Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja poljsko cvetje revnih je imetje

poljsko cvetje revnih je imetje

Pozdravljeni!

Ali se kdo spomni otroške pesmice s tem besedilom ” Poljsko cvetje revnih je imetje, rad imej, rad imej živali in cvetlice, …….
Kaseto s to pesmico in vrsto ostalih sem imela pred skoraj dvajsetimi leti (spomnim se še pasmi o bikcu, ki je raje kot bikoborbe vohal rožice, pa o osi ….). Naslova kasete se žal ne spomnim.
Kaseta mi je bila zelo všeč, rada bi jo spet dobila za mojo hčerkico.

Dobrodošle so vse informacije!

Hvala in lep pozdrav, Pikica.

…. pa pesmica Jaz sem rak krojac, doktor hlamudrac, mojster nadvse vesc, za vse vrste hlac. Tako je pac, tako je pac….

o, kaksne spomine in skusnjave si mi zbudila…..

A je mogoce to Svetlana Makarovic ??

Bom se pobrskala po malih sivih celicah….

Ja, ja, to je to.
Kar vesela sem, da še nekdo ve za te pesmice.

Pozdrav, Pikica.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, pa bolj in bolj napenjam mozgancke, mi kaj pametnega ne pade ven. Sem ze sla na google in najdi….pa nic uporabnega. Bom morala to uganko-zanko kar prespati…..in mogoce se mi jutri utrne iskrica. Ti javim.

To so pesmice s kasete Kdo je napravil Vidku srajčico (priredil B. A. Novak po pripovedki Frana Levstika).

Lep pozdrav

Ana

Je mogoče ta prava?

RAD IMEJ

Poljsko cvetje revnih je imetje,
ki vpija dež in vse poglede
in živi od sonca in besede
in cveti, ko sliši toplo petje.

Rad imej, rad imej
živali in cvetlice,
rad imej, rad imej
živali in cvetlice.

Čuj kako žgolijo gozdne ptice,
zvonki ptičji jezik nam oznanja
daljna čarna južna potovanja
v dežele, kjer rastejo sladice.

Rad imej…

Kadar ptiček pade ven iz gnezda,
varen dom na dlani mu napravi
in ga vrni materi daljavi,
da bo letal kakor živa zvezda.

Rad imej….

Lepo se imejte in veliko se smejte!

Vidka

e, super. To je ta prava pesmica, kaseto pa grem iskat…..

Naslov: Zdravilo za strah ;), avtorja pa žal ne vem, za naslov pa sem 1000%

Pa lep popoldan

Akcija, akcija. V soboto sem v knjižnici vzela kaseto Kdo je napravil Vidku srajčico in glej – res so bile te pesmice na njej in smo jih že cele praznike poslušali in žvižgali, da je bilo veselje. Vendar imam v spominu, da sva s ta starejšo hčerko te pesmice poslušali z druge kasete, na kateri je pela ena bolj odrasla pevka, mogoče Neca Falk ali katera druga. V glavnem, smo zadovoljni s tem, kar smo dobili v knjižnici, raziskujemo naprej.

lp M.

Ja to je kaseta z modrim ovitkom in zvezdicami gor. poslusu v mladosti kt zmesan, poje Neca Falk naslov je pa zdravilo za strah

Jaz se spomnim tele:

Ko z neba se kruši zvezdni prah,
ko zgubiš se na nočnih stezah,
ko čarovnice igrajo šah,
pesem je zdravilo za strah,
pesem je zdravilo za strah!

Ko vse kažipote skrije vrag,
ko človeško sled zakrinka mrak,
ko ne veš, kje je domači prag,
pesem je zdravilo za strah,
pesem je zdravilo za strah!

Ti dve pesmi sta moji najljubši otroški pesmi, ki jih igram na kitaro svojim otrokom. 🙂

____________________ Matic Konc www.smrekovit.si/matic-konc mobi.: 040 745 453 email: [email protected]


Ste poskusili z iskanjem z google-om?

New Report

Close