka bi imela mnogo lažje delo. 🙂

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Metka

Mi imamo Aneto – kar je po naše Ivana,Hana

Naša je pa Erja.

V finščini pomeni orati ledino.

Evelin- luč življenja!

Meni so všeč imena Manca, Julija, Živa, Neža, Pija, Ema, Eva, Maruša, Maša.. Pomena navedenih imen sicer nevem, imena mi pa sedejo :):):):)

patricia
aleksandra
laura

Viki
Chelsea
Elina
Luana
Lorena

Ne maram imen,ko jih ima vsak drugi otrok.
Moj otroka sta Loren in Elias-tako enkratna imena,kot enkratna otroka:-)))

New Report

Close