Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja ritka z razjedicami – mazilo???

ritka z razjedicami – mazilo???

Naš malček je prvič dobil hudo vnetje ritke, na kateri so se naredile male razjedice, za katere me skrbi, da se ne bi zagnojile.

Ker pa tu na forumu itak vse veste, vas sprašujem, za kakšno preizkušeno mazilo, ki bi čim prej odpravilo nevšečnost, saj malček vsakič joče, ko ga previjamo, umivamo, sušimo in mažemo z Bepantenom. Zdi se mi, da se ritka zelo počasi celi, čeprav ga previjami 2x bolj pogosto kot prej in ga puščamo nekaj časa brez pleničke, da bi se stvar čim prej zacelila.

Hvala za odgovore in lepo nedeljo vsem skupaj želi
Meta

Če je prišlo do gljivičnega vnetja, bi mu najbolj pomagalo mazilo -CANESTEN !
Je pa res, da je naša pediatrinja v takem slučaju ritko zmeraj prej hotela videti, da se je prepričala in če je res prišlo do gljivičnega vnetja nam je predpisala Canesten. Drugače pa mislim, da se ga tudi brez recepta dobi v lekarni.
Je pa vseekakor najbolje, da jutri pokličeš pediatra in mu razložiš zadevico. Po vsej verjetnosti ga bo pediater hotel videti.

lp Darja

Nam je najbolj pomagalo umivanje s kamilicami (kar precej koncentrirane). Potem dobro osušiti s pivnanjem s papirnato brisačko ali robčkom in mazanje z Bepanthen mazilom.
Eni priporočajo praško pasto, drugi ribje mazilo, nam od tega ni nič pomagalo.

Lep dan!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/
nova
Uredništvo priporoča

Pri nas pomaga samo ribje mazilo in nič drugega. po vsem drugem je bilo vedno še slabše, po ribjem mazilu pa v dveh dneh ritka kot nova. Očitno je treba za vsakega otroka posebej ugotoviti kaj mu najbolj pomaga.

Pri razjedicah je po mojih izkušnjah najučinkovitejše umivanje z mlačnimi kamilicami, sušenje ritke na zraku (nikakor s fenom, ker pihanje s toplim zrakom občutljivo kožo na ritki preveč izsuši) in mazanje s Canestenom (dobiš ga v lekarni brez recepta).
2 – 3 dni in je ritka spet lepa.

Nataša

Pri naši je vžgala Praška pasta, za hujše zadeve pa “Bepanten mazilo” (z roza črto!!!). Ritka je dobra v 2-eh dneh. Od modrega Bepantena ni bilo efekta, niti pri mojih nekdaj razpokanih bradavicah. Ne vem pa, kateri Bepanten vi uporabljate.

LP

Tina

Tudi sama sem zgoraj poudarila, da mora to biti Bepanthen MAZILO, ki se uporablja za mazanje ritke, bradavic ob dojenju (seveda je treba pred dojenjem sprati). je pa bistvo mazila, da je mastno in zelo dolgo zaščiti tudi polulano ritko. Včasih je bila embalaža mazila roza barve, zdaj se je embalaža nekaj spremenila, zato nisem hotela napisati, da je roza, čeprav jaz tako še dobim.
Potem pa obstajata še Bepanthen krema, npr. za po sončenju, za nosno sluznico….
in na koncu zelo učinkovit Bepanthen Plus za rane. Če s tem namažete rano, ki se je morda malo zagnojila in pokrijete z gazico, bo ta krema zelo učinkovito potegnila ven vso umazanijo in tudi zelo lepo zacelila rano.
No, vse skupaj se že skoraj bere kot reklama, a jaz sem s temi izdelki res zadovoljna in so vedno v moji domači lekarni.
Lep dan vsem!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Mi smo pa vnezja ritke preprečevali z oljnimi robčki, ki pa jih zdaj ne vidim več v prodaji. Zakaj?
Pri nas so se zelo obnesli. Ko smo jih začeli uporebljati, smo opustili hladilna mazila in nismo imeli nikoli več vneto ritko.

Zelo dobra je Tea tree krema od Justa.Pozdravi vse izpuščaje od plenic.Odkar mi je prijateljica svetovala zanjo, jo imam vedno doma.

Ste pa res od sile!!!! Hvala vsem!
LP
Meta

jaz pa uporabljam kremo ASEPTON, stane jurja v lekarni brez recepta in namažem ritko takoj, ko malo pordi in izgine VSE v 4-5 urah.
Veliko sreče!

Pri nas je pa sledeče. Ko je rita ful vneta, namažemo s praško pasto. Če po nekaj previjanjih ni boljše, potem so glivice. Takrat rešujemo zadevo z oljnatimi robčki (glivice ljubijo vlago in toploto), Canesten kremo (zjutraj in zvečer, vmes nič). Pa še čimveč jo pustim brez plenice, da se rita dobro ‘prezrači’. 😉 Še vedno je delovalo.

LP

Tudi naš malček je imel hudo vneto ritko z razjedicami, pa nam je zdravnica predpisala Canesten in vijoličasto tekočino – hipermangan (dobiš jo v lekarni) in se je v par dneh popravilo.
Pa hitro okrevanje

mi tud uporabaljamo kremo tea tree od justa za vse težave

Mislim, da se ji reče LASEPTON – če misliva isto.
Meni jo je svetovala patronažna in resnično deluje. V lekarni sem kupila ta malo tubo in jo imam še danes več kot pol. Če se mi zdi, da je rita nekoliko bolj rdeča, zvečer namažem. Zjutraj pa je rita zopet lepa, res pa je, da nikoli ni bilo večjega vnetja. Drugače uporabljam Bubchen kremo.

Nam pomaga ribje mazilo. Po antibiotikih se je naredilo hudo vnetje kljub previjanju takoj ko malo namoči. Poskusili smo imeti na zraku,očistiti s fiziološko ter posušiti,namazati s hladilnim mazilom, raznimi baby kremami ter priporočeno kremo s cinkom ali nekaj… je bilo še SLABŠE.. zelo slabše. Tako da se otrok zbujal ponoči ter jokal in se dotikal plenice. Glede na članke in forume sem naletela na idejo o ribjem mazilu. Po dveh nanosih je rdečina z malimi razpokami začela izginjati. Ne rečem, da bo to pomagalo vsem. Nam je. Ribje mazilo zmaga.

New Report

Close