Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja v službo pred koncem porodniške

v službo pred koncem porodniške

drage mamice!

je med vami katera, ki je morala v službo še pred iztekom porodniškega? jaz bom verjetno začela delati, ko bo mali star približno 6 mesecev in sicer trikrat na teden po tri – štiri ure. zanima me, kako ste uredile z varstvom (mi nimamo še nobene babice v penziji). trenutno je mož brez službe, jaz pa bi lahko zaslužila nekaj zraven porodniške (=120.000 sit, trenutno naš edini dohodek) zdaj sicer lahko mož pazi dojenčka, ampak kaj če se v kratkem zaposli tudi on? ima morda kdo kaj izkušenj z varuškami, ki pazijo tako majhne dojenčke? kako pa dojenje?

kar srce me boli, ker kaže, da ne bom mogla vsega časa v tem letu preživeti z malčkom. a kaj, ko nimam druge izbire!

lp, tina

Pazi, da te kdo ne zasači. Ko si na porodniški, te država PLAČUJE za nego otroka in NE ZA DELO. Vsako delo, tudi honorarno, je med porodniško KAZNIVO.

Jaz sem zaradi izteka pogodbe šla v službo pri otrokovi starosti 9 mesecev. Bilo je grozno. Dva meseca sem vsak dan jokala, a tako kot ti nisem imela druge izbire. Malčka smo imeli pri babici (hvala bogu). Dojila sem ga zjutraj, takoj ko sem prišla iz službe, zvečer in ponoči. Vmes je za spanje dobil flaško. Veliko mamic me je obsojalo a jaz sem tega stališča, da otrok potrebuje lepo otroštvo in ne samo lepe dva ali tri mesece. Pri šestih mesecih bi zelo težko odšla, a ti že veš kako je najbolje za vse vas.

Pozdrav,
Miša P.

nova
Uredništvo priporoča

ker mi bodo plačilo izplačali v obliki avtorskega honorarja baje to ni problem, ali pač?

t

Draga Tina,
verjamem, da ti je hudo, ko želiš preživljati svoj čas s svojim dojenčkom a okoliščine zahtevajo drugače. Dobro je, da imaš možnost da delaš s krajšim delovnikom vsaj na začetku, tako da prehod ne bo pretežak ne zate ne za dojenčka. Praviš, da je mož brezposelen – potem bi bila morda idealna rešitev ta, da mož vzame starševski dopust, skrbi za otroka in ima v tem času možnost, da poišče boljšo službo, ki jo nastopi po končani porodniški.

Dojenje? Zjutraj, nato takoj ko prideš iz službe in naprej čez dan in noč. Večini gre brez problema. Med odmorom na delu si lahko izčrpaš mleko in ga prineseš domov (uporabljaj manjše prenosne hladilne torbice) in ga nato očka ponudi dojenčku naslednji dan. Okoli šestega meseca boste začeli z uvajanjem goste hrane, tako da bo kaj kmalu lahko nadomestila obrok ali dva dojenja, ko boš ti odsotna.

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

hvala za odgovor

kje bi lahko izvedela kaj več o starševskem dopustu očkov? zdi se mi, da glede na to, da je mož brezposeln že skoraj eno leto, mu ne pripada nikakršno nadomestilo. v čem je potem prednost, da je na starševskem dopustu?

Najbolje, da pokličeš na center za Socialno delo in povprašaš.

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

Ne, če očka vzame starševski dopust, bo dobil tudi nadomestek za starševstvo – samo 35 jurjev za brezposelne. Tvoja porodniška je višja.

Če bo šlo, ti delaj, on pa naj čuva doma. Ne vem, zakaj te zanima varstvo, če je očka otroka itak doma.
T.

varstvo me zanima, ker močno upam, da bo tudi očka kmalu dobil službo

T.

Ima torej kdo izkušnje z varuškami, ki čuvajo šestmesečne dojenčke?

LP, T

Jaz takoj vzamem dojenčka v varstvo. Prav to iščem. Samo kaj, ko jih ni?!

Če boš rabila, pa le napiši.

LP

Mi lahko napišeš svoj mejl.

LP, T

Poglej si na stran CSD Lj- Šiška

Ti napišem kar telefonsko. Sine je prišel iz šole v naravi, pa mora zdaj na računalniku vse “nadoknadit”, kar je v tem tednu zamudil.

Bova sigurno hitrejši, če me kar pokličeš.

Damjana 041/342-368

LP

Ženske me vedno znova presenečate. Moški, ki naj bi imeli več energije za delo in skrb so doma, mame pa par mesecev po porodu v službo. Spoštovanja vredno. Spominjate me na mamo, kako je mene in brata preživljala vseh mojih 23 let do konca diplome. Oče pa je on in off delal, pil in se zabaval s prijatelji. Moški, ki nič ne delajo na sebi in ne pomagajo drugim naj gredo nekam v divjino in nazaj k osnovam preživetja.

Se pa opravičujem, ker se komentar ne navezuje na temo. Naj vam bo v vednost, da ste carice.

New Report

Close