Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja stanovanjski kredit in znižano plačilo

stanovanjski kredit in znižano plačilo

A morda kdo ve?
ALi ti avtomatično znižajo plačilo vrtca za en razred, če imaš stanovanjski kredit, ali ti kredit odštejejo od dohodninske osnove in potem gledajo, če padeš en razred nižje?

Ne vem, kako je drugje, a pri nas v Zasavju se lahko obrišemo pod nosom za olajšavami zaradi stanovanjskega kredita :((( Kljub zelo nizkim dohodkom in ne glede na to, da rešuješ svoj stanovanjski problem s kreditom, ker pač nimaš staršev magnatov, ti plačilo vrtca odmerijo glede na dohodek na druž. člana brez kakršnihkoli razlik (beri: privatnik pripelje otroka z mercedesom v vrtcem, plačuje pa manj vrtca kot jaz, ker si pač prikaže oz. uradno “izplača” najnižjo možno plačo…).

Nekaj sem slišala, da se v LJ stanovanjski kredit upošteva kot olajšava pri uvrstitvi v plačilne razrede za vrtec – je to res?

Če je, moram nujno do “plemenitega” Baroviča in/ali Švagana, vpit itak znam, mi je pa tudi vseeno, če naredim sceno!

lp

V Ljubljani smo v vlogi za znižano plačilo navedli, da plačujemo stanovanjski kredit, morali smo priložiti tudi fotokopije kupoprodajne pogodbe in bančnih izpiskov.
Vsaka vloga gre potem na presojo in – kolikor je meni znano, v Ljubljani zaradi stanovanjskega kredita večinoma odobrijo znižanje plačila v vrtcu za 1 razred (tudi nam so ga).
Pozdrav!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
nova
Uredništvo priporoča

Tudi na našem koncu (Primorska) lahko samo sanjamo o kakšnem znižanju plačila vrtca, če imamo stanovanjski kredit. Kolegica se je lani pritožila na odločbo o plačilu oz. razvrstitvi v plačilni razred, pa je dobila odgovor iz občine, da jih kredit prav nič ne briga. Lepo, a ne. In dogaja se prav isto kot je opisala Dharma (primer privatnika z avtom za nekaj 10 mio sit, jahta na morju, … mati pa kao brezposelna samohranilka za otroke ne plačuje nič … za bruhat).

Hoho, natka.
Poznam primer. Za bruhat ja!!
LPF

Tudi pri nas kredita ne upoštevajo, pa se mi zdi, da je tako prav. Da ne bo pomote, sem eden izmed staršev, ki plačujejo najvišjo ceno vrtca (če ne bi videla vseh prednosti vrtca, bi si lahko zagotovila visoko strokovno individualno varstvo za enako oz. nižjo ceno), pa nisva niti pod razno tako bogata, kot razni privatniki… Razlog za moje mnenje je v tem, da bom jaz plačevala še več, če bodo drugim upoštevali kredite. Egoizem? Ne, logika je čisto preprosta. Kaj pa, če nekdo toliko več varčuje, si trga od ust, ima boljšo plačo od drugih zaradi izobrazbe, truda vloženega vanjo kot drugi, ki hipotetično pač več zapravijo in nato zmanjka in mora najeti kredit. Hipotetično pravim, da se ne bo razburjanja, kajti vem, da nekateri res zaslužijo tako malo, da so primorani v kredit. Kar hočem povedati je, da tudi ta pot ne bi bila pravična, niti ocenjevanje bogastva oz. premoženja v avtomobilih. Mogoče pa naš sosed ni dal vse v avto, ampak ima naloženo bolj pametno-kdo bo to preverjal in kako? Mogoče si je nekdo otrgaval od ust za avto in zato še ni bolj bogat kot drug… Vsekakor je sedanji sistem obračuna vrtca napačen, napačna je vsa družinska politika, ki se le na papirjih zavzema za več otrok itd. Nasankamo kot vedno tisti, ki pošteno zaslužimo in nimamo kaj skriti. Vrtci so predragi, veliko je lukenj, da se nakateri elegantno izognejo plačilu (ločeni naslovi sicer zglednih ”neporočenih” parov itd.). Zadevo bi se bilo potrebno lotiti spreminjati v celoti in ne parcialno, kot delajo sedaj. Rezultat sprememb pa bo, kot smo slišali, le dvig cen. Kaj ko bi se naše občine oz. župani pomerili v tem, kdo naredi več za svoj podmladek, da več sofinancira cene vrtca?

Meta

V naši občini ti upoštevajo stanovanjski kredit, samo da seštevajo hruške in jabolka – torej, plača gre bruto, kredit gre neto glede na število članov družine in bi moral biti ogromen, da ti zniža razred, razen če ti manjka samo nekaj tisoč, da padeš v nižji razred. Za Ljubljano sem pa slišala, da ni važna višina kredita, ampak samo da je stanovanjski.

Ja razlike med občinami so ogromne. Meni še zdaj ni jasno, kako smo s samo preselitvijo iz Kamnika v Lj. padli kar za tri razrede. Dobro, stanovanjski kredit je en razred, ampak od kje pa potem še dva? Važno je, da zdaj nismo več v sedmem, ampak v četrtem razredu.

sej bo sedaj drugače in bodo gledali tudi premoženjsko stanje. Tako bodo tisti privatniki plačevali več , mi pa na žalost še vedno isto.

n

nataša

Draga n, če so se privatniki do sedaj znašli, se bodo tudi od zdaj naprej. Kolikor je meni znano (nekaj jih celo poznam) noben privatnik nima pisanega premoženja na svoje ime, ampak na ime firme, tete, strica ipd. Torej, tudi sedaj ne bodo plačevali več.

V Ivančni gorici ne priznajo, kot tudi ne, če želiš imeti rezervacijo otroka.
T.

Tudi nam so v Ljubljani znižali plačilo vrtca ko smo prinesli papirje da imamo res stanovanjski kredit.V vrtcu so nas sami opozorili, da če imamo stan. kredit naj prinesemo papirje, drugače tudi jaz ne bi vedla. Vem pa tudi to , če se ti drastično zmanjša plača zaradi dolgotrjane bolniške(zaradi nosečnosti, poškodbe ali bolezni), da lahko med letom zaprosiš za dodatno znižanje vrtca za en razred na podlagi zadnjih treh plačilnih listov.
LP Manja

Zasebno posojilo hitro

Jaz vam lahko pomaga dobiti posojilo, če ste zainteresirani prosim odgovorite za več podrobnosti.
E-pošta: [email protected]
finance omrežja
hvala

New Report

Close