Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Hčerkica govori kot fantek

Hčerkica govori kot fantek

Dve leti ima in odkar je začela žlobudrati stavke, govori v prvi osebi moškega spola. Je prava klepetulja, ampak te besede – jedul, padul, vstal,… Jo popravljamo pa nič. Ima starejšega bratca, pa se sprašujemo, ali ji ni morda on toliko za zgled, da pobira po njem. Kot mama sem kar veliko z njo in tudi sama veliko govorim. Pa nismo z Gorenjske doma, kjer slišim, da ženske večinoma govorijo glagole na moški način. No kako zdaj s tem?

Nič novega; poznam kar nekaj otrok, ki so se imeli za nasprotne spole! Bo minilo!

hahahaha, naš pa govori kot punčka, ker pobira po sestri dvojčici, ker je bila pač malo hitrejša kar se govora tiče. Mi ne kompliciramo, bo že dojel!

ne skrbi

nas je skoraj do tretjega leta govoril kot puncka.

lp,

Naš je tudi govoril kot punčka. Mislim, da je to povsem normalno, zato skrbi stran. Smo pa ga mi vedno popravili: npr. si jedel, si se igral…

Moj nečak tudi govori kot da je deklica.
Star je pa skoraj 4 leta. Je pa res, da ima starejšo sestrico.
Pa še nič ne kaže, da bi začel pravilno govoriti.
Jaz bi tudi pomagala, šla,…ITD.
Ga popravljamo ampak, ne upošteva najbolj.

nasega so “popravili” sele v vrtcu, ko je opazoval druge fantke.

nam doma, kljub vzrajnemu in nenehnemu popravljanju ni uspelo.

lp, RokJ

Moja hčerka je govorila na fanta. Bilo je prav smešno. Imela je dolge blond lase – take bolj razmršene, velik trebušček, hodila in tekla je bolj na divje-po fantovsko…in govirl sem naredil, bom šel. bom jedel, bom pil…

Lepi spomini.

Ta je pa dobra, pri nas doma imamo 2-letna dvojčka pa govorita, kot bi bila punce. Pila, kakala…samo “padu” je moškega spola. Lp Petra

No saj, taka je tudi moja, samo črnolasa. Živahna, gibčna, ena taka samosvoja brihtna glavica… Vse bi naredila sama, vse se hitro nauči, to pa… Smešno res! Vidim, da vas je kar nekaj takih, ki ste se čudili svojim malčkom in smejali. Lep dan!

Oj!

Hja, tudi na Gorenjskem ne govorijo ženske povsod “na fanta”, so pa predeli, kjer to res drži. Mislim pa, da se ti ni treba prav nič sekirati. Mala je v obdobju, ko govori tako, kot zna – še ne razmišlja smiselno o tem, kako bo povedala. Bistvo ji predstavlja to, da pove tisto, kar bi rada. Glede na to, da jo vsi razumete, pa s tem nima težav. Če se vam bo to dolgo vleklo, lahko kasneje začnete “presliševati” njeno govorjenje, če ne bo povedala pravilno, ampak pri dveh letih to za moje pojme ni smiselno.

Moj drugi lump je bil lani takle čas star dobri dve leti in je veselo govoril na punco. Pa lahko povem, da sem v 5-članski družini samo jaz ženskega spola. Nekako mu je bilo tako govorjenje všeč … Po pravici povedano sploh ne vem, kdaj je s tem prenehal. Danes govori precej bolj pravilno – uporablja moško osebo, ko govori zase, uporablja tudi “žensko dvojino”, velikoooooo pravil pa še čaka, da jih osvoji – bo že. Do šole imamo še dovolj časa, vi pa tudi 🙂

LPM

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Poraženec vidi problem v vsakem odgovoru. Zmagovalec vidi odgovor na vsak problem.

Tudi mi imamo dvoinpoletnika, ki vse govori v ženskem spolu. Zgleda, da mu je starejša sestrica velika vzornica. Bo že pogruntal, da je fantek.
Sonja

Naša je do treh let govorila izključno na fanta (dva brata) sedaj pri treh pa je to minilo samo po sebi.

Samo popravek pri tvojem posploševanju – na Gorenjskem ženske VEČINOMA govorimo kot ženske, obstaja pa nekaj izjem, ki so krajevno pogojene (Gorje pri Bledu, okolica Žirovnice, pa morda še kakšna vas). Pa še tam se ta stara navada zaradi priseljencev počasi izgublja….

Se opravičujem za nerodno izjavo, napisano preveč na hitro. Imam nekaj znancev iz Zasipa pri Bledu. Tam sem to slišala, so pa razložili, da ne drži za vse Gorenjce. LP

Ne, saj nisem nič zamerila, oh kje pa. Ampak popravit sem te pa vseeno morala. :)))

Naš je star tudi dve leti, govori kot navit, tvori cele stavke, celo oporeka precej “argumentirano” svoji mamici, ampak večinoma je (bilo) vse v ženskem spolu: “Sama bom…”.
Se mi zdi, da je to kar pogost pojav (zgledi, oponašanje najljubšega sogovornika…), naraven, normalen del razvoja pri malčkih, ki prej ali slej mine. Zato se ne sekiraj!
Jaz se z našim pogovarjam kot s fantkom (vse v moškem spolu) in mu govorim kot fantku, a ga nikoli ne popravljam pri svojem izražanju. Sem pa opazila, da je “zamenjava” spolov čedalje redkejša v njegovem besednjaku.

Veselo, sproščeno žlobudranje z malo princesko ti želim, pa čeprav bo v njenih stavkih veliko besed kot so: “jedu, padu, bom šel…”

Tudi moja dve leti stara pikica govori,kot bi bila fant,verjetno se zgleduje po starejšem brat:))),pa še prav zabavna je se pa ne sekiram,ker vem da bo še pravi čas vedela,da je damica…haha
papa

Zanimivo! Hvala vsem za odgovore!


Jaz še zdaj mislim, da sem nasprotnega spola. Nekateri otroci pač mislijo, da so nasprotnega spola.

New Report

Close