Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja stiriletnik -lulanje v posteljo

stiriletnik -lulanje v posteljo

Pozdravcek! Kolegica ima en problem. Namrec otrok je ze dolgo cez dan suh, ponoci pa ga nikakor ne more odvaditi lulanja v hlace. Fantek se polula in nato takoj zbudi. Ce ga ponoci zbudi in pelje lulat je nekoliko boljse. Pa vendar a je to resitev? Kaj predlagate? Kaksne so vase izkusnje? A naj gre nazaj na plenico ponoci? Hvala!

http://www.lubica.net/gaby/blog

Jaz sem fanta dajala ponoči lulat nekje okoli polnoči. Vse skupaj je trajalo dve minuti, še prebudila se nista. Meni ni bilo težko, ker itak hodim pozno spat. Njima pa je bilo tudi OK, saj sta bila takooo neizmerno nesrečna, če jima je ušlo, prav hudo jima je bilo (pa ju ni nihče nikdar kregal glede tega). Ko se je lulanje ponoči umirilo oz. se nista niti več zbujala niti ni bilo nesreč, sem to opustila.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Kar nekaj podobnih vprašanj se zadnje dni pojavlja in mislim, da je celo odgovor dr. Kersnika bil, da naj tak otrok, ki še ni sposoben ponoči ostati suh, ima plenico.
Kljub trem mojim otrokom, ki so že iz plenic, sicer takih problemov ne poznam, a je moje mnenje v zvezi z lulanjem sredi noči tako, da s tem otrok ne bo “treniral” mehurja in ta še dolgo ne bo zdržal urina celo noč.
Sem že nekajkrat napisala, da jaz tega ne bi prakticirala nikoli.
Tudi sicer naj bi otrok postal suh nekje do šole, kar pomeni, da ima 4-letnik še dve leti časa… imajo pa take težave menda tudi še večji otroci…

Prijeten večer!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/
nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

vem, da je stara tema, ampak mogoče bo pa komu pomagalo. Moja hči se je odvadila pleničke čez dan pri skoraj dopolnjenih treh letih, pa čeprav smo se že veliiiiko časa prej trudili na vse pretege. Nekega dne je sama rekla “mama, grem lulat” in to je bilo to. Potem je poleti dopolnila 4 leta in še vedno lulala ponoči v pleničko. Odločili smo se se, da je tudi ponoči potrebno odstraniti pleničko. Zbuli smo jo ponoči, celo do 3x, pa je še vedno bila postelja zjutraj mokra. Grozno. Videli smo, da ne gre tako naprej, zato smo ji preprosto spet dali gor plenico in lepo mirno spali. Preprosto se nismo obremenjevali. In res, punca se je čez dobra pol leta sama zbudila in rekla da gre lulat. In od tiste noči ni potrebovala več pleničke.

Ko dozori, pač dozori 😀 Slijenje in sekiranje še nobenemu ni nič pomagalo. Vem pa, da ima vsak starš svoj sistem in ve, kaj je za njegovega otroka dobro.

Pa lep sončen pozdrav z Goriške 😀

Pozdravljeni,

otroci so razvojno zreli toaletnega treninga pri starosti treh let. V kolikor “zamudimo” primeren čas navajanja na kahlico (nekkao do 3,5 – 4. leta starosti), kasneje to postaja težje. Dobro je poskusiti z nagradami po vsaki noči, ko otroku uspe ostati suh, pri čemer naj si nagrado izbere sam. Pohval ni nikoli preveč. Spodbujajmo ga, recimo mu, da je že kot pravi velik fant ali veliko dekle, saj zmore sam na stranišče. V kolikor sumimo, gre za fiziološko težavo (majhen mehur ali prepogosto pitje tekočine v drugi polovici dneva), ga lahko zbudimo sredi noči, da enkrat oddide na stranišče.

Srečno!

mag. Ranja Salmič, univ. dipl. psih., Prima pomoč (www.prima-pomoc.si)

New Report

Close