Najdi forum

Kdaj otrok shodi?

Včasih kje zasledim, da mamice napišejo, da je otrok shodil že pri 9. mesecih. Zanima me, kdaj se reče (kdaj vi smatrate), da je otrok shodil. Ko sam naredi prve 3-4 korake, ko že naredi nekaj korakov, a samo če ga motiviraš za to, ko se sam odpravi in naredi nekaj korakov do najbljižjega predmeta, ko samostojno hodi po prostoru…? Bi rekla, da pri 9. mesecih še noben otrok ne hodi samostojno naokoli po vsej hiši.

Ljudje tudi pogosto sprašujejo, ali otrok že hodi (in v tem prehodnem obdobju je treba pač opisati to hojo)…

Saj vem, da je brezvezno vprašanje, ampak me vseeno zanima.

Ni brezvezno vprašanje. Otrok naj bi shodil, ko sam naredi prvi ovinek, tako je vsaj včasih veljalo. Danes imate neke blazno nove kriterije, zato bo tale moj odgovor naletel na kritike, ampak tako je in nič drugače. Srečno!

Se popolnoma strinjam, da nekatere mame malo pretiravajo, ko pravijo, da je pa “njihov” shodil pri 9 tudi 8 mesecih. Moj sin sicer je hodil pri 9 mesecih ob opori, ob hojici, toda shodil je pri 11 mesecih, ko je naredil prve korake samostojno. So pa tudi izjeme, ko otrok dejansko tako kmalu shodi.

nova
Uredništvo priporoča

Za najino deklico pravima, da shodila sedaj, ko res sama hodi po celem stanovanju pa tudi zunaj. Skratka za naju hodi sedaj, ko gre kamor sama hoče pa čeprav je to bilo za nekatere komaj pri 16. mesecih.

No, jaz pa res lahko povem, da je moj najstarejši shodil in hodil pri dopolnjenih 9 mesecih (rojen je bil 26.2., shodil pa je 4.12.). Hodil je zunaj, okoli hiše in po igrišču, kjer koli pač. Tista zima je bila namreč brez snega… Moram pa povedati, da je bil njegov gibalni razvoj res zelo hiter, saj je samostojno sedel že pri 6ih mesecih, takrat se je tudi že plazil, malo kasneje pa je že hodil ob opori. V hojo ga nismo silili, je bil pa res veliko časa na tleh, saj je bil le tam varen, vsepovsod drugod je priplezal preveč hitro na rob.

Je pa res, da je bil on izjema, saj jih večina shodi vsaj 2 meseca kasneje.

lp, orehek

Ja, tudi naša Klara je pri 9-ih mesecih prehodila celo stanovanje. Prve korake je delala pri 8-ih.

Ostali mesec ali dva kasneje.

Ampak kaj? Saj sploh ni važen kdaj!

Meni sta starša povedala, da sem jaz shodila pri 9 mesecih brat pa pri 13.

shodi takrat, ko hodi…in ne shodi takrat ko se mu supe dat na noge in ob opori delat korake, ali ko naredi par korakov in spet na vse štiri…to je le poskus hoje in ne hoja!

Hodiš, ko hodiš, mar to ni razumljivo??? Da starši pretiravajo pa itak vemo… Ponavadi večina otrok shodi do 15-16 meseca.

Naš prvorojenec je shodil pri 9. mesecih (rojen je 1.2., shodil je 7.11.)

Torej prehodil je celo stanovanje in hodil sam zunaj, v trgovini, na sistematskem, ni pa bilo snega, tako da je sigurno lažje.
Je pa on preskočil plazenje.

Mlajša je shodila pri 11. mesecih. Je pa pri 9. hodila tako, da se je nekoga držala za en prst. Plazila se je pa tako hitro, da niti ni imela potrebe, da vstane in hodi.

Lp, Špela ************* <http://spela1.moj-album.com> <http://servetke.moj-album.com/album/874923/>

Smešno je, da eni NE VERJAMEJO, da nekateri otroci pač shodijo pri 9. mesecih, ker njihovi ne. Kar povprašaj pediatra. Ta vidi marsikaj. Smešno je tudi, da to velja kot nekakšno “tekmovanje”.

