Najdi forum

suhcen otrok

Pozdravljene,
moj 13 mesečnik tehta 8200 g (pri rojstvu je tahtal 3500g). Pediatrinja me malo sekira, da je podhranjen, ampak jaz ne vem več, kaj naj storim. Količinsko poje kar veliko (npr. za večerjo celo hrenovko) in ima na splošno zelo raznoliko hrano. Sicer pa je nor na sadje in solato, od katerega seveda ne more dobiti ne vem koliko dodatne teže. Stekleničke ni nikoli maral, tako, da mleko dobi le v mlečnih pripravkih (jogurti, skute, čokolino, gres, mlečni riž,…).
Do sedaj k sreči še ni bil nikoli resno bolan (le enkrat prehlad), sicer pa je pravo “živo srebro”, nikoli pri miru, skratka hiper aktiven.
Pa še to: posračka se 3-4x na dan.
Zanima me, če ima še katera podoben primer, oz. koliko so se zredili vaši otroci. Malo me že grabi panika, ker imamo kmalu spet kontrolno tehtanje.

A govoris o nasem otroku? ;-)))

Mi smo se tud sekirali, pa se ne vec. Bili smo tudi na pediatriji, kjer so nam po preiskavah zagotovili, da je zdrava. Dodajali smo Polical (sladkor)…

Nasa piska zdaj je vse po vrsti ampak samo takrat, ko je pri volji. Jaz sem naso pediatrinjo, ki je tudi ves cas nergala, “pritisnil ob zid” in je na koncu sama priznala, da si tudi pediatri niso edini o tem koliko tezak naj bi bil otrok – gledajo tabele, ker je to pac najlazje. Da je pac nas otrok tak kot je. Ne more biti velikan in debeluh, ce je tudi npr. mamica nizka in “slang” bejba.

Kot bi brala o mojem sinu. Pri 12-ih mesecih na sistematskem je tehtal 8400g (porodna teža je bila 3500 g), od nekdaj je pri ta suhcenih. Pokaka se 2 – 3x na dan in non-stop na nogah :).
Na začetku sem se strašno živcirala, pediatrinja sicer ni “težila”, je pa vedno rekla, da je malo pod povprečjem. Do 12. meseca (danes ima skoraj 15 mesecev) je bil bolj neješč, zadnje 3 mesece pa ima zelo dober apetit. V ponedeljek ima cepljenje in me res zanima koliko bo pokazala tehtnica.
No tako, vidiš, da nisi edina. Upam, da ti je vsaj malo v uteho.

PO kilcah sodeč je res drobižek, ampak če se sicer lepo razvija, je zdrav in živahen, ni kaj. Kot kaže, ima takšno presnovo. Tu in tam mu “podtakni” kakšno bolj redilno stvar, drugače pa se jaz ne bi vznemirjala. Hudo pa je, če so otroci neješči in zato tako suhceni.

jaz zarad tega jih še dons poslušama. Sama sem bila “suhcena” in “podhranjena” in mi še kdo to omen še ko sem bla 19 let stara so mi rekl da sem še podhranjena. (164cm in 49kg) in pol so se vsi spravljal name da mam bilimijo in anoreksijo in najboljš od vsega je ko so vidl kakp prekleto so se zmotl. No zdej sem pa po nekem čudežu pridelala par kil. No mogoče je ta čudež KT tabletke.

Skratka nč se sekirat kaj vam drugi govorijo. ČE bo otrok cel življenje suh bo pač tak k če bo kar naprej poslušu kok je suh bo to sam njemu v škodo (osebnost in samospoštovanje). Dokler je otrok zdrav in vesel in je z njim vse ok vas res nima kaj skrbet. To da gre tokrat na WC se zna še spremenit in tud njegova teža zna narast. A pol če bo pa bajsi bo pa treba na diete hodt. Dokler je zdrav pa ga nič ne boli pa da je vse v redu. Pa ne sekiri se kaj drugi pravjo. Mal pobrskej kakšna sta bla vidva z očkom sta bla mlada pa kok kil sta mela. Mogoče sta la glih tkopr ta suhih pa sta glih tko zrastla ne:)

Hvala,
ste me ful potolažili. Saj imate prav, tudi jaz sem bila “podhranjena” v mladih letih, zdaj pa se ne bi nič branila, če bi imela kakšno kilco manj. Pa lep dan

Moja hči je tudi prava slamica, že od nekdaj, a ker je hkrati nadpovprečno visoka, se glede kil uvršča v tiste slavne normalne meje v tabelah. Že kot dojenček se je redila komaj za tisti minimum na mesec. Pediatrinja pa ni nikoli težila, ker se je hči pač v redu razvijala in ji je bilo že na prvi pogled videti, da je zdrava.

