Najdi forum

Obrezovanje fantkov

Se s tem strinjate ali ne?Ko sem to doma omenila je babi skoraj kap, je namreč sveto prepričana, da to delajo le muslimani. Je to za otroka dobro, predvsem iz zdravstenih razlogov?
Vaša mnenja

Mi bomo našega dali iz obeh razlogov-musliman ,še bolj pa iz zdravstvenih-pa še videz je dosti lepši!!!

no jaz mojega nebi dala … meni se to zdi tako zelo osebna stvar (za naše okolje … drugo je če si versko obvezan s tem!)

nič pa nimam proti če je kdorkoli obrezan …

B.

nova
Uredništvo priporoča

Fant je bil verjetno iz higienskih in zdravstvenih razlogov. Vendar je on edini moški s katerim sem bila in je tudi meni videz lepši. Ne vem pa ne kako izgleda če ni.

Malo sem nepoučena, ampak moj fantek ima fimozo (zaraščeno kožico) in zaradi tega občasne težave z uriniranjem, za zdaj pri 9m se še poslabšuje, ali potem nas tudi čaka obrezovanje? Osebno nimam nič proti obrezovanju in kakršnih koli razlogov, svojega otroka pa ne želim izpostavljati tveganjem splošne anestezije in upam, da nam ne bo treba na obrezovanje.

Hm, jaz pa mislim takole: če je to potrebno iz zdravstvenih razlogov, nimam nič proti. Če pa se to dogaja iz drugih razlogov (mi je žal, ampak tudi verski sodijo zraven…), je pa približno tako, kot da imajo starši vso pravico (?!) odločati, kaj se lahko stori s katerimkoli delom telesa otroka. In, če se bo eden od staršev odločil, da otrok pač iz tega ali onega razloga ne potrebuje, kakšnega drugega dela telesa, se mu ga pač odreže? Haloooo??? Še vedno mislim, da je pač kožica na penisu tudi del otrokovega telesa, o katerem NIMAMO prav nobene pravice odločati ali jo bo imel, ali ne! Ko bo fant dovolj star, da bo o tem odločal lahko sam, naj se odloči!
Saj pravim, drugo je, če se mu jo mora odstraniti zaradi kakršnihkoli zdravstvenih razlogov.

Popolnoma se pridruzujem mnenju “Drugače misleče”!
Pa še članek na zadnji strani današnjega Dela si preberite!

Lp!

Našega mulčka smo obrezali iz verskega in higienskega razloga, pri 4 mesecih, in mislim da če je kdo trpel takrat sem bila to jaz-mama, mali je samo prvi dan malce zastokal, ker ga je ob uriniranju malce zapeklo. Drugače misleča ali misliš da mu bo kaj žal ker nima kožice, dej malo premisli preden napišeš kar že pišeš, če bi bilo po moje bi bila za to da vsakemu fantku obrežejo lulčka že v porodnišnici , tako kot to delajo v bolj razvitih državah, v Nemčiji so že pred 32-imi let npr. Ali veste da ženske, ki imajo moškega ali moža z obrezanim penisom nimajo in ne morejo dobiti raka na materničnem vratu? So same dobre lastnosti obrezovanaja pri dojenčku, komplikacij, če ubogaš zdravnika in malega cca 2 tedna kopaš v kamilicah in mu na lulčka daješ obkladke, skoraj ni. Mislim da nekatere niste dosti poučene v nekaterih stvareh, ali pa ste ljubosumne ker mamice z obrezanimi lulčki nimamo več problemov s tem in onim, kaj je boljše za vašega pa najbolje ve vsaka posameznica, a ne. Ja malo me razkuri tole o čemer je pisala drugače misleča, še predno je pomislila da je obrezovanje dobro za zdravje otročka in to ni nikakršna muha nas muslimanov, tako, in vedi da je tudi obrezovanje kot verski pomen zato da otrok nima kasnejših problemov, beri zdravsvenih, še enkrat preberi kar si napisala: če je iz zdravstvenih razlogov, nimam nič proti, če pa se dogaja iz verskih pa…… bul šit, kožice še noben musliman niti kakšen otrok ki je bil obrezan iz katerega koli vzroka NE pogreša. Če poznaš koga ki mu je žal za izgubleno kožico to objavi, roka ali kak drug del telesa je pa že močno pogrešan
Čav in lep dan še naprej

Nas pa naslednji teden čaka operacija iz zdravstvenih razlogov,pa me je kar malo strah. Kako je dan po operaciji?

LP, IrenaK

Veš, mene pa že nekaj časa zanima, zakaj muslimani obrezujete fantke. Če lahko, mi prosim malo razloži pomen. Hvala!

