Najdi forum

Zdravo

Imam eno vprašanje. Ali je mogoče, da se majhen otrok okuži z virusom HIV, če je pil vodo iz kozarca od nekoga, ki je mogoče okužen.
Neka sumljiva soseda je danes moji hčerkici vsilila flaško z vodo, katero je moja hči seveda odprla in poslinila. Seveda sem ji flašo takoj vzela, vendar me je potem “”ratalo” strah če se je kaj nalezla. Ta soseda je hud alkoholik….

Hvala za odgovor

Nina, nikar ne paničari. AIDS se naleze s spolnimi odnosi ali s stikom krvi. Če bi imela hčerka v ustih rano bi bila morda možnost – vkolikor je ta oseba sploh res okužena. Če ti bo lažje, jo daj testirati.

Srečno!

nika

pozdravljena

Kolikor vem se HIV prenaša samo z krvjo in spolnimi odnosi,kri okuženega pa mora priti v stik z rano.
Vprašaj še svojo pediatrinjo ampak po moje se s slino ne prenaša.

l.p.

nova
Uredništvo priporoča

Brez zamere, ampak zakaj, bi ta gospa imela AIDS? Samo zato ker je hud alkoholik? Verjetno ni tako zlobna, da bi zavestno okužila tvojo hčerkico?

Zdravo pri nas v mariboru obstaja oseba Renato Volker ki je okužen z aidsom me pa zanima če je možno da me je okužil z aidsom če sem se z njim rokovala-sicer je peder in ima partnerja ampak ne vem če sta oba okužena….hvala za odgovor ker me res skrbi.

New Report

Close