Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja vnetje ušes brez vročine?

vnetje ušes brez vročine?

je možno? danes me je poklicala vzgojiteljica, da ima hčerka vročino 37,7 in da se prijema za ušesa…sem jo šla iskat…doma ni imela vročine, tudi za ušeska se ne prijema, zato je k zdravniku ne bom vozila.

kaj mislite?

Če je normalno razpoložena, nimaš po kaj hodit.

Sicer pa moja hči nikoli ni imela vročine pri vnetih ušesih. Je pa res, da praktično nima nikoli vročine.

Pri nas je vedno vnetje ušesa brez vročine tako, da le pojdi pokazat k zdravniku uho. To so grozne bolečine, ki se lahko kar naekrat pojavijo.
Bolje zdaj kot pa ponoči ali med vikendom!

Moja je bila čist dobre volje, skakala okoli ko zmešana na enem rd. Se usedemo v avto za domov, pa pravi… mami ful me bolijo ušeska, sem misnla da se heca, pa pravim kok a za k zdravniku, pravi ja. No smo šli v dežurno in ja vneta ušesa.

Tko da mal jo potipaj po ušesu pa opazuj obraz. Al pa ji probaj z ušesnim termometrom zmert vročino, če ne pusti jo bolijo.

Pa ja še prej poglej ušesa, če niso slučajno zapacana, ker tudi to otroke moti in se prijemajo za ušesa.

Zdaj se za ušesa ne dajejo takoj antibiotiki, mirno lahko počakaš dan ali dva, da vidiš kaj se bo izcimilo. Mojega včasih zvečer bolijo, zjutraj se pa še spomni ne več.
Pa še to, nisem zdravnica.

Mi smo meli isto finto, pa so rekli da je virusno in da samo od sebe mine.

Naša tudi nima vedno vročine pri vnetju ušeska. Vedno pa dobi antibiotike, že ko gre za začetek vnetja. Vneto uho pa grozno boli, sem sama občutila.
Ne vem, kje sem slišala, da otrok z vnetim ušeskom lahko ogluši, če se pravilno ne zdravi. Če je res, pa tudi ne morem trditi.

L.P.!

Manjši kot je otrok, bolj je vnetje ušes lahko nevarno. Pogosto poteka brez vročine, ploh pri otrocih, ki tudi drugače niso ravno “vročinski”. Kar pa še ne pomeni, da ni nič narobe. Jaz bi šla z otrokom k zdravniku, sploh z majhnim. Zaenkrat to še hvala bogu nič ne stane.

Žal res dajejo takoj antibiotike, čeprav je 80% vnetij ušes virusne narave in AB sploh ne pomagajo. Ker se tako virusno vnetje ušesa ponavadi pozdravi samo od sebe po parih dneh, ljudje mislijo, da je otroku pomagal AB. Znaki virusnega vnetja ušesa so blaga vročina ali brez nje, blage do zmerne bolečine (vendar ne take, da bi otrok tulil zaradi bolečin brez prestanka), bobnič pa je rahlo rdeč in ne mesnato rdeč kot pri bakterijskem vnetju.

Če torej ni visoke vročine in hudih bolečin, velja počakati, ker se lahko poleže samo po sebi.


Ne dajejo (če) se za vnetja viroznega izvora, za bakterijska pa vsekakor.

Naš je imel vedno mesnat bobnič, z visoko vročino in je pediatrinja rekla da je bakterijsko. Je 5x zapored dobil Atb.

Sedaj je star 19 mesecev in pred desetimi dnevi je rekel buba in se prijel za uho. Večkrat. Sicer pa ok razpoložen in brez vročine. Glede na prejšnje izkušnje, pa še pediatrinja je stalno dosegljiva, smo se šli pokazat. Klinični pregled bobniča je bil katastrofalen – imel je mesnat, živo rdeč bobnič z gnojnimi mehurčki. Kar po besedah zdravnice kaže na hudo bakterijsko vnetje. Dobil je širokospektralen Atb in višjo dozo kot sicer.

Tako, da – po občutku in izkušnjah. Kaj te pa stane ena vožnja do pediatra?

Pa nisem paničarske sorte, a ko gre za otrokov sluh mi ni vseeno.

Glede antibiotikov bi rada napisala da je za ušesa daleč najboljši antibiotik Amoksiklav, vendar ga pediatri precej neradi predpisujejo.
Je pa tako da so eni otroci bolj nagnjeni k vnetjem ušes, drugi manj. Zdravnki menijo, da je tudi genetsko pogojena nagnjenost k vnetjem ušes.
Po mojih izkušnjah je tako, če otrok nakaže da ga boli uho (seveda če je tako majhen da ne zna povedati) in se bolečina vidno veča, gre ponavadi za bakterije. Takrat se tudi na otroku vidi da ga zelo boli. Bakterijsko vnetje je treba čimprej začeti zdraviti, ker v primeru neuspešnega zdravljenja lahko pristante na ORL na operaciji. To se je zgodilo moji starejši hčeri in 4 dni po prvem obisku pri pediatru sva bili na operaciji. Tako da pri nas če le zaslutimo da otroke boli uho, smo že v ZD in še večkrat na Urgenci. Je pa tako, da je starejša nagnjena k bakterijskim vnetjem in od igre, pa do joka pri Z mine max. 2 uri, ona ima pa ušesa živo rdeča in se Z dobesedno zgrozi kako hitro ji napreduje vnetje. Pri mlajši pa na srečo nimamo teh težav in smo do sedaj le 1x pristali na A v 1,5 letu. Smo se pa naučili na izkušnjah, da se ušeska lahko zelo zakomplicirajo in zato takoj letimo k zdravniku, ponavadi čez praznike na urgenco
No upam da vas nisem prestrašila, ampak mi imamo resnično slabo izkušnjo s tem in se pač temu primerno tudi takoj odzovemo in zdrvimo k zdravniku. Je pa zelo dober pokazatelj ali resnično bolijo ušesa, če ne pusti izmerit temperature z ušesnim termometrom.