Sicer se pa tudi meni zdi bolj higiensko, če je moški obrezan, točno tako kot je tekla KaTaRiNaM glede raka na materničnem vratu. Ne vem pa, kdaj je najbolje za fantka to narediti. En prijatelj pravi, da je imel operacijo pri 14ih in je bilo ful hudo.

Lp, metka

Potemtakem bi bil nasvet tudi mandlje in slepic odstraniti takoj po rojstvu?? Saj jih nihce “ne pogresa”?

Se popolnoma pridruzujem mnenju drugace_mislece! Iz verskih razlogov odstraniti del telesa? Ne, za bozjo volje – ne! Zaradi realnih zdravstvenih tezav – da!

Tadeja

Izključno iz zdravstvenih razlogov,
pa še v tem primeru bi počakala NAJMANJ do tretjega leta, saj se glavica do te starosti šele razvija in je treba tudi kožici pustiti, da “dozori”. Marsikatera se sama odlušči in ne ostane prilepljena, in ni potreben noben hud travmatičen poseg v telo.

Punce, ne delajte drugim tistega, kar ne bi najprej storile same sebi. Bi si šla katera rezat kožico s klitorisa?

Moj fant na faksu se je dal obrezati zaradi fimoze pri 16ih letih. Verjemite, da je do takrat pretežno trpel pri raznoraznih dogajanjih, ki se zgodijo toliko in manj starim fantom. Velike težave je imel tudi tisti teden takoj po postopku in žal na lastnih izkušnjah ugotovil, da bi bilo bolje, če bi se že dosti let prej.

Kar se seksa tiče, moram reči, da mi je bilo vse skupaj še bolj všeč kot pri tistih s kožico.

Primerjava med rezanjem kožice in rezanjem klitorisa je pa absolutno nemogoča, ker po rezanju klitorisa ženska ne bi imela več najbolj čutnega predela spolovila, kožica na penisu pri fantih pa to ni.

kaj se boste se spomnili, a deklice tudi? Hej, to je Evropa!
jaz sem absolutno proti (razen ce so zdravstveni razlogi), sploh pa dajte mislit z zdravo pametjo, a bi odklonili transfuzijo iz verskih razlogov – HALO?!

Pocnite kar hocete, ampak le sami s seboj!

Halo, kaj je napisala KaTaRiNaM, da ne moreš dobit raka na materničnem vratu, ker imaš tipa obrezanga??? A ne me v smeh spravlat, no prosim…

Tale si pa u temo brcnla, kje si pa to pobrala?
Ali sploh veš kaj je rak na materničnem vratu, kako ga dobiš?
Kaj povzroča spremembe na materničnem vratu, zaradi katerih lahko pride kasneje do raka?
Še eno vprašanje se mi poraja:
A pol tut zagovarjate obrezovanje ŽENSK?

Pridružujem se mnenju, da se to otroku naredi iz zdravstvenih razlogov, za kakšen drug razlog pa mu dajmo možnost, da se odloči sam, ko bo dovolj star. Saj je to del njegovega telesa, mar ne?
Želela pa sem pokomentirati izjavo o raku materničnega vratu, ki je res bosa! Res je večja možnost, da zbolijo ženske, ki imajo odnose s “higiensko oporečnim” moškim, ker jih le ta lahko okuži, ampak obrezanost še ni nobena garancija za higieno (strinjam se pa, da je vzdrževanje higiene v tem primeru lažje). Se pravi – lahko govorimo o večji in manjši možnosti zbolevanja, nikakor pa ne, da je to nemogoče!

Niti pod razno. Evolucija je v letih razvoja dala vsakemu delu telesa svojo vlogo. Higienski razlogi niso upravičeni. Danes pa res ni problem umivanje. Očitno je obrezan penis samo potuha, da se ni trebo umivati ali kaj? Svojega otroka spoštujem, prav tako vsak del njegovega telesa. Ja, tako je. Njegovo telo NI MOJA LAST, DA BI JAZ POČELA Z NJIM, KAKOR BI SE MENI ZLJUBILO. Pohabiti otroka iz izključno verskih razlogov se mi zdi skrajno primitivno in sebično dejanje.

Tudi jaz razmišljam v tej smeri, da bi sina pustila obrezati samo iz zdravstvenih razlogov. Drugače pa je njegovo telo njegova stvar.

Lep pozdrav!

Zelo se strinjem z Bekico,DONO,in še se najde katera…

Moje mnenje je, da iz zdravstvenih razlogov -ja,drugače pa-ne.
Mislim,da je neumno,da bi dala otroka obrezat ,zato da bo lepo izgledal,ma kje živimo?
Na kratko:MISLIM,DA “KaTaRiNaM” MALO PRETIRAVAŠ!

LEP POZDRAVČEK IZ SONČNE GORICE

Tudi klitoris je na vrhu pokrit s kožico.
Prmerjava je bila o rezanju te kožice – ne klitorisa, preberi še enkrat.

New Report

Close