Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja pomoč – jagode morda strupene

pomoč – jagode morda strupene

prosim za pomoč,
moj malček je danes pojedel dve majhni jagodi, ki sta zelo podobni gozdnim jagodam. Še sama sem mislila, da so prave. Ko pa sem probala, pa so čisto brez okusa. Rastejo po tleh kot po viticah, listke imajo enake kot pri jagodah. Ali katera pozna te jagode in ali so strupene. Do sedaj ni nobenih simptomov. Sosed je rekel, da je tudi eno pojedel, ker je mislil, da so taprave pa mu ni blo nič. Če kdo kaj ve o tem naj mi sporoč, hvala

Pozdravljena!

Mislim da gre za okrasne jagode, podobne so gozdnim jagodam, le da cvetijo drugače, in da nimajo nobenga okusa. Jaz sem eno pojedla in mi ni bilo nič. To so sicer le moje izkušnje.

lp

Pomoje gre tudi za okrasne jagode…mi jih imamo doma, niso užitne, ampak če bi bile zelo strupene bi se pomoje že kaj pokazalo….

Upam, da ne bo nič hudega. . .

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Lep popzdrav

Ali so to tiste jagode, ki rastejo tudi v mestu pod grmovjem ali ob hišah, le, da so močno rdeče in bolj okrogle.
Mislim, da niso strupene.

srečno

Naš je tudi pojedel več teh (ker nisem takoj opazila, da niso ta prave) pa mu ni bilo nič. Upam, da je vaš iste pojedel…

Ja kot ste omenile, zgleda da gre za te okrasne jagode. Do danes mu ni bilo nič, tako da verjetno niso strupene. Sem pa bila v takšni paniki, da še danes nisem pri sebi. Hvala vam za odgovore.

Niso hude

Okrasne jagode niso strupene. Kot otrok sem jih kar nekaj pojedel. Res so pa brez okusa in nimajo vonja po jagodah. Tako da so za jest pravzaprav nezanimive.

New Report

Close