Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja prva menstruacija po porodu

prva menstruacija po porodu

Iskala sem po forumu in našla samo debate KDAJ, ne pa KAKŠNA. Zato objavljam nov post.

Moja deklica je stara 7 mesecev in pol in dve noci nazaj sem dobila prvo menstruacijo po porodu. Sicer še vedno tudi dojim, ampak to me ne skrbi.

Mimogrede, kot zanimivost, ali ste vedele (oz. vedeli), da je to, kako hitro po porodu dobite menstruacijo, odvisno tudi od vaših maščobnih zalog. Več jih je, prej lahko pričakujete ponovno menstruacijo.
No, upoštevajoč to, me čudi, da menstruacije nisem dobila že prej. :))

Muči pa me naslednje: pred nosečnostjo sem imela menstruacijo “normalno” :), t. j. 2 dni malo močnejše krvavitve, nekaj dni bolj šibke, pa konec. Zdaj pa imam menstruacijo grozno močno. Danes ponoči mi je v dobrih petih urah čisto premočilo en tampon “velikosti” super in en nočni vložek. In zraven seveda še spodnjice, pižamo in posteljno rjuho. V treh nočeh sem porabila 5 spodnjih delov pižame.

Ali je imela še katera podobno močno prvo menstruacijo? Ali se potem to znormalizira ali lahko sedaj do konca življenja pričakujem take menstruacije?

Ne vem, kako naj se zvečer še oblečem, da mi ne bo treba vsak dan prati rjuhe.

V pričakovanju številnih odgovorov :), vas vse lepo pozdravljam,

Pu

Jaz sem dobila menstruacijo relativno hitro (veliko mascobnih naplak!!!). Sedaj sem imela po porodu ze dve in obe prve tri dni izredno mocni. Poleg tampona (super extra in ne vem kaj se) ter nocnega vlozka, sem imela se tisti cisto navadni vlozek (vata v mrezici). Me pa zanima, koliko se tako mocnih menstruacij je ponavadi po porodu?

Jaz imam po porodu non stop mocne menstruacije. Veliko mocnejse kot prej po kolicini krvavitve. Pa je od poroda ze dve leti in pol. So pa veliko manj bolece kot pred porodom, saj so me mucile take bolecine, da sem mislila, da me bo konec. Trajajo pa tudi samo 4 dni, pred porodom pa cel teden.

nova
Uredništvo priporoča

– 1. sem dobila menstruacijo pri 11-ih mesecih, dojila 3 leta

– 2. : malček ima skoraj 8 mesecev, menstruacije še ni…

. Normalno je, da je 1.menstruacija po porodu močnejše, daljša. Točno št. takih menstruacij ni mogoče napovedovati, se pa po nekaj menstruacijah stanje normalizira. Nekaj prvih menstrualnih ciklusov lahko poteka brez ovulacije, oz. brez možnosti zanositve.

. Po 2-eh, 3-eh menstruacijah ne bi smeli krvaveti več kot 7, 8 dni.
– Preobilna je menstruacija, pri kateri porabite10-20 vložkov v 24-ih urah!
Če se vam bo to dogajalo, obiščiteginekologa.

– Je pa res, da ni zagotovila, da bo menstruacija po porodu, ko mine tistih nekaj prvih, enaka tistim še pred nosečnostjo.

LP

Normalna menstruacija traja 2-7 dni;
ženska porabi v 24-ih urah od 3-eh do 10 vložkov.
Med normalno menstruacijo ne opažamo krvnih strdkov.
Za premočno velja tudi menstruacija, ki traja 7 dni ali manj, pa porabite več vložkov kot 10.

Uporaba tamponov- presodite sami, kako lahko preko njih spremljate krvavitev, koagule, sploh če je menstruacija močnejša.

Moje OSEBNO mnenje je, da v tem primeru niso najustreznejši – že zaradi večje količine menstrualne krvi,…

LP

Zdej me je pa že malo strah – a to pomeni, da naj še dolgo ne pričakujem menstruacije in seveda ovulacije? Nisem sicer podhranjena ali pretirana suhica, ampak z dieto zaradi alergij od tamalega sem prišla par kg pod predporodno težo, ko mi ni bil noben kg odveč. Mali ima osem mesecev, še vedno dojim in o menstruaciji ne duha ne sluha.Ne bi pa radi imeli velike razlike z naslednjim…

Za žensko je idealna razlika med porodom in naslednjo zanositvijo 2 leti- v tem času se telo res opomore.
Poleg tega ne poznam primera, da bi bilo med sorojenci npr. kar 3,4 leta razlike le zato, ker mamica ne bi dobila menstruacije – dojenje pa to…
Sploh pa narava sama poskrbi – menstruacija bo že prišla, ko bo čas zanjo, le brez skrbi. : )

Jaz sem dobila pozno (manj zalog maščobe???!!!¨- o tem bi lahko na velikoooo razpravljali! Ko je bila mala stara že 17 mesecev! Zdaj sem dobila že drugič in nič se ne razlikuje od predporodne M. Sicer pa kar pogrešam tiste proste dneve, mesece…, ko mi ni bilo treba misliti na vložke in tampone! Brez M sem bila kar 2 leti in 2 meseca!!! Kull!!

Jaz sem jo dobila po 7 mes. prva pol leta so krvavitve bile še kar obilne ampak brez tistih zoprnih bolečin. Zdaj je pikica stara 2 leti in smo spet na stare tudi z težavicami PMS-ja 🙁

lp

pri meni pa je bilo ravno obratno. dobila se jo po 6 mesecih (sem se delno dojila), bila pa je pol sibkejsa kot prej in cisto brez bolecin (prej ni slo brez tablet!). tudi naslednja je bila taka… no potem pa sem se odlocila za mireno in zdaj je itak komaj opazna…

jaz sem dobila prvo menstruacijo po porodu po 2 mesecih. Menstruacija je močnejša in traja dalj časa, kot pred porodom, kljub temu da jemljen tabletke.

Prvo menstruacijo sem dobila 2,5 meseca po porodu, dojiti sem nehala en teden pred menstruacijo. Trajalo je 5 dni, nobenih krčev, čeprav je kar dosti ulivalo 😉

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Smem vprašati, zakaj ne dojiš več? Sicer sem zelo navijala zate v hudih dnevih in sem vesela, da ste vsi dobro.

Pripravi se na takšne, ko boš v treh dnevih porabila tudi 30 vložkov (ta velikih, da ne bo pomote), ki pa bodo vsi totalno premočeni.

Zaradi napake v razvoju sem morala roditi v 6 mesecu nosecnosti..mesec dni po porodu sem imela pregled pri ginekologu in mi je napovedal obilno menstruacijo, ker pa le ta traja zdaj ze brez cistke 17 dni me zanima ali je to normalno ali ne?

New Report

Close