Najdi forum

Kaj je to UROINFEKT?

Danes sva bila s sinom pri pediatru. Omenila, sem mu, da je imel en dan, pol dneva temperaturo (najvec 39 st.C).

Rekel mi je, v primeru, da se bo ta kratkotrajna temperatura ponavljala, nesem pregledati urin, ker bi bil lahko uroinfekt.

No, zdaj me pa zanima, kaj je to uroinfekt? Kaksni so simptomi? itn.?

Za vse odgovore bom zelo vesela.

Lep pozdrav!

Barbara

Uroinfekt je vnetje urinarnega trakta, pomeni sečil. Lahko gre za vnetje mehurja, sečevodov ali ledvičk. Znaki so ponavadi vročina in pekoče lulanje. Lahko gre za bakterijsko vnetje ali pa “prehlad” sečil, kar pri dojenčkih ni pogost pojav. Največkrat pride do vnetja zaradi slabše razvitih sečil in se urin ob lulanju vrača v ledvičko, namesto da bi ves odtekel – povedano zelo po domače.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Ojla!
Naš najmlajši je pri 2 tednih starosti “staknil” uroinfekt. Proti večeru je kar spal in spal in stokal. Še isti dan so ga sprejeli v bolnico , napravili preiskave in priklopili na antibiotik ter infuzijo. Nato je še par mesecev preventivno prejemal antibiotik.
Ćez par mescev je imel še kontrolo zaradi možnega refluksa (vračanje urina nazaj v ledvička), pa tu in tam mu še prekontolirajo urin. Hvalabogu, težav ni več.
Bodi pozorna, ker zna biti zadeva zelo zoprna in tudi boleča za otročka!
Lp, Mateja

nova
Uredništvo priporoča

V lekarni kupiš pediatrične vrečke. Nastaviš na lulček in počakaš, da se otrok polula-medtem ga normalno oblečeš.
Lahko si sama svoja zdravnica. Če je urin na prvi pogled moten- potem gre ponavadi verjetno za onesnaženje z bakterijamai tipa E. coli in to je uroinfekt. Otroci dobijo najprej antibiotik, potem pa dolgo preventivno jemljejo zdravilo Primotren, ki ni antibiotik in je zelo staro in preizkušeno zdravilo za zdravljenje in preventivo uroinfekta.
Naš Luka je imel uroinfekt pri treh mesecih- 40 stopinj preko noči, nemočen začel se je tresti. dali smo urin in takoj se je videlo.
Potem smo bili 4 dni na infekcijski- jaz sem dojila, zato sem bila lahko zreven.

Naša je imela rahel uroinfekt pri devetih mesecih in nobenih znakov. Odkrili so slučajno na sistematskem pregledu. Dobili smo Primotren in stanje se je izboljšalo. Pri uroinfektu je nevarno, da pride do vnetja ledvičk, kar na ledvički pusti brazgotino (razlaga naše pediatrinje).

Helena

– Primotren seveda JE antibiotik!!!

– pri dojenčku, ki lula še v plenice, je bolj težko ugotoviti motnost urina… Eden od bolj zanesljivih indikatorjev, da je nekaj narobe, je sumljiv VONJ urina. (pa neješčost, slaba volja, temperatura, bolečine v trebuhu)

LP tanja

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede uroinfekta.
Moja hči, ki je stara leto in pol je v zadnjem mesecu imela nepojasnjene visoke vročine(nad 39). naslednji dan je vročina izginila in vse je bilo ok(noben prehlad ali kaj podobnega). Nato se je to ponavljalo na 10 do 14 dni. Medtem sva dali pregledati urin in kri in je bilo vse bp, zato tudi ni dobila nobenega zdravila. Ko pa sva ta teden bili naročeni na cepljenje je pediatrinjo pri pregledu spolovila zmotil vonj urina in naju takoj napotila v laboratorij-spet. Naj povem, da se je hči ta dan spet zelo slabo počutila, bila je zelo razdražena, obnašanje je bilo zelo mirno, veliko je spala…temperaturo pa je imela 37,2 merjeno pod pazduho.
V laboratoriju so odkrili bakterije v urinu že pri prvem delu izvida, drugi del je bil še slabši, zato so ga poslali v Ljubljano na gojišče(mislim, da so rekli nekaj takega), hčerki pa so dali Premotren.
Mene pa skrbi, ker je hči spet brez posledic prehlada, obnašanje je bilo spet naslednji dan super, kot da ni nič.
Moje vprašanje je, ali je takšno obnašanje normalno in značilno za uroinfekt? Naj ji naprej dajem antibiotik? V ponedeljek imava kontrolo in spet pregled urina.
Ali je možno, da se bakterija naslednji dan izloči in je punčka zdrava? Namreč pri prejšnjih pregledih urina, ki so bili ok, je hči zgledala povsem zdravo…

hvala za vse vaše odgovore,

Metka

————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————–

Pozdravljeni

Mene pa zanima vaše mnenje. V nedeljo sem lulala kri ( mislila sem da sem dobila menstruacijo ), ko sem si dala vložek je bil čist, voda še vedno krvava. Šla do zdravnika, kjer mi je na osnovi tega kar sem povedala takoj rekla da je uroinfekt. Dobila antibiotike Primotren ( 2/12h ), ker do srede ni bilo boljše sem šla nazaj. Zamenjali antibiotik za Ciprinol 500mg ( 1/ 12h ).
Zanima me če je to ok, da samo menjajo antibiotike, ne da te najprej pošljejo v laboratorij da sploh vidijo za kakšno okužbo gre ?
Vročine pa nisem imela nič. Bolijo me pa ledvice zelo.

HVala za vaše mnenje

New Report

Close