Najdi forum

tabele rasti otrok

Ali katera ve, kje se nahajajo tabele rasti in normalne teže otrok (do vsaj 6let)? Z iskalnikom nisem bila uspešna..

http://www.pedijatrija.org/Download/2005/01/23/percentilne_krivulje_5-95_(crveno_plave_u_boji).pdf

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

to je to. Sem že sprintala, hvala in lep dan želim.

nova
Uredništvo priporoča

Novi standardi od dojenčka do 19 let http://www.who.int/childgrowth/standards/chart_catalogue/en/index.html

ce meni ne gre odpreti kaj naj naredim

Spoštovani g.Tanč!

Ne vem, če je ta stran še aktualna, pa vseeno: moj najmlajši sin je dobil pred letom in pol Hashimoto oz.avtoimunsko obolenje ščitnice,torej hipotiroza. Vedno je bil precej visok fant, tudi ko se je rodil, je imel 56 cm ter 4480 gramov. Vedno je lepo rasel, se mi zdi, dokler nismo izvedeli za bolezen. Zdaj je v enem letu zrasel za samo 4 cm in je tudi v primerjavi s starejšima- brat in sestra- najmanjši.Star je 9 let in 9 mesecev, tehta okrog 43 kg in visok 143 cm. Kar mene skrbi, je to, da sem velikokrat prebrala, da ta bolezen v otroštvu lahko povzroči nizko rast,čokatost. Naj povem, da sem jaz visoka 178 in mož 194 cm. Zanima me tudi, se da nekako ugotoviti ali otroku morda česa primanjkuje in koliko bo še zrasel, da ne bo bolj mali ostal.Upam, da ne bodo moje besede zvenele sebične, to res ni bil moj namen. Situacija se mi zdi kar resna, zato vas zaskrbljeno lepo prosim za nasvet.

Vnaprej najlepša hvala za odgovor,
S.M.

Vceraj sem downloudala to pdf datoteko in ujela virus. Tako, da ne priporocam odpiranja.

Pozdravljeni.

Naš fantek je star 19 mesecev , njegova teža je 10,4 kg, v višino pa meri 79 cm. Naj povem, da se lepo razvija, govori, dobro razume, je gibčen oziroma je motorično zelo dobro razvit. Malo pa me že skrbi, ker vsi pravijo kako je majhen. Je možno, da zaostaja v rasti. Jaz merim v višino 160 cm, oče pa 187 cm.

Hvala za odgovor.

Za otroka ne kompliciraj glede tabel, sej otroke kar razvrščajo po predalih. Včasih se ni nihče ukvarjal s tem, vsi so bili zdravi, danes je res drugače, kaj vse ne počnejo. Ti povem iz lastnih izkušenj, kaj rabiš, da bo otrok dosegel višino, ki si jo želi.

Dve stvari si zapomni, veliko ga zaposli, da se igra zunaj in da dobi vsak dan dovolj sonca. To je vse. Preprosto, ne? Za nekatere je to danes skoraj nemogoče, ker presedijo ves dan za računalnikom. Vse ostalo je več ali manj lari fari. Otrok, ki bo čepel v stanovanju, ne bo kaj dosti rastel, bo mel lahko resne probleme z višino. Drugače pa sem ravno brala članek, kako sončna svetloba vpliva na višino otroka: http://www.virmodrosti.com/zdravje/zdravilni-ucinki-sonca-ki-vam-spremenijo-zivljenje/ Če ti bo kej pomagalo. Jaz sem vedela za te stvari od takrat, ko je moj otrok zrasel za 10 cm v samo enem letu. To je bilo nekje v sedmem razredu osnovne šole, ko se je vpisal na tek. Če se prav spomnim, so tekli dvakrat ali trikrat tedensko po približno 30 min do 60 min. Pa k prehrani sem mu dajala tudi nekaj ementalerja tisto leto. Tekli so seveda v naravi, ne v kakšni zaprti telovadnici. Vse pred tem pa se je kar pogosto obremenjeval z rastjo. Pred tekom je hodil samo na karate, pa še to zvečer, vedno v zaprti telovadnici. LP, Manca

New Report

Close