Pozdravljeni Ocka-M,

Če se ne motim, ste imeli tudi vi z vaško miško težave glede sprejemanja koščkov hrane. Ste zadevo rešili? Mi našega lumpka nekako prepričamo z grizenjem piškotkov, kruha in sadja(velikost koščkov 5mm x 5mm). Več nam ne gre in se takoj davi, če je huje tudi bruha. Tudni naš je star 13m.
Če vam je uspelo, se priporočam za kakšen nasvet.

Hvala,
Lp,
T.

Tudi nam je pediatrinja težila pri prvi hčerki, da prepočasi napreduje na teži, zato smo pri 4 mesecih pristali na Pediatrični kliniki. Po vseh možnih pregledih, ko so ugotovili, da je vse bp nas je pustila čisto pri miru. Ni vse v preglednicah, po katerih se pediatri ravnajo.

Če lepo je in kaka ni to noben problem! Bolje malo presuh kot predebel. Debelost velikokrat potem ostane za celo življenje!

Kaj naj rečem?Dobrodošla v klub.Moja 4,5 letnica ima cca 16 kg in komaj čakam,da bo konec poletja,da ji oblečem dolge hlače…Ima namreč tako suhe noge,da izgleda kot bi zobotrebci okrog štorkjali.HAHA Malo heca more bit.Poje kolikor potrebuje in prisilila sem se,da se zaradi tega ne sekiram več toliko,čeprav me včasih kar stisne pri srcu,ko jo gledam.Saj bo bolje.Sicer pa je menda bolje,da so otroci bolj suhi kot predebeli.

Ojla!
ne se sekirat, takšna pač je!
Moja 4 – letnica ima dobrih 13 kg, pred enim letom jih je imela le 11!
Saj je drobna, a čisto luštno zgleda!
Ta mali jih ima pa pri 1 letu že 1o!
Ja, naš 8,5 – letnik je pa tudi nek suh pajkec – ima kakih 22 kg!
Lp, Mateja

porodna teža 4.510 gr, pri treh mesecih dobrih 7 kil, pri sedmih mesecih 5.100 gr, ob letu 9.800, ki jih ima sedah pri 19 mes in 87 cm še vedno.

Drugače pa -živo srebro je počasno kot polž ob primerjavi z njim :))

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Uf, imas pa dober spomin al pa dobro brskas… al se pa mogoce celo poznamo?

Mi smo naso pisko dali v vrtec s slabim letom. Po uvajanju so nama poslali slike na katerih nas otrok pri kosilu tako odpira usta, da sem komaj verjel, da je to najina piska. Od kar je v vrtcu nam gre precej bolje. V vrtcu je zajtrk, ceprav ga je uro pred tem (obicajno) tudi doma, kosilo (vcasih tudi dve porciji), za obe malici pa poje veliko sadja in kar ji pac ponudijo. Popoldan, ko pridemo domov, spet malica – sadje, jogurt, skuta ali pa kaj kar jeva midva, zelo odvisno od razpolozenja. Vecerja – tu sem (bil) sicer malo hud, ampak, ce ne gre mlecni obrok, potem VEDNO uspe hrenovka ali Poli in vsaj 2dl mleka (kot dojencek ga ni marala, pri 11 mesecih pa ga je sama zahtevala pred spanjem) ali pa vse troje(!!!)

Skratka, jemo veliko, ampak na tezi se nam ne pozna kaj dosti. In nam je super!

