Najdi forum

Uh spet vas prosim za pomoč!
Ta velik trebuh…sem 14 dni pred terminom poroda..ampak moj trebuh je tako ubogi-ves je spokal-dolge modre črte!!Vem da je to cena nosečnosti, vendar bi si vseeno rada malo pomagala. Mi lahko prosim poveste s čim naj si mažem strije(če obstaja kakšna posebna krema in kje se jo dobi, koliko stane,..)
Hvala pa lep večer še naprej

Mal si pozna! Mazat bi se morala od cca 4 meseca dalje. Jaz sem uporabljala kremo od Avona. Cene se ne spomnim, a nič pretresljivega (med 2.000 in 3.000 SIT). Učinkovita!

Želim ti lep porod, zdravega otročička pa tudi če strije ostanejo! Pa kaj!!

Lp, Aneri

Vichy -dobiš jo v lekarnah, pozabila sem, koliko stane, je pa draga !
Sama imam srečo – trije otroci, nobene strije! Žal, izginile ti ne bodo nikoli, a s tem, jih boš malo omilila!
Srečen porod!
Lp, Mateja

Smola, ampak kot praviš to je cena nosečnosti. Sama sem se mazala od 2 meseca, proti koncu pa sem trebušček zvečer mazala z mandljevim oljem. Sicer pa sem imela najcenejšo kremo od Sanosana. Tako, da trebuh je čist, ker sem se posvetila samo njemu in pozabila, da zna kje drugje razpokati… Pa bo že. Je mogoče res že pozno ni ps še prepozno- vseno up. kako kremo, saj priporočajo še po nosečnosti, ko se koža krči. Lp, Tea

Na zalost stroka pravi, da strije niso odvisne od nicesar drugega kot od tipa koze. Torej, tudi ce bi se mazala, ne bi bilo drugace.

Tudi jaz sem se kljub temu mazala od zacetka nosecnosti s sentjanzevko namoceno v olivno olje. To je bilo bolj balzam za mojo duso: sem se bolje pocutila ze samo zato, ker sem nekaj delala zase, pa se sama masaza pri mazanju veliko vec pripomore (povecana cirkulacija v kozi), kot pa krema. Ceprav sem kot najstnica dobila veliko strij po nogah, sem v nosecnosti pridelala le eno tako majhno, da se jo komaj opazi.

Srecen porod in uzivaj od svoji strucki, ko prispe na ta nas svet.

LP,
Meli

Na žalost si res malo pozna. po porodu si masiraj trebuh z mandljevim ali pa olivnim oljem. Mogoče malo omiliš situacijo.

Draga Tanaja,

Povsem vas razumem! Zlahka se postavim v vašo kožo. Midve in še kup drugih sodiva v tisto skupino mamic, ki imajo zelo zelo občutljivo kožo. Iz prve roke vam lahko povem, da je ena najboljših krem na trgu (sorry, reklama) Vichyjeva Action Integrale Vergetures, deluje preventivno in kurativno. Sama sem jo uporabljala v puberteti (nikdar nisem imela odvečnih kilogramov, pa sem vseeno dobila tanke razpoke po stegnih in notranji strani dojk) in v obeh nosečnostih od prvega dne, ko sem opravila test, torej praktično vseh 9 mesecev. Zredila sem se obakrat 13 kilogramov, torej čisto zmerno. Trebuh sem imela velik, a ne ogromen. Ali imam danes strije? Imam, poleg tankih “pubertetnih”, ki sem jih z Vichyjevo kremo v veliki meri ublažila, da skoraj niso vidne, jih imam precej globoke tudi po trebuhu. Nekaj od prve, nekaj od druge nosečnosti. Mazala in masirala sem se vsak dan, zadnje tri mesece vsaj tri do štirikrat na dan, a se zoprnih razpok nisem mogla ubraniti.

Krema, ki sem jo navedla, je res draga. Okoli 3.500 tolarjev, če se prav spomnim, traja pa ob intenzivnem mazanju samo kake dva tedna. Jaz sem si jo lahko privoščila, zato sem vzela najboljšo, ki jo poznam, da bi vendarle kaj preprečila. Še vedno se mažem z njo, kajti, kot sem zapisala, deluje tudi na zmanjševanje nastalih strij.

Še dve reči bi zapisala:
1.
Mislim, da bi tudi kaka cenejša krema imela podoben (ne) učinek. Pomembno je namreč koži zagotoviti dovolj vlage in elastičnosti! In to zmorejo tudi druge kreme za te namene.
2.
Mamice, ki pišejo, da so imele poceni kremo in da je ta učinkovala, so najbrž pozabile na pomemben dejavnik – imajo k sreči tip kože, pri katerem je čisto mogoče, da ne bi dobile strij, tudi če ne bi uporabljale nobenih krem. Moja mami nima ene same, pa prav tako dva poroda. Moja teta enako. Tip kože je deden. Moja druga teta, očetova sestra, pa – en porod in čisto razpokan trebuh. Očitno sem podedovala tip kože po očetovi veji.

