Najdi forum

Waldorfska šola

Lep pozdrav,
iščem starše, ki imajo svoje otroke v tej šoli, da mi kaj povedo- moj sin gre letos v prvi razred.

Tisa pozdravljena,
ne vem če jih boš našla tukaj…. računalnik, televizija in ostali sodobni pripomočki v tej šoli niso zaželeni…
Spomni se na Amiše – če ti bo kaj pomagalo in se vprašaj ali želiš ti in tvoj otrok tako živeti! Oprosti ampak mene moti to vmešavanje šole v privat življenje kot to počnejo na Waldorfski šoli!

Tako kot je rekla nina, starši se ob vstopu otroka v to šolo morajo strinjati z nekaterimi njihovimi pogledi in sem spada tudi neuporaba TV in računalnika ter modernih otroških igrač. Ampak če je otrok hodil že v Waldorfski vrtec, potem to že veš. Poleg tega so učitelji na tej šoli izbrani in ocenjeni izključno s strani vodstva te šole, Ministrstvo za šolstvo nima nobenih pooblastil glede tega. Znano je tudi, da se ti učitelji ne udeležujejo strokovnih izpopolnjevanj, ki so za vse ostale učitelje na območju Slovenije obvezni. Skratka, najpomebnejša se jim zdi njihova življenjska filozofija, raven znanja in izobrazba otrok sta na drugem tiru. Seveda pa se bodo tudi tukaj našli tisti, ki zelo odobravajo to šolo kot tudi tisti, ki z njo niso bili zadovoljni. Če ti je torej njihova življenjska filozofija blizu, se odloči za to šolo, če ne, ti toplo svetujem, da razmisliš. Najdi na netu, kaj je dr. Robi Kroflič, predavatelj na Filozofski fakulteti, nekoč govoril o tej šoli.

Sama poznam starše, ki so otroka dali v Waldorfski vrtec. Kupovali so mu izključno igrače iz naravnih materialov (tudi v vrtcu imajo le te) – lesene kocke in predmete iz lesa…Ko pa je takrat petletni fantič prišel na obisk k drugim otrokom, so ga popolnoma prevzele vse tiste igrače, TV in risanke ipd..Starši so ga potem vpisali v navadno šolo.

meni se ni bilo popolnoma z ničemer treba strinjat , ko je hči vstopila v to šolo. tv, rač,… le odsvetujejo in ne prepovedujejo – velika razlika. tv pa za male otročke res ni priporočljiva. najbolje pa je, da o tej šoli govori nekdo, ki še niti nikoli ni bil prisoten tam, in sicer na podlagi tega kar je nekje slišal in prebral. dobro se je informirat iz prve roke. torej obisk na šoli, kakšna knjiga iz knjižnice, ali pa malo pobrskat na netu.
mi smo zelo navdušeni, celo bolj kot smo mislili da bomo.
in nismo niti malo podobni amišem, aja pa tudi to da se šola vtika v družino prvič slišim?

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=871492&mpage=1&key=&#873870

lp s

Res je, nimam lastnih izkušenj. Govorim o izkušnjah znancev in o literaturi, ki sem jo prebrala na to temo. Zelo poučen članek je tudi tale:

Še nekaj je zame zelo pomembno, da razmisliš tudi o prihodnosti otroka in sicer kako naprej? Res je da obstaja Waldorfska gimnazija a iz izkušenj (ne govorim na pamet ) vem da se ti otroci če niso uspešni v tej gimnaziji – kar ni tako nenavadno in imajo biti pravico neuspešni – zelo težko vklopijo v druge srednje šole !

Vidiš nina, tudi jaz ne razumem kako se potem( po konačni WOLF šoli) lahko otrok upiše na medicinsko fakulteto (tako kot se je uspela upisati ena punca po končani WOLF šoli)!! Menim tudi jaz da v tej šoli na žalost še vedno sedijo na panjih in so iz časov še pred Jezusom Kristusom. Ampak ne morem verjeti kako se je še ena druga učenka lahko upisala na arhitekturo…
Ali so to samo primeri otrok vodilnih staršev iz te šole….