Glede nasvetov, ti ne bi mogel kaj posebnega reci, ker je pri nas vse to potekalo nekako skupaj. Domnevava, da je vse precej povezano s psiho. Do tega sva prisla, ko sva jo zacela puscati v vrtcu. Prvi teden se je vsakic, ko sva jo zjutraj pustila v vrtcu, zbruhala. Potem je zgleda pogruntala, da s tem pac ne bo nic dosegla in se je tudi pojavila neka zelja po hrani. Zdaj vcasih zahteva hrano, ki jo ima rada: lubenica, grozdje, marelice, vlozene kumarice, kapre v kisu (a si predstavljas), bobi palcke :-(((, kruh, hrenovke in Poli,… To hrano potem tudi pozre, s kolikor se le da malo grizenja. Sicer pa ima rada bolj slane stvari, sladkih pa ne prenasa.

Aja, pa da te potolazim. Ce hocemo, da je obrok obilen in da hranjenje ne traja do naslednjega obroka, potem je bolje, da ga zmiksamo…. Se pac trudimo ampak je VELIIIKO boljse, kot je bilo oz. zdaj je OK.

Srecno!

Vem, kje piše, ker vodim dnevnik (hm, tednik al pa še to ne) za pobalinčka :)) nekaj imam pa v glavi. A veš, cifre dooooolg trajajo (9.899 gra večno!, smo imeli še 10 kil pa jih je bolezen spet odnesla) in si jih lahko zapomniš :))

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

ŠE enkrat se ti zahvaljujem za odgovor. Pri našem mišku se hranjenje nanaša na znižan mišični tonus (isti vzorec) in se s tem problemom ubadamo že nekje od 7. meseca. Ves čas je prisoten tisti strah, da se ne bo začel davit, tako da verjetno to čuti tudi on, čeprav se oba trudiva, da sva čimbolj sproščena med hranjenjem. Nekako napredujemo, sicer zelo zelo počasi, ampak samo da gre. Tudi pri nas so obilnejši obroki (zajtrk, kosilo, večerja) pasirani oz. kašice, za malico ponudimo koščke za trening. Tudi naš sonček gre s septembrom v vrtec in upam, da bo takrt hitreje napredoval.
Kako ste vi opozorili vzgojiteljice na njeno prehrano? Ste se zmenili za pasirano hrano? Ali jim vzgojiteljice pomagajo pri hranjenu? Najbolj me skrbi, ker ga je potebno nadzorovati 100% med hranjenjem, v vrtcu pa tega ni.

Hvala za odgovore in lep pozdrav,
T.

Oh, kilce, kilce…

Naš 15 mesečnik ie imel pri enem letu točno 8000g (rojen s 3590g), v torek imava kontrolno tehtanje. Smo bili že na pregledih za celiakijo, ker se je ob pregledu blata pokazalo, da ne prebavlja hrane. Izvidi (celiakija) so bili bp.
Rediti pa se je nehal, ko smo začeli uvajati gosto hrano, pri 6-ih mesecih je imel 7700g.

Sta pa tudi tavečje dva suhi južini. Sin ima 26 kg in je star 9,5 let: gospodična ima pa pri 5,5 letih 17 kg.

Lep pozdrav

lpD

Za hiper aktivne otroke, priporočam kopel kamilice. Mi smo jo začeli uporabljat, ko smo zasledili učinkovitosti na tem forumu, začetek je res presenetljiv. Pri našemu pikcu ugotavljamo, da je veliko bolj umirjen, ješč, pa nekako bolj zadovoljen, uporabljamo pa jo šele dva tedna, občutek pa je zelo dober.

Lep pozdrav

Nisem našla kje je bilo o tem govora. Lahko kaj več poveš? Zanima me tudi ali vpliva kopel drug dan, npr. jaz mojo kopam zvečer.

Oprostite, ampak a ste vse mlade mamice take kure?
A morda veste, kaj je največji problem človeštva v razvitem svetu in od česa umre daleč največ ljudi?, tudi oz. še zlasti pri nas?!
Bodite srečne, kaj srečne, presrečne, da imajo vaši (suhi) otroci tako dober genetski potencial in ga nikakor ne poskušajte pokvariti pod vplivom totalno idiotskega okolja.
Ma sem se moral malo izkašljati ob takih v nebo vpijočih in pravzaprav nevarnih neumnostih!

New Report

Close