Najdi forum

Integrali in odvodi??

a ima kdo kak predlog, kje bi lahko naštudirala integrale in odvode, da bi bili tako po “kmečko” razloženi.

Na faksu imam izpit iz Matematike in je že kar nekaj časa od osnovne in srednje šole…

lp

A nisi še dobila inštruktorja?

Matematika I, Pavlina Mizori-Oblak
Fakulteta za strojništvo, UL

Imajo tudi v CTK-ju. Knjiga je res odlična, razloženo in veliko primerov.

nova
Uredništvo priporoča

ma sedaj sem delala izpit iz računovodstva, tako, da sem matematiko dala na stran…

sedaj pa bi morala začet, predelala sem že matrike, determinante, linearne enačbe, imam pa še kombinatoriko, verjetnostni račun, integrale in odvode…uffffffff

Kaj pa sploh delaš na faksu????
A ne hodiš na predavanja al kaj?
Matematika je pa res simpl 1+1 je še vedno 2 in to velja že več kot 200 let :))) Prav tako se ni nič spremenilo v zadnjih 50 letih…

Res je daleč od OŠ in srednje šole, ampak v OŠ se še ne učijo o odvodih in integralih. Mi smo jih recimo le omenili na koncu 4.letnika SŠ.

Ok, za kombinatoriko in verjetnostni račun ti nisem prav niti malo fovuš! 🙂
Za integrale, odvode, matrike in razne enačbe pa! 🙂
Nebo, sposodi si tisto knjigo, ker je res odlična.

Eh matematika, veš vsem ne leži matematika, tako kot nekaterim ne ležijo jeziki.

Hvala vsekakor bom….

če si totalna začetnica, ti bo Mizori Oblak kar težka…

začni z Lep-om; mislim da je to knjiga za mariborske gradbince, taka naizibizi…

nadaljuj z Mizorijevo…

utdi z Dimidovičem…

pa boš naredila, tko k sem jaz!!!

No ja, mi smo 4.letnik začeli z polinomi in racionalnimi funkcijami, pa potem na odvode in integrale, pa kombinatorika in verjetnostni račun, matrike … pa verjetno še kaj. Smo jih gulili celo leto, ne samo omenili konec leta. :(((

Ne vem no, ampak mi smo imeli integrale in odvode že v gimnaziji.
Pa sem jih za faks morala tudi še enkrat naštudirat. Predavanja na faksu sem imela pa zelo pičla, moral si imeti zelo dobro osnovo, da si snov sploh razumel.
LP, Nik@

matematka: Matematika je za ene lažja za ene težja. So določene snovi, ki nekomu bolj ležijo in nekomu manj.
Se strinjam z eno luštno: če si začetnica, ti bo mizori oblak mal težka. Začni s knjigami za srednje šole.

Sicer pa najbrž je šel izpit že mimo… in bi lahko povedala kako pa kaj?

Če kdo rabi poceni in kvalitetne inštrukcije matematike:
http://www.instrukcije-horizont.si

Osnove vseh teh snovi imaš dobro razloženo v gimnazijskih učbenikih za matematiko, kjer je to obvezna snov 4. letnika (zaporedje, limite, odvodi, integrali, kombinatorika, verjetnostni račun, statistika)

Priporočam ti Tempus, kjer imaš dokaj dobro razloženo, predstavljeni so podstopki reševanja nalog. (pojasnjeni postopki nalog so tudi na moj-učitelj na netu)…

Poglej si tudi na e-um: http://www.e-um.si/ , kjer imaš tudi slikovno gradivo (-> glej gimnazija, 4.letnik)

Drugač pa to je le znanje za gimnazije, za fakulteto ne bi vedela. V knjižnici se vedno kaj najde, samo pogledati je treba 😉

Upam, da sem ti pomagala 🙂

Poglej še na https://khanacademy.org/ kjer je vse lepo razloženo v videih in online vajah.

Good intro speeches or a thesis informs the reader about your content and what points will be addressed. They should specify the subject matter and set out the stance you will be taking. Develop your writing skills by writing on ee topics.

Hi. I often blow up various forums. I’m glad to join you. I buy an interview paper[/url], I used it many times. This helped me to get already written assignments that I could not write myself.

Hi. I often blow up various forums. I’m glad to join you. I buy an interview paper[/url], I used it many times. This helped me to get already written assignments that I could not write myself.

New Report

Close