Jaz jih pa poznam kar nekaj, ki to šolo obiskujejo. Pa tudi ene par učiteljev, ki tam učijo.
Eni so bolj, drugi manj zadovoljni. Eni so se prepisali na normalno šolo, drugi so se iz normalne prepisali na W.
Prehod iz WOŠ na normalno srednjo šolo je čisto enak kot prehod iz normalne OŠ v srednjo, za nekatere lažji, za druge težji.
Poznam fanta, ki je zabluzil cel prvi letnik, ga ponavljal, da je vsaj približno ujel sošolce in poznam puco, ki šolanje nadaljuje na Bežigrajski, kot da se ni nič zgodilo.
Tako, da odvisno od otroka. Vsekakor pa se pozanimajte iz prve roke in si oblikujte svoje mnenje, ne nasedajte govoricam, takšnim in drugačnim.

Nadarjeni otroci znajo preživeti in priti skozi še tako slab šolski sistem. Že večkrat sem slišala mnenje, da je WOŠ dobra za učence, ki se v navadni OŠ ne znajdejo in imajo veliko negativnih ocen, hkrati pa daje tudi osnovno podlago nadarjenim učencem (ki se za vpis na fakultete še dodatno samostojno izobrazijo, kar takim otrokom ni problem). Za vse vmes pa ni ravno priporočljiva.

Mislim, da g. Kroflič, kljub visoki izobrazbi nima izkušenj s to šolo, razpravljat o nečem brez lastnih izkušenj na podlagi govoric je pa nesmiselno…

poznam kar nekaj otrok, ki obiskujejo ali so obiskovali druge gimnazije in srednje šole po končani osnovni wš, pa so jo uspešno zaključili oziroma jo še obiskujejo (tudi takozvano najtežjo bežigrajsko gim.) brez težav. se pa verjetno najdejo tudi takšni, ki težave imajo, tako kot tudi povsod drugje.

tisa poglej še enkrat na zgornji link, ki sem ga prilepila. na koncu prve strani spodaj je veliko napisala tudi učiteljica, ki poučuje na državni šoli, ima pa tudi zaključeno triletno izobraževanje za waldorfskega učitelja. je lepo in točno opisala kako poteka šolanje na wš.

lep pozdrav, s

G. Kroflič ima po svoji izobrazbi in glede na to, da je profesor pedagogike na FF ogromno izkušenj in strokovnega znanja – tudi s področja Waldorfske pedagogike. Brez skrbi, da ve, o čem govori. Najbrž veliko bolje pozna dotično problematiko kot večina staršev, ki imajo otroke v tej šoli in gledajo samo iz ene perspektive – svoje, v širši koncept Waldorfske filozofije pa se ne poglabljajo. Zato je njegovo mnenje izredno dragoceno za tiste starše, ki jim Waldorfski način vzgoje ni znan. Izkušnja nekega starša, ki pač pošilja otroka na to šolo in je ta otrok tam uspešen ali pa neuspešen, meni kot staršu ne pove veliko, ker gre za individualno zgodbo, ki za mojega otroka ne velja. Veliko bolj me kot starša zanima celotna filozofija te šole in to, ali se jaz s to filozofijo strinjam ali ne.

Jaz sem svoje otroke prepisala iz državne na waldorfsko šolo. Po nekaj letih lahko rečem, da mi ni žal. Nadarjen otrok je zdaj še bolj nadarjen, povprečen otrok dosega boljše rezultate, otrok s specifičnimi učnimi težavami pa je tu deležen posebne strokovne in človeške podpore, ki mu na državni šoli ni bila nudena.
Skratka, tu sem doživela tisti trikotnik šola-otroci-starši, ki ga drugje pač ni bilo moč vzpostaviti. Če želite svojemu otroku res dobro, ga mirno vpišite na waldorfsko šolo, redno sodelujte z učiteljem in čudili se boste, kaj vse zmore vaš otrok….
Aha, glede prehoda iz osnovne šole na gimnazijo. Za vse osnovnošolce ni primeren gimnazijski program, tudi waldorfski ne. Pa srečno,
R.

No, meni g. Kroflič niti najmanj ne deluje strokovno, bolj me spominja na nekoga, ki do dotične zadeve kuha neko težko osebno zamero. Kar sem njegovih člankov prebral, se mi zdi, da samo bruha ogenj in žveplo po WOŠ – zakaj, ve verjetno on sam zase. Glede na to, da imam nekaj sodelavcev iz tujine, ki so končali WOŠ in WG, ki so vsi več kot uspešni v svojih poklicih, vsi so brez težav nadaljevali in uspešno zaključili svoje univerzitetne poti, poleg tega imajo širino in človeškost, ki jo pri nas težko najdeš, nimam dilem in pomislekov. V tujini je WOŠ sinonim za kvalitetno in celostno izobraževanje, ne samo šolanje. Kolikor poznam njihov koncept, me prepriča predvsem njihov individualni pristop in sposobnost, da otrokove naravne talente razvijejo, manjke pa skompenzirajo.

