Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja moja punčka ima raje očija :(

moja punčka ima raje očija :(

Ful sem žalostna, moja 18 mesečna punčka ima zelo očitno raje očija. Ta je super, ker se ji zelo posveča, jo zna poštimati tudi če gresta kam sama. In potem poslušam od babic, sosedov, prijateljic, oh kakšno srečo imaš, ker “ti tako pomaga” in čisto živčna postanem. Kot da jaz nisem dobra mama. Je pa tudi res, da ji zelo popušča, kar hoče to dobi, če noče spat ni treba, če noče jest ni treba, dobi drugo. Jaz pa vztrajam pri pravilih. Ko je bila še mala, je bil oči z njo 2. del porodniške ker sem dobila novo službo. In imam še zdaj strah, da sem zamočila in da ima zato raje njega. Saj vem, da mi boste rekli, da je vseeno, koga ima raje ali pa da je faza, ampak se res slabo počutim zaradi tega. Pa še razšla sva se in me srce boli, ko jo pripelje domov in ona tuli, ko gre. Ko jo jaz “oddam” njemu in grem ali pa v vrtcu nikoli ne joka za mano :((

mogoče bi bilo zanimivo izvedeti kaj si oče misli, koga da ima tamala rajš.

Raje ga ima, ker jo razvaja. Preprosto. Pogovori se z njim in mu lepo povej, če sam tega ne ve, da s takim pristopom ji dela več škode kot koristi.

nova
Uredništvo priporoča

Oči VE, da ga ima rajše in tudi vsakemu ne pozabi povedat, tudi v moji prisotnosti (kot hec).

Sem se že poskusila, se ne strinja. Pravi da je to zato, ker se zabavata (žgenčkanje, metanje v zrak in podobne neumnosti).

Poslušaj,na prvem mestu je vedno mami,nevem zakaj tako pač je.Da pa ima punčka raje očija… normalnooo.Oči vse pusti,pri očiju ni treba it spat,oči zalaga samo s tisto hrano,ki ji odgovarja….
Problem ni v tem,da te nebi marala ampak normalno je da ima otrok “raje” tistega,ki mu vse pusti in popušča,toda vprašanje je kakšno popotnico za življenje ji daje s tem,ko jo takole razvaja???
Verjetno jo ti vzgajaš zato te ne porajta toliko,oči pa ji vse pusti (mogoče tudi zaradi tega,da ima mir pred njo) in se je “vrgla” nanjga.
Nisi slaba mati če vzgajaš in otoku ne dopuščaš glih vsega kar se spomni.
Si dobra mati,ki ve kje so meje.

Poznano. Moja deklica, ko pride od očeta, je totalno podivjana. Pri njem, ker jo pač ima samo par dni na mesec, lahko počne kar želi. Jaz, ki jo pa vzgajam, imam vsak dan, pa si tega ne morem privoščit. In seveda je zato ati bolj fajn……….mami se pa krega.
Sem se že nekajkrat skušala pogoviriti z njim pa ni uspeha. Vsekakor pa to ni prav, da ji oče dela potuho in vse dovoli. Ko bo pa njemu zrastla čez glavo /ko bo večja/, bom pa itak jaz kriva za njeno vzgojo.

Daj jo v oskrbo očiju, pa naj pride parkrat na mesec k tebi na razvajanje. Se bo kmalu naveličal žgečkanja in metanja v zrak.

Ce pogovor z bivsim ne pomaga, nimas kaj narediti. Glej, da bos do hcerke ljubeca, trdna in dosledna. Brez skrbi, otroci (vecina) kmalu dojamejo, kako stvari stojijo. Pazi pa, da ne bos imela kaksnih ljubosumnih izpadov v njeni prisotnosti. Sploh ne pokazi, da te vse skupaj moti. In mozu vsakic, ko ti da pod nos, da ga ima mala rajsi povej, da ji s crkljanjem dela le skodo.
Tudi zaradi sluzbe med porodnisko se ne sekiraj. Tako si se odlocila in tudi ce bi bila doma, bi pri vsem tem razvajanju pri ocku, hcerka gotovo reagirala enako.

No no.

Zdaj je pa kar naenkrat oce kriv, ker ga ima hci rajsi. In ce jo da dvakrat spat 15 minut kasneje kakor bi jo sicer dala mati, ce ji enkrat da za jesti cokolesnik namesto ultramega zdravih jogurtov, je pa res naredil nekaj strašansko slabega za njeno zivljenjsko kariero.

