Najdi forum

Kaj kupiti za krst?

Kaj naj kupimo za krst fatku, sinu od bratranca?

Prosim, pomagajte mi?

LP!

Zlato .. karkoli iz zlata!

Ali boste krstna botra, ali pač kupujete darilo kar tako?

nova
Uredništvo priporoča

Nikar kupovati zlata. To se je kupovalo včasih, ko je imelo zlato neko vrednost in si je krščenec lahko kasneje v življenju z njim pomagal. Začelo se je ko so dajali zlatnike za darilo, od tu simbolika. Mi smo imeli krst pred kratkim. Vsi so nas spraševali kaj kupiti. Izrecno sva prosila da ne zlata, ker bo ta verižica, zapestnica stala v omari do otrokovega ne vem katerega leta in od tega otrok ne bo imel nič. Vprašanje če jo bo po 15 letih sploh hotel nositi. Nam so botri za malega kupili traktor, ki ga bo imel lahko do 5 leta. Babice in dedki so mu kupili kolo, katerega bo uporabljal od 10 meseca, do 3,5 let.

Predlagam ti da kupiš kako sveto pismo za otroke, ki je kot slikanica. Potem lahko kupiš album ” Moj sveti krst “. lahko daš denar in kakšno knjigico…..

Nikar podarjat zlata, samo zato ker se to spodobi. Pomisli kaj želiš da ima otrok od tega. Da se bo spomnil nate, ko bo listal album,…

se popolnoma strinjem NE KUPUJTE zlat to se mi zdi da je stran vržen denar. tako kot je napisala erienne.

kupite raj kaj koristnega ali pa kak križ za nad otroško posteljo ali kaj podobnega če hočete kaj za spomin vendar ne pozabite ni treba da je darilo ravno nekaj za spomin spomin so lahko slike ali pa video tako da se raje veliko slikajte ali pa snemajte in otroku raje kupite kaj bolj korisnega. za zlato bo še veliko priložnosti saj je potem še prvo obhajilo in birma tako da lahko takrat podarite kaj od zlata saj bo takrat že otrok sam izrazil željo če bo to hotel ali pa kaj drugega.

lahko pa odprete tudi račun za varčevanje ne njegovo ime in položite naj kaj denarja bo tudi lepo darilo, za varčevanje.

Govorim pa iz lastnih izkušenj kot mati saj grem ravnoskozi to obdobje ko bomo imeli kmalu krst in sem morala posebaj družini podariti da ne rabimo zlata in da je v igri toliko drugih stvari.

upam da boste našli kako primerno stvar in lep večer še naprej

Dajte denar kolikor mislite in zraven kakšen lep album in to je to! No, to daje večina. Eni tudi oblačila, zlato, igrače – meni je prva varijanta bila super. Dali na knjižico in bo čakalo. Ostalega imamo vsega dovolj. Kaj nam bodo 3 verižice in 2 uhani? Čakajo.

Jaz sem kot botra kupila vedno zlato verizico s krizem – tako za odraslega. Ne vem no, pri nas take stvari nekaj pomenijo, meni npr. verizica s krizem od stare mame, ki sem jo podedovala zelo veliko pomeni in je taka, dao jo brez sramu nosim, pa čeprav imam za svoje pojme dost moderen okus za obleke in nakit.
če sem povabljena na krst kot ne-botra pa kupim ostalo – v zvezi s pomenom krsta (otroška sveta pisma ipd).

Se mi zdi, da je dovolj drugih priloznosti za darila, ki so uporabna in denar ter da naj vsaj pri krstu kupimo kot botri nekaj, kar bo za spomin, ker je to pač enkrat v življenju (če nam to kaj pomeni in ni samo nekaj, kar vsi delajo).
‘Uprabno darilo’ bi kupla za otroka staršev, ki otroku stvari ne morejo privoščiti (sam taki itak ne vabijo na krst, ker si tega ne morjo privoščit).

hy1
mi smo dobli za sinov krst npr.prenosno posteljico,hojico,stolček za hranjenje,nekaj oblek,nikakor pa ne zlatnine.midva sma takoj ko je kiri vprašo kaj naj kupi pač odkrito povedla kaj rabima če pa je za koga blo kaj predrago pa sma rekla za bone za baby-center in sma potem sama kupla.

Iz pleničk se ti smehlja, nekaj čisto majhnega, nedolžno zre ti v oči, k mamici v naročje si želi. http://vicky0.moj-album.com/

Mogoče kaj takšnega za spomin?

https://www.trgovinca.com/blog-ogled/darila-plakat-za-deklice—radi-te-imamo-do-lune-in-nazaj

Jaz sem darilo ob vabilu na krst dobila v spletni trgovini Glorija.si. Zdi se mi prav, da je darilo povezano z dogodkom oz. vsaj en del darila.

New Report

Close