Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja zajtrk in večerja 11 mesečnika

zajtrk in večerja 11 mesečnika

Kaj jedo vaši malčki za zajtrk in večerjo? Moj mišek je zjutraj mleko in cca 4 žličke žitne kašice, zvečer pa mlečno kašico od Hippa. Oboje na flaško. Vem, da ni vredu ne flaška, ne linoti, ampak enostavno ne vem kaj naj mu drugega ponudim.
Ko mu zjutaj delam flaško, se joče, ker je očitno že kar lačen, tako, da ni časa, da bi mu zjutraj kaj kuhala in posebej pripravljala. Zvečer pa isto. Ko se skopava, že komaj čaka, da dobi flaško, ker so mu očitno te kašice zeloooo dobre, pa še tako utrujen je, da noče ničesar jesti na žličko oz. poje zelo malo, tako da ne bi zdržal celo noč brez hrane.
Kako prakticirate ve? Kaj jim ponudite in pripravite?
Ne me narobe razumet, ni mi teško ničesar skuhat, saj se trudiva, da ima vsaj ostale obroke zdrave z veliko svežega sadja in zelenjave, ter žitaricami.

Hvala za ideje in lp

ojla,
mi jemo zjutraj najprej čokolino ipd. pri mamici (po žlici), nato pa še pri atiju namazan kruh (marmelada, pašteta, evrokrem, rio mare). seveda je to drugo veliko boljše in se mali zelo potrudi, čeprav je prej pojedel že pol krožnica “svojega” zajtrka.
zvečer (19h) onavadi nekaj mlečnega, tudi po žlici, s tem, da poje manj kot zjutraj, morda ni lačen ali pa je tudi zaspan. malico imava ob 17h, jogurt, sadje ali skuta. nič obilnega.

Naša pri desetih mesecih je za zajtrk jogurt in žemljico (marmelade ne mara!?) ali pa Actimel in podobno. Zvečer pa mlečni gres, skuhan na vodi in malo posut s kakavom – za boljši okus ali pa tudi Čokolino. Tudi sama nimam idej. Koliko obrokov pa imajo vaši sedaj? Naša jih ima še vedno 7 – všteto s flaško zjutraj in zvečer.

Mi imamo prvi jutranji obrok od petih do šestih zjutraj in vedno je to 250 ml mleka, potem pa hčerka zaspi še do 7.30 zjutraj.
Ob 8.30 imamo nato pravi zajtrk. Kruha in raznih namazov ne mara preveč, ker ima samo dva zobka. Največkrat pa ji dam navadni jogurt ali skuto + banano + še kakšno drugo sadje (borovnice, maline,..), ki jih imam v skrinji. Paštete in rio mare ji še nisem ponudila.
Zvečer ji skuham polento na mleku, gres ali ajdovo kašo z banano, ali mlečni riž. Včasih, če se mudi pa ji ponudim tudi kakšen lino. Če mi od kosila ostane kakšna zelenjavna juhica, je tudi to dobra rešitev, kajti mala jo obožuje. Večerja je ponavadi od 18.00 do 19.00, zato ji tik pred spanjem (ob 20.00) dam še po flaški kakše deci mleka, če pa je večerja bolj pozno, potem pa ne.

Moj ima 5 obrokov, včasih 6, plus še flaška mleka občasno tik pred spanjem (odvisno kdaj je jedel večerjo in kdaj gre spat).
Tudi kaka precej pogosto 2-3 krat na dan, danes celo 4 krat. Pa vaši malčki in malčice?

Naša kaka dvakrat do trikrat. Trenutno pa ima drisko (virzoza) in kaka “samo” enkrat na dan, ampak takrat “ornk”. Sicer sem pa že sita te viroze, ki se je kar ne znebimo. In zdaj tudi je manj, pravzaprav skoraj nič!