no, da zaključim. sva vseeno odšli k zdravnici. vnetja ni, čeprav je levo uho (to ni tisto, za katero se je prijemala) rahlo rožnato. na desni strani ji namreč izrašča štirica, bolečina in rahla vročina sta posledica tega.

vseeno hvala za vaša mnenja. bom tudi v prihodnje bolj pazljiva.

imam dve leti staro hčerko ki je dobila vnetje levega ušeska, vendar ima že štiri dni vročino dokaj visoko 38,5 pa dvakrat sva namerili tudi skoraj 40.bili sva pri zdravniku ta nam je dal hiconcil sirup 2ml na 8 ur.ali ima kdo podobne izkušnje zanima me če je normalno da ima že štiri dni vročino?

je možno ja, ma če je uho ne boli ali iz ušesa nič ne teče pol tudi vnetja najbrž še ni. se pa lahko še pokaže.ker ne vem kolk je tvoj otrok star, ti morda ne bom pravilno svetovala, ampka če ti lahko odgovori naj ti pove če jo v ušesku srbi (tudi to je znak vnetja) in če normalno sliši. če se ti zdi da slabo sliši, je možno da se še bo kaj izcimilo.

V dnevu ali najkasneje dveh, bi morala vročina pasti – če je zaradi bakterijskega vnetja ušesa. Če ne, je precej verjetno, da je vnetje ušesa virusno in je antibiotik nepotreben. Upam, da je zdravnik pregledal kri in na tej osnovi predpisal antibiotik.

Te viroze, ki zdaj razsajajo so pasje, eni imajo vročino do 40,5 tudi 10 dni, 5-7 je čisto običajno. In nimaš kaj naredit, kot čakat da mine, vmes pa se na 3-4 dni kazat zdravniku, da ne prezrete kakega sekundarnega zapleta bolezni.

to z virusi in bakterijami je res, ma če otroka sploh tolk majhenga boli ima vročino tudi od bolečin. in ne da temperatura po 4 dneh še ne pade, ni običajno, zato bi bilo smiselno it nazaj. pa kaj teče iz ušeska? in ja morda je kaj druga, ima otrok kak izpuščaj ali malinast jezik ki je zančilen za škrlatinko in tudi vnetje ušes je pri škrlatinki tudi pogost spremlejvalec kot tudi angina.

sicer pa edino pravilen odogovor vam lahko da pediater.

mi nimamo nikoli vročine. smo pa stari 2 leti in do sedaj je imel že 11 antibiotikov zapored zaradi vnetja ušesa. sem bila prejšnji petek pri zd, pa sem ji rekla, da ne bi antibiotika, da dajmo probat tobrex. je bil potem cel teden nekaj tečkast, ponoči sicer ni jokal, čez dan je pa bolj malo spal. no, včeraj zvečer, ko je že zaspal, pa auf, jok in stok, pa direkt na metelkovo po antibiotik. danes je kot prerojen – umirjen.

Mi smo tudi imeli zelo zelo fajn vneto uho brez vročine.
Tako da ,ja je možno

Vnetje ušes je lahko bakterijsko ali virozno; menda je celo večina vnetij viroznih in takrat je antibiotik popolnoma nepotreben in neučinkovit. Vnetje se pozdravi samo, res pa traja dlje. Pri virusnem sta običajno pordela oba bobniča, pri bakterijske ponavadi le eden in še ta je mesnato rdeč. Sploh je pa edina prava diagnoza možna le na podlagi krvnega izvida; samo pogled v uho odgovora ne da.
Le če se močne bolečine (in sploh še če se spet pojavi vročina) pojavijo kak teden po začetku prehlada, običajno zdravniki izkustveno predpišejo antibiotik, ker je to najbolj tipičen sekundarni zaplet viroze.

Tudi sama imam izkušnje. Ima tri punčke in kadar sem npr. z njimi pri pediatru, imajo ob virozah vedno tudi pordele bobniče in tudi ušeska jih bolijo (res pa ne zelo močno). Moja pediatrinja mi ni še nikol predpisala antibiotika in je bilo vedno vse po parih dneh OK, so mi jih pa že neštetokrat predpisali dežurni zdravniki – vedno brez pregleda krvi. Od tega sem ga dala le enkrat starejši, ki je res tulila od bolečin, čez par ur pa še vročino dobila. V ostalih primerih ga nisem dala in so bila ušesa že npr. v ponedeljek pri moji pediatrinji popolnoma zdrava.

New Report

Close