Nehajte klobasat. Mala je preprosto v fazi, ko ima pač očija raje. Ne vem sicer, kaj je v tem sploh strašnega, a mamico lahko potolažim, da bo tudi ta faza minila. A naj se ne veseli prehitro, tu in tam se še vrne, pa se spet obrne nazaj ipd.

Upam da tudi fotr ne bo prijokal takoj na forum, ko bo dete prvi objem podarilo mami, šele drugega pa njemu.

Lep večer,

Ocka

Punčke imajo vedno rajši očije, vsaj jaz sem ga imela, šele po puberteti sem se res zbližala z mamo, ki je sedaj moja najboljša prijateljica.

Če ti bo kaj lažje, tudi pri moji kolegici je podobno. Če vprašamo punčko, kdo ji je kaj kupil, kdo jo je oblekel …, vse ati, ati pa še enkrat ati,
čeprav v večini ni tako, pa živijo skupaj.
Pri meni je malo obrnjeno.
Mož je bil na porodniški od 4. meseca dalje, vse super, res sta se imela fajn, sedaj pri 15 m je faza mami.

Vse bo še ok!

lp, ana

ne bom delila nasvetov , le svojo izkušnjo ti povem. Moja mama je bila doma, pa sem kljub temu imela raje očija, ki je bil v službi in garaži in je le v zimskih mesecih imel čas za pravljice (o kakšnem metanju v zrak ni bilo govora.)

Z bratom sva očija, ki je prihajal ob 22.uri iz službe želela počakat. Mama naju nikoli ni pustila, čeprav sva ga vsak dan čakatla in potem skrivaj ujela kakšen njegov poljubček.

Danes, ko sem prebrala nekaj knjig s tega področja in sem tudi sama mama vem:
1. da je bila mama ljubosumna in nama ni dovolila do očeta
2. da se otrok mora najesti ljubezni obeh staršev in da je ljubezen in vzgoja obeh staršev različna.Oče bo zmeraj vzgajal po očetovsko (on pelje otroka v svet, mu da varnost, samozavest, pogum za bolj drzna dejanja). Mama pa je tista, ki s toplino in previdnostjo, modrostjo daje toplino, zavetje..

Moški imajo včasih res lažjo vlogo, saj sprostijo ozračje, se igrajo z otrokom (mi pa gledamo, da bo dovolj spal, dovolj jedel, ne bo podivjan, bo olikan).Seveda osveščeni moški lahko veliko pomagajo pri vzgoji. A zdi se mi, da se najprej na svoji poti postati dober očka igrajo…Tisti, ki v tej vlogi odrastejo, pa znajo še kaj več..

vsekakor pa imamo mame veliko občutkov krivde, da nismo dobre mame…ker …(sama si naštela nekaj svojih vzrokov). vsaka mama bi kaj naštela. Jaz sem se npr.sekirala, ko je sin prej rekel besedo ati kot mami. Pa je čez nekaj mesecev tako lepo rekel mammmi…Mislimo, da moramo biti ves čas v ospredju.

Ko sedaj razmišljam, mislim, da imamo te probleme, ker smo prve mesece mi otroku edine in nenadomestljive. A vsak otrok (tudi tvoj) počasi odhaja v svet. In všeč mu bo več ljudi…

A po zavetje in nasvet, po objem po stiskah…prav vsak otrok poišče mamo…

ali kot pravi Neža Maurer:
Matere kot kruh ostajamo ob poti..za utrujene popotnike…(in otroci se vračajo). to je naša vloga..in dostikrat tudi bolečina…Mislimo, da je lažje bit oče..

A jaz za nič na svetu ne bi zamenjala občutkov ob porodu..prve mesece..pa še kdaj kasneje (takrat se pa verjetno moški počutijo tako kot ti zdaj).

Drži se..

Nada

Moja starša sta se ločila, ko sem imela dve leti. K očetu sem hodila en vikend na mesec in tudi on mi je dovolil vse. Pa ne samo 15 min kasneje spat in čokolino, ampak marsikaj več. Seveda sem imela njega raje kot mamo, ker on me je razvajal, mama pa vzgajala. Tako je bilo do 12 leta, ko pa sem počasi doumela, da je naredila mama zame mnogo več, čeprav je bila stroga in včasih sem jih dobila po riti. Oče me je samo razvajal, nikoli pa ga ni bilo tam, če sem ga potrebovala.