S strijami sem se sprijaznila. Takoj ne. Zelo hudo mi je bilo, ko sem videla svoj trebuh po prvem porodu. Kasneje pa se je precej izboljšalo. Vsekakor se mažite. Tako boste prepričani, da ste čim več naredili zase. Ključni so zadnji meseci. In ne očitajte si, da če bi začeli prvi mesec, jih ne bi bilo. To pač ni zelo verjetno, vsaj sodeč po tem, kar sama vem o tej nadlogi, in kar ste napisali.

Uživajte v nosečnosti še naprej, ne glede na strije. Vsekakor bodo kmalu manj vidne, četudi res ne bodo izginile.

Mojca

Mojca Berdnik Vozel

Se strinjam z Moyco, jaz sem si jih pridelala celo na hrbtu. Koliko nosečnic jih je dobilo po hrbtu?? Verjetno ne veliko. Pa še vseeno se je maternica premalo razširila, ker je sinetu zmanjkovalo prostora in je imel nogice malce na noter obrnjene.
Kot Moyca sem jih dobila že v OŠ (tiste, ki me poznajo takrat sem imela enih 50kg… idealno težo torej) in sicer ko sem dvigovala težja bremena, naredile so se mi po rokah!

Maš smolo,da imaš tako kožo. Verjetno bi se ti pojavile tudi če bi se že prej mazala. Sama sem se mazala z Vichijevo in Aventovo kremo od 12. tedna naprej, pa na žalost ni blo nobenega efekta…Opazila sem jih pa šele po porodu, prej sem mislila, da mi ta drage kreme kaj koristijo.

Pomembno je da se mažeš, da koža ni suha, ni pomembno ali je to draga krema. Sama sem se največ mazala z mandljevim oljem, včasih s kremo od aventa in nimam niti ene strije. Veliko sreče.

Naj pripomnim, da sem si tudi sama hotela kupiti Vichy-evo kremo proti strijam, a me je farmacevtka opozorila, da zaradi “globinskega” in termalnega delovanja ni primerna za nosečnice. In je potem rajši nisem kupila, ampak se mažem z otroškim oljem Bubchen in Aventovo kremo proti strijam.

Po mojem bi nas morali bolj osvestiti glede nastanka strij v puberteti. Moje strije so večinoma od takrat, ne vem če sta ena ali dve od zdaj.

jaz pa sem se mazala z JUSTOVO – ognjičevo kremo, zelo mi je pomagala, čeprv strije niso izginile, so pa skoraj neopazne. Pomagala ti bo tudi po porodu, vendar jo moraš uporabljat. cena je prat tako visoka kot vichy, je pa učinkovita, pa še tovjemu malčku ne škoduje poskusi. Na netu imaš kar nekaj številk, kjer jo lahko naročiš.

To je skrajno čudno, da Vichyjeva ne bi bila primerna za nosečnice. Le zakaj bi potem z zelo vidnimi velikimi črkami pisalo na njej “tested by ginecologists”??? Za koga pa bi jo potem proizvajali to kremo, če ne PRAV ZA NOSEČNICE? Ne verjamem, da so pubertetnice s strijami tako številne uporabnice, da bi se to splačalo.

No, nisem farmacevtka in čisto verjamem, da ste dobili tako mnenje. Morda bi bilo treba še koga povprašat, kajti doslej meni noben farmacevt ni dejal ničesar v tej smeri, pa sem jo kupila že v veliko lekarnah v zadnjih desetih letih.

Mojca

Mojca Berdnik Vozel

Strije so lepe. Pomenijo da je dekle postalo ženska. Da je nekomu mama. Nastanek je odvisen od tipa kože. Dovolj tekočine kožo hrani od znotraj, kaka krema še malo pomaga od zunaj, a bistvenega se ne bo spremenilo nič. Tista, ki ji koža poka, pač ji. Enim ne. Ni pogojeno ne z leti, ne s težo. To je normalen proces. Strije lahko nastanejo tudi na prsih, ko deklica postaja telesno zrela (ko prsa hitro rastejo) in se največkrat pokažejo šele po porodu.

Enim moškim so lepe suhice, drugim močn,e trejim nizke, visoke, … tako je s strijami. Eni obračajo glavo stran, drugi jih obožujejo. A ko moški dozori, ljubi osebo in jo obožuje tako kot je. Če ljubezen ni prava, je pač treba naprej in najti boljšega.

New Report

Close