Mislim, da so v vsaki šoli minusi in plusi. Pomembno je, da otrokom stojimo ob strani in da smo pripravljeni pomagati ob težavah.

Sama z Waldorfsko šolo nimam izkušenj. Pred leti je kolegica vpisala vanjo otroka, ampak ga je izpisala, ker mu je bilo tam preveč dolgočasno in si je zaželel v normalno šolo. Ne vem kako je zdaj, ampak kar sem pred leti slišala kritik, je da so v svojihpogledih preveč vsiljivi,,izredno,ideološko -katoliško usmerjeni in da baje morajomstarši ful viset v šoli.

Tudi jaz poznam starše, ki so izpisali otroka iz WOŠ in ga vpisali v navadno. Baje so vnedogled ponavljali ene in iste stvari (učenje ene črke cel mesec ipd.), mali pa je bil bister in radoveden in se je na smrt dolgočasil.

Roko na srce: Waldofska šola je za starše in otroke s posebnimi potrebami!!!!!

takšen odgovor da lahko samo nekdo, ki resnično ničesar ne ve o tej šoli

lp, s

Me zanima, zakaj se prav nikoli, ko je govora o Waldorfski šoli, ne oglasijo starši, ki imajo otroka v njej. A ni to čudno, če pravite nekateri, da ni res da ti ljudje ne uporabljajo računalniške tehnologije in TV-ja? Vedno se najde vsaj kdo, ki ima otroka npr. v vrtcu Najdihojca v Zgornjem Kašlju ali kje drugje, nikoli pa nihče, ki ima otroka v Waldorfski šoli. Malo razmislite o tem. To je tako, kot bi spraševali na Zvezi komunistov, ali je tam kdo, ki hodi na nedeljske maše. Današnja moderna tehnologija ni v skladu z njihovo filozofijo.

Oglasil(a) se je regrat zgoraj, med drugim obstaja forum staršev w. šol in vrtcev, obstaja irc kanal otrok, ki w. šole obiskujejo. Hči bivšega šefa obiskuje w. šolo, pri njih imajo 3 Tv-je, 2 lap topa in en klasičen PC. Deklica obvlada računalnik povsem enako, kot njeni “civilni” vrstniki, hodi v kino, skratka je povsem “normalna” 11-letnica. Ve pa za razliko od večine 11-letnic iz civilnih šol, kako se suši seno, pomolze krava, žanje žito, kako se naredi volna, tkanina in še kakšno stvar, ki je običajne šole ne povedo. Zna shajat s svojo slepo sošolko ter sošolcem s CP, vseh 18 sošolcev zna priskočit na pomoč drugačnima kolegoma. Deklica tekoče govori nemško in angleško, komot se lahko primerja s kom, ki je končal kako tehnično šolo brez poudarka na jeziku. Všeč mi je bila njihva razlaga matematičnih problemov in to, da so učitelji spodbujali in želeli soudeležbo staršev pri šolskem procesu.

Zagotovo ima woš svoje pomanjkljivosti, vsak sistem jih ima. Trobezljat, kako se nekaj nekje ne uporablja in je celo prepovedano, hkrati pa ne vedet kaj dosti o zadevi, je milo rečeno nesramno in žaljivo. Da o primerjavi z amiši sploh ne izgubljam besed. Ja, poudarjajo stik z naravo, naravni ritem in tek, priporočajo kvalitetne igrače, zdravo prehrano, trudijo se prisluhnit prvinskemu človeškemu ritmu, se upirat pobesneli naglici – vse to je res. Nikakor pa ni res, da kaj prepovedujejo – deklica iz prejšnjega odstavka je raziskovalno nalogo o ovcah napisala v Wordu in prilepila zraven fotke, posnete s digitalcem. Zagotovo pa tudi ta šola ne odgovarja vsem, zato je nesmiselno kogarkoli z njo posiljevat, prav tako pa komentarji brez najbolj osnovnega stika z metodo in šolo niso na mestu.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

New Report

Close