Kr ena tuki, verjamem, da ti je težko in te boli – tudi mojo mamo je, ampak tega ne pokaži hčerki, ker si boš sčasoma začela vzbujati občutek krivde. Tudi tvojo hčerko bo minilo to, da ima raje očeta.

Bi pa resno se pogovorila z možem in mu povedala, da to, kar počne, kvari hčerko. Če jo ima res rad, je ne bo toliko razvajal.

Se strinjam z Ana Marijo. Tudi mene je ati vedno zgolj razvajal, ker me vzgajati niti ni znal in za to ni imel dovolj modrosti in moči. In še danes je tako.

Pol pa sem le doumela, da je mami tisti naslov na katerega sem se lahko zanesla.

Svetujem ti le to, da poslušaš zgornje nasvete in se ne pustiš motiti, da ne pokažeš, da te to boli ali da si ljubosumna, verjemi vase in v svojo ljubezen do otroka, kajti stvari se bodo še kako obrnile.

_______________________________ "Umazanija z rok se lahko umije, z duše pa nikdar." - N. S. Hruščov

ok, nisem brala svojih predhodnic (še nisem dobila jutranje doze kofeina :)) a tudi pri nas je bilo doolgoo tako (pa NISEM šla prej v službo). Ampak za našo tamaučko je bil ati zakon! Ne glede na to, kaj je mami počela z njo – ati je bil vedno na prvem mestu (Ojdip?). Potem pa se je skoraj čez noč situacija spremenila (kmalu bo 4). Čeprav se imata z atije še vedno fajn, in je ati tisti, ki absolutno dovoli več kot mami pa še kakšno lumpariju mu ni škoda ušpičit – je zdaj mama zakon!

tudi tvoj čas bo prišel, brez skrbi!

[url=http://lilypie.com][img]http://bd.lilypie.com/xhthp2/.png[/img][/url] [url=http://lilypie.com][img]http://b4.lilypie.com/37UWp2/.png[/img][/url]

Se ne čudim. Tudi ti imaš raje službo kot njo.
Pija

Odgovor je zelo preprost. Otrok gre raje k tistemu, ki se več ukvarja z otrokom. Če dedec pride iz službe, se zlekne pred kavč in bulji TV, mati pa se vse dneve ukvarja z otrokom, je menda jasno, da bo otrok bolj navezan na mamo kot na očeta. Če pa je oče pretežno dobre volje, razposajen, se popoldan ukvarja z otrokom, mu ni težko biti z otrokom in se z njim veseliti, medtem ko mati večji del dneva gospodinji ali pa se samo tećno drži, je jasno, da bo otrok raje z očetom. Ne glede na to, ali oče vztraja pri striktnih vzgojnih prijemih ali pa ne.

Pri tebi je pač tako, da se je oče bolj ukvarjal z otrokom kot ti, zato je oče prvi, ti pa druga po vrsti. Sprijazni se, tako pač je. Če hočeš biti ti na prvem mestu, naredi kaj za to. Ukvarjaj se z otrokom beri mu pravljice, vozi ga okrog ipd., namesto da javkaš, kako ima otrok raje očeta.

Frca tukaj se ne strinjam stvijim mišlenjem ,da se mamica premalo okvarja z otrokom ,da je zato otrok raje z atijem ,ker ji ati popušča jo po svoje razvaja ampak to še ne pomeni ,dea se mamica ne ukvarja dovolj z njo oziroma razvaja.To govori iz lastnih izkušen naša tamala je stara19 mesecev pa sta z atijem veliko skupaj se igrata hodita na sprehode skratka sta skupaj ko pride ati iz službe ,skratka pri hćerki sem še vedno na prvem mestu neglede kaj počneta z atijem.Jo imava zelo rada saj je najin najdražji zakladek.

Frca tukaj se ne strinjam stvijim mišlenjem ,da se mamica premalo okvarja z otrokom ,da je zato otrok raje z atijem ,ker ji ati popušča jo po svoje razvaja ampak to še ne pomeni ,dea se mamica ne ukvarja dovolj z njo oziroma razvaja.To govori iz lastnih izkušen naša tamala je stara19 mesecev pa sta z atijem veliko skupaj se igrata hodita na sprehode skratka sta skupaj ko pride ati iz službe ,skratka pri hćerki sem še vedno na prvem mestu neglede kaj počneta z atijem.Jo imava zelo rada saj je najin najdražji zakladek.

New Report

Close