Pri nas je skoraj vsaka plenica pokakana ni pa to driska. Obrokov pa imamo 5-6.

midva se zjutraj okrog petih – šestih še dojiva, potem imamo zajtrk okrog osmih (traja 1 uro!), med vožnjo v vozičku dopoldne poje kakšno jabolko, banano ali četrt žemljice, nato okrog dvanajstih (pred spanjem) jogurt ali skuto, kosilo je okrog dveh, pol treh , je praktično vse, razen svinjine ipd., nato imamo ob petih malico (sadje ali jogurt, kar pač ni bilo dopoldne) in okrog sedmih, pol osmih večerjo. nič nimamo in tudi nismo imeli flaške z mlekom, če je žejen mu ponudim čaj, mlečne stvari pa dobi v drugi obliki. kakanje: ah ja, zdaj smo preboleli eno štiridnevno drisko, drugače pa enkrat na dan zelo obilno (ampak babylove plenice so zdržale).

Tamauček je za zajtrk kakšno mešano sadje,npr:kivi,banana,jabolko,trije keksi in jogurt-vse skupaj zmešano.Za večerjo pa tudi mi prakticiramo kašice ali kakšen gres s cimetom.

Sinko zjutraj ob 5 ali 6. uri, ko se zbudi popije stekleničko mleka 200 ml, sedaj po novem kar vstaneva, ker noče nazaj zaspati.Ob 8.30 – 9 zajtrk, npr sadje z žitnimi kosmiči, jogurtom ali skuto, včasih kruh s sirnim namazom, sirčkom. Potem kakšno sadje, sedaj npr obožuje mandarine, poje kar dve naenkrat, samo kožico moram olupiti in dam na majhne koščke, potem pa kar hiti dajati v usta, da ne morem tako hitro lupiti. Potem kosilo okrog 13-14, popoldan okrog 17 pa npr. mlečni gres, včeraj sem mu dala ajdovo kašo z dušenimi jabolki, pa mu je bilo kar všeč, mlečni riž, enkrat sem mu dala puding, žitna kašica z mlekom, jogurt z žitnimi kosmiči, banana. Potem pa še ob 19,30 – 20 mleko 230 ml za spanje. Včasih ponudim ob zajtku in malici kakšen keks ali skorjico kruha. Tudi sama ne vem kaj bi mu ponudila, zdi se mi, da je vse nekam mlečno, razen seveda kosila zelenjava, krompir, meso, juhice,… Za večerjo bom probala še palačinko zdraven pa kompot. Kruh mu dam samo s sirnim namazom, ne vem kaj bi še lahko.

Zdravo. Naša punca je bila ravnokar stara 11 mesecev. Še kakšne 2 tedna nazaj je dobila flaško 200ml mleka (rižolino) ob 5h, 5:30h zjutraj. Zdaj pa ne več. Sedaj dobi zajtrk okoli 8h, 8:30h ponavadi (ovsene kosmiče namočene v toplem mleku z malo cimeta in na koščke narezana banana) odlično ji je všeč. Ali pa kruh, maslo, marmelada. Druga kombinacija kruh, sir za mazanje (topljeni sir), gres kuhan 1/2 vode, 1/2 mleka ali puding (vanil., jagoda, čokolada) včasih pa tudi samo sadje razno ( banana, kivi, hruška, jabolko) zraven pa še navadni jogurt.
Kosilo dobi ob 12:30h (jemo skupaj) kar pač ponavadi je za kosilo od župce zelenjavne, goveje. Meso razno razno tel., gov., zajčje, žrebiček… in pa krompir, makaroni, riž,…
Potem spanje okoli 14h od uro pa pol do 2h. In potem okoli 17h pred večerja kakšen jogurt, ali pa zelenjavna župa, kakšni kosmiči… Ob 20:15h pa spanje in flaška rižolinota 200ml. Sedaj zaspi potem ob 21h se vmes parkrat zbudi oz. premetava in se zbudi ob 7h, 7:30h zjutraj. Rada je, včasih preveč seveda in tudi vem da ima sedaj samo 4 obroke na dan. Opažam da ima dovolj. Čez dan popije veliko čaja, vode, vmes pa dobi tudi kakšen piškot ali pa žemljo. Naj omenim da sedaj ko je lepo vreme sva veliko zunaj dopoldne. In mi ponavadi zaspi v vozičku tam okoli 11h za pol urce.

New Report

Close