Sin je dejansko shodil z devet in pol meseci, sem tudi mislila, da bi šlo po par korakov, ampak se je zapodil čez kuhinjo in potem dirkal brez problema. Hči je bolj previdna, na prve korake še čakamo, stara je pa malo manj kot enajst mesecev.

Moja hčerkica je shodila 9 dni pred dopolnjenim enajstim mesecem, samostojno, povsod….in hitro se je naučila tudi teči. Mali bo v ponedeljek star eno leto, pa gre samo če mu obe rokici držiš, niti s paščki noče, nič…..pa bo že.Po vseh štirih pa tko hitro šiba, da je prav smešno.

lp n

Meni to tudi ni jasno, kdaj rečeš, da shodi – pri nas to ni bilo kar naenkrat en dan, ampak se mi zdi da je trajalo kar kakšen mesec, da je naredila preskok od enega samostojnega koraka do tega, da ji je ratalo narditi ene 10 korakov. In zelo težko bi se odločila točno kateri datum in uro je to bilo – ker za 1 samostojni korak ne bi mogla rečt, da otrok že hodi, torej kdaj potem? Ko nardi 2? 5? 7? 10?

ja itak, jaz štejem, ko prehodi dvorišče, travnik, en samostojen korak od enga stola do drugega ni nič.

lp n

Nas je shodil pri 10-ih mesecih. Takrat je naredil prve samostojne korake in potem vsak dan vec korakov in vse vec sigurnih korakov. Hodil (da je resnicno hodil, okoli ovinka, iz prostora v prostor) je pa kak teden pozneje.

Po moje otrok shodi takrat, ko naredi prve samostojne korake, saj vecina otrok od takrat vsak dan izboljsuje spretnost hoje in naredi vsak dan vec korakov. so primeri, ko pa otrok po prvih korakih pade in se ustrasi ali pa kaj drugega in noce vec hoditi. V tem primeru shodi, ko se ponovno spravi na noge in zacne samostojno delati korake.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Jaz sem prepričan, da se precenjuje pomen prvih korakov. Im potem starši postavljajo otroke na noge preden so pripravljeni, da se lahko pohvalijo in seveda to otroku ne koristi.
Primer:
Najin sin je shodil pri kakih 15-ih mesecih ampak potem praktično ni več padel. Ja pač shodil, ko se je počutil dovolj samozavestnega. Kaj je torej bolje? Najina hči pa je shodila kake 3 mesece prej kot sin. Je bila precej zvedava in je poskušala nove stvari, ampak je še precej padala. Pri16 sta bila pa enakovredna. Vsekakor pa sta oba imela precej kilometrine v kobacanju in sta se pri padcih sama ujela, kar je precej redko pri “prezgodnjih” sprehajalcih.

Hcerka se je zacela postavljati na nogice pri 6,7 mesecih in tako ostala do 11. V istem dnevu je naredila prvi korak in potem kar naprej in naprej in je prisla iz dnevne sobe v kuhinjo. Na ta dan je shodila. Le mimogrede- nikoli je nismo drzali in silili, da umetno shodi, shodila je takrat, ko je bila sama pripravljena in sposobna.

takšna izjema sem bila jaz-pri 7m sem se sama postavila na noge (ob ograji) in ob opori stopicala, pri 9m pa sem hodila samostojno; moja mama pa je hodila še prej, tako da otroci so res različni…in vse je možno…ni pa to nujno tudi dobro

Če se prav spomnim, sem na forumu pediatrija enkrat prebrala meni zelo všečno definicijo, da otrok zares shodi (samostojno hodi), ko s tal popolnoma sam vstane (brez opore), hodi nekaj metrov in se potem zna tudi sam vsesti nazaj na tla. Kar je seveda nekaj čisto drugega, kot če se dvigne ob opori, naredi pet korakov in se zvrne po tleh…. Tako da so ti opisi, kdaj je kdo shodil, res zelo relativni. Kakor kdo, in kakor za koga pomeni “shodil”….

Od kje ti pa to? Ne pretiravaj no. Nismo vsi enaki in kako bi lahko vsi skodili prav v teh dveh mesecih. A spregovorijo tudi vsi hkrati?

Moj je shodil pri 9 mesecih. Popolnoma samostojno, brez da bi ga “trenirali” oz. postavljali na noge. Pri 15 ih je že precej dobro tekel.

New Report

Close