Najdi forum

Kontaktne leče

Večkrat prebiram tale forum. Imam tudi sama majhno hčerkico in me zanima mnogo stvari.

Tole je vprašanje za vse tiste, ki nosite kontaktne leče oz. se spoznate na tovrstne zadeve.

Ker jih moram menjat in se mi je optika, kjer sem jih do sedaj nabavljala, dejansko zasrala v dno duše, me zanima, če ima kdo (kakršnekoli) izkušnje z optiko Irman iz Žalca. Odločam se, da bi šla tja, pa se ne bi rada zafrknila, zato bi mi kakšen komentar oz. nasvet zelo prav prišel. Menda imajo tudi preglede na koncesijo? Strokovnost? So njihove cene konkurenčne?

Mogoče kakšen podoben namig za drugo optiko? Naj bi bila nekje od LJ preko Domžal do CE.

Hvala za informacije 🙂

lp

zdravo Dharma!

Tudi jaz imam kontaktne leče! Ne vem sicer iz kje si, bi ti pa svetovala, da greš v optiko Trampuš, ki je v Zagorju ob Savi! Jaz jih tam kupujem že kar nekaj let.

Z njimi imam zelo dobre izkušnje, so prijazni, mislim pa, da so tudi cene v istem rangu kot drugje!

Ne vem, če si kje blizu doma (predvidevam, da si, ker si napisala taka območja, ki so nam precej blizu), se ti splača it pogledat!

Lep pozdrav!

Na pregled za kontaktne leče (in tudi kasnejše naročilo leč) se lahko prijaviš na Očesni kliniki v LJ, kjer so posebej specializirani za kontaktne leče. Pokliči tja in se naroči. Gre za strokoven pregled in mislim, da je to najboljša izbira!

nova
Uredništvo priporoča

Center za kontaktne leče Bled. Kakovostni, prijazni. Cene konkurenčne.

Jaz hodim k oftalmologinji Maji Novak Brecelj s koncesijo v Lj. (proti Podutiku), vendar ne vem, ali še sprejema nove paciente. Oglašam se bolj zato, da povem, da svoje 14-dnevne mehke kontaktne leče Acuvue kupujem v Trstu pri čudovitem slovenskem optiku (mi smo postali že skoraj prijatelji: Ko so pričakovali tretjega otroka, so nas spraševali, ali jim lahko svetujemo glede imena, kam naj pogledajo ipd., da bi bilo slovensko, pa da tudi v italijanščini ne bi bilo čudno, ker so pač zamejci in tam živijo) – hočem reči, izjemno so prijazni, strokovni, svetujejo, ampak to je razlog, da hodim po leče prav k njim, ne pa, da hodim prav v Trst. Pravi razlog je – seveda – cena (ne samo za leče, tudi za tekočino). Je bistveno ceneje kot pri nas: če vam to kaj pove, tekočina Bausch & Lomb stane okrog 7 evrov, škatlica leč pa 21, če se prav zelo ne motim. Meni, ki sem povrh vsega še večkrat na primorskem koncu, se to res splača (če bi pa morala samo po leče, bi pa pač nakupila kakšno tekočino več, pa bi bila vožnja več kot povrnjena). Če kdo potrebuje naslov ali telefonsko, jo posredujem. LP, Medeja

Dharma, pozdravljena.

Toplo priporočam dr. Vando RAIČ, ki je specializirana za otročke (prej je delala v Zdravstvenem domu Metelkova). Dela na koncesijo, obe s sestro sta zelo prijazni.
Ordinacijo ima skupaj z dr. Majo Brecelj, najdeš jo na Podutiški cesti 46 v Ljubljani, tel. 01 518 31 30, .

Kaj se je zgodilo s prejšnjim optikom? Kje so se ti tako ‘zasrali’, če ni skrivnost?
LP – Z.

Ste že probale poklicati 080-leče. Hitro, poceni, kakovostno in še svoje optike imajo.

LP

Liza

PS: pripeljejo na dom še isti ali drugi dan.

Ali lahko še jaz pristavim svoj piskrček? Imam dnevne leče (kupljene v Italiji, ker so mi pri nas optiki zraven hoteli prodati še obvezen pregled), uporabljam pa jih mogoče trikrat na leto, ker jih zelo težko dobim ven iz oči. Ima še kdo tak problem? Leče so Focus Dailies (Ciba Vision).

Če jih težko dobiš ven (trenutno imam enake leče kot ti), uporabi fiziološko raztopino Eno kapljico v oko in leče boš dala brez problema ven.

lp

Liza

Liza, hvala za nasvet, sem že poskusila s “hektolitri” fiziološke, pa se še vseeno namučim. SI mogoče preizkusila še kakšne druge dnevne kontaktne leče?

Da, mislim, da so bile od Bausc&Lomb. Se ne spomnim imena. Te, ki jih uporabljaš tudi ti so tako tanke, da sem tudi jaz imela probleme z njimi, ko sem jih hotela dati ven.

Lp

Liza

Jaz hodim na Ocesno kliniko, tam imajo ambulanto za kontaktne lece. Narocajo pa lece pri Optiki Irman iz Zalca, torej o kvaliteti te optike ne gre dvomiti.

Medeja,
prosim sporoči mi naslov in telefonsko številko optike. če greš pa slučajno v kratkem kaj k njim bi ti jih pa kar naročila da jih še meni prineseš. Če si kje iz okolice ljubljane, seveda.
Piši mi na mail.

Renata

Oj, Renata, prav iz okolice Ljubljane sem in z veseljem bi ti jih prinesla, pa mi jih je ravno naša primorska teta dostavila, tako da jih bom spet naročila čez kake tri mesece. Svoje leče namreč naročam, ker imam malo drugačno krivino (ali nekaj takega, pa jih nimajo na zalogi; tiste običajne pa imajo). Enkrat sem se prav zaradi te krivine v Vidmu nasmodila, ko sem jih kupovala in mi še zdaj ležijo v omarici. Oh, zdaj sem se spomnila: če kdo nosi Acuvue 14-dnevne leče z dioptrijo -5,75, BC 8.8 (to je tisto, kar imam jaz 8.4), DIA 14.0, jih pošljem – jaz jih res ne potrebujem. Rok uporabe imajo do 2004/07, so še originalno zaprte, v škatlici jih je 6 (torej za 3 mesece). Samo naslov mi sporočite.
Aha, še optika v Trstu: Visual Ottica, Via delle Torri 1c, Trst, tel. številka pa 0039 040 631 635. Ko se oglasijo, rečejo sicer pronto, ampak potem jaz takoj pozdravim po slovensko in se predstavim, potem pa itak že vejo, kdo sem in kaj bi rada 🙂 LP, M.

Meni je pri Irmanu vščeč, ker je kakovosten in natančen. Glede cene pa se sama pozanimaj, najbrž je kar konkurenčen, poceni pa itak niso te stvari.

V.

Tu imaš originalno spletno trgovino:
Vaš link

jst kupujem pri Vaš link
Priporočam. Sem njihova stalna stranka tudi v optiki za očala. Res se ti posvetijo.
Pa še zelo ugodni so 🙂

New Report

Close