Najdi forum

ocvrta jajca

Naš triletnik grozno rad je ocvrta jajca. Pa me zanima, kakšne izkušnje imate vi s tem? Vem, da so včasih govorili, da ni dobro preveč jajc, sem pa tudi slišala, da naj otrok je tisto kar mu paše. Seveda, v mejah normalnega. A je normalo, da je ocvrta jajca 2-3x na teden?

Lep dan, Vesna

Toliko, kot praviš, bi bilo OK, vsak dan pa jajce ni priporočljivo. Verjetno je pa vseeno, kako je pripravljeno, ali je kuhano, ocvrto…

Moja sestrična je dobesedno zrastla na ocvrtih jajcah. Skoraj celo otroštvo je bil njen jedilnik sestavljen iz:
Zajtrk: jajca
Kosilo: jajca
Večerja: jajca
Danes je zdrava, o pismu…..43-letnica.
Ja, vsekakor je najbolje imeti čimbolj pestre jedilnike, vendar do sedaj še vedno opažam, da včasih telo samo pove, česa mu manjka. Nikoli nisem marala brokolija. Ko sem bila noseča, sem nekaj časa samo o brokoliju sanjala in šele kasneje nekje brala, da vsebuje veliko folne kisline. Da ne govorim o praženih jetrcah, ki jih sovražim, so pa dobre za boljšo kri…..itd.

Moj bratranec je (bil – ne vem, če je še mahnjen na jajca) tak – sposoben je bil pojest po 4-5 pečenih jajc na enkrat in to nekajkrat na teden. Njegovi mami je zdr. rekla, da dokler je vse Ok (preiskave na holesterol,……) naj jih pač je, če mu paše.

še 1x mami…hahahah kot bi opisala mene )) samo včasih so bila jajca JAJCA…

New Report

Close