Najdi forum

šokirana v trgovini

Včeraj sem v trgovini Takko kupila majico za moža, pa mu je bila premajhna, zato sem jo šla danes zamenjati. Zdolgočaseni prodajalki sem takoj povedala zakaj gre in mi je rekla, da naj grem kar zamenjati. Ko sem prišla nazaj do blagajne in ji dala račun, ter manjšo majico, mi je pod roke potisnila list papirja A4 in mi rekla naj ga izpolnim. Vprašala sem zakaj, pa mi je osorno dejala, da je to obrazec, ki ga mora vsak kupec izpolniti, če hoče menjati kupljeno blago, ker je pač to “nemška “trgovina in da imajo oni le tako nadzor nad dogajanjem v Sloveniji…Napisati pa moraš ime, priimek, naslov, telefon, ter vzrok zamenjave…Bila sem res šokirana in ji dajala, da kaj takega še v nobeni trgovini nisem doživela. Nesramno mi je rekla, da se ona pač ni tega izmislila. Mislim, kaj se pa grejo? Kaj pa varnost osebnih podatkov? Koga pa briga tam v Nemčiji, ali je kupila majico Francka ali Micka? Kaj mislite?
Lep pozdrav!
Špelca

ne vem kje si kupovala .. sem pa zadnjič slučajno bila v trgovini .. kjer je ena mamica prišla menjati majco, ki so jo dobili za RD … ni imela računa pa so ji brez problema takoj zamenjali .. brez vseh vprašanj… Takko v KR.

če bi se pa meni zgodilo to kot tebi :)) bi zahtevala poslovodjo naj mi zadeve podrobno razloži 🙂 .. ker se mi zdi nesmiselno vse skupaj 🙂

B.

Podobno izpolnjujejo v DM.

lep pozdrav!
meni se pa čudno pri takkoju zdi zakaj vedno dajo v reklamo top majice 499sit potem jih pa nimajo ok vem tiskarska napaka ampak da se jim to vsakič naredi.

Tudi meni je bilo čudno, da ni bilo majic za 499 sit, pa sem šla v trgovino prvi dan akcije že zjutraj. Mislim, da samo nategujejo folk. Pa še prodajalke so čisto neprimerne…Mislim, da sploh nimajo šole.

tudi jaz sem zadnjič kupil pri njih eno majico, pa jo po enem pranju ne dam več nase. meni se za tistih 700 sit ni dalo iti tja, bi dal več za bencin pa še živce sem prišparal, kot slišim sedaj.

Jaz sem s hčerko kupovala tam pred dnevi in sva nabrali kakih 9 komadov oblačil. Odpravili sva se v kabino, da bi jih pomerili in prodajalka nama ni pustila odnesti v kabino vseh oblačil, ampak samo 3. In potem sem hodila v kabino in iz nje ter prenašala oblačila (zraven sem dobila še en kartonček, na katerem je bila številka 3, kar naj bi pomenilo 3 oblačila). V sosednji kabini je bila ena gospa, ki je kupovala kopalke – ko je pomerila 3, se je morala obleči in oditi iz kabine po nove. Groza!

Glede kvalitete,
Je ogromna razlika med tem, kaj se prodaja v SLO in tem, kar se prodaja v A – preverjeno.

Moram povedati, da tudi sama nisem našla NITI ENE majice za 499 sit, ki je bila v reklamnem letaku. Prav tako ni bilo skaterskih hlač za moške. Pravzaprav sem od vsega, kar je bilo v reklamnem letaku videla le tri pare japonk, vse številka od 43 naprej. Ko sem vprašala prodajalko, kje imajo izdelke iz reklame, pa mi je rekla, da to so že vs ezjutraj pokupili. pa sem bila v trgovini okoli 13h!!!! Naj oni mene ne nategujejo, da so to že vse pokupili! Kaj so dobili samo 10 komadov vsega, kar je v akciji, al kaj???? Po moje gre tukaj za veliko zavajanje kupcev in najraje bi jih prijavila! Sem jezna še danes. Pa še prodajalka je bila tako neprijazna in osorna, da skoraj nisem mogla verjeti, čeprav sem jo sama povsem prijazno spraševala.

Nena

V Celju je tudi tako, prodajalke so podn, sigurno neke dijakinje ali študentke iz kmetijske šole.

Hana 1 – tako je po vsej Evropi. Lani sem nakupovala v Belgiji, in smo ravno tako hodili s kartončki na katerih je pisalo število, koliko kosov imamo s sabo (res je, da je bila največja številka 6), ampak se mi je zdelo popolnoma smiselno. Glede na količino strank, ki jih obdelajo v dnevu (kaj dnevu, uri!), ne morejo ves čas gledat, kdo odhaja s kako stvarjo kar oblečeno na sebi ali skrito pod svojim oblačilom. O trgovinskih krajah pa ne bi odpirala niti teme, sama sem dvakrat videla eno in isto punco, ko je v enem DM spravila stvari v žep, koliko več je tega v večjih državah si pa niti ne znam zamišljat. Pa ne mislit, da ti bodo zato, ker si prišla ravno ti, ki sigurno nimaš namena ničesar ukrasti, saj imaš tako nedolžen obrazek, pogledali skozi prste in ti dovolili, da neseš v garderobo vseh 9 stvari.

Po drugi strani je pa res, da zaenkrat zgleda to v Sloveniji čudno, ker tega ni naredil še nihče. Takko se očitno drži svojih pravil, ki jih imajo po vsej Evropi, in si verjetno mislijo, zakaj bi v neki boguzahrbom Sloveniji prirejali pravila. Težava je torej v tem, da mi ne poznamo tega načina dela.

Kar se pa tiče oglaševanja poceni oblačil, ki jih potem nimajo, ali pa rapoložljivosti oziroma prijaznosti prodajalk, se pa strinjam z ostalimi.

Tako Takko in vsi ostali nemški trgovci nadzorujejo Slovence.

Sami se imajo za poštene ko za minimalno od minimalne plače
zahtevjao maximume od zaposlenih: DELAJ ali CRKNI
Ne ger jim iti v glavo da kolk plačaš tolk dobiš.
Oni delajo takole: poceni izdelek – zanič roba ( to dobimo kupci )
Oni zahtevajo tole: UREJEN, NASMEJAN, KREATIVEN, DELAVEN, POŠTEN, SAMOINCIATIVEN, SAMOSTOJEN, DIRKALEN , VSESTRANSKI ZA PONUCAT, ZDRAV CELO LETO, KOLEGIALEN, NATANČEN , PRIPRAVLJEN DELAT NONSTOP, ….in še … in mora biti SREČNO PRESREČEN in
PONOSEN DA LAHKO DELA ZA MINIMALCA !!!!
Za isto delo prodajalci v drugih državah dobijo spodobno plačo, v Sloveniji PA JIM JE NI TREBA DATI, KER JE TAK ZAKON – tako nas ščitijo naši politiki.

New Report

Close