Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Razvedrilne igre za piknik

Razvedrilne igre za piknik

Zdravo!

Naslednji teden prirejam piknik za moje prijateljice in prijatelje ter njihove otročičke. Piknik bi rada popestrila z razvedrilnimi igricami, zato bi prosila za vaše predloge, predvsem za odrasle, saj za otročke že imam par idej.

Hvala in en lep pozdravček od Katje

Vlečenje vrvi, iskanje zaklada, skakanje v vrečah, kotaljenje po hribu, v tej vročini tudi paše špricanje z vodo.

Pa veliko zabave, EvaP

Živjo!

NEkaj časa nazaj je bilo govora o tem. Igre sem si spravila in sedaj ti jih kopiram naprej. Žal si avtorja nisem izpisala, da bi vedele, kdo se je zares potrudil in jih napisal.

LP, Ana – Nuša

Bliža se zopet rojstni dan mojih otrok in zato se že pripravljamo
na različne igre,delavnice, da nam bo lepo.
Ker pa vem, da bodo koristile tudi drugim, jih z veseljem delim z vami!
Če pa se vi spomnite še katerih, ki tu niso omenjene in so primerne za naše malčke, vas prosim, da mi jih napišete.
1. BOJ ZA STOL: recimo imamo 5 otrok in pet stolov, otroci sedijo na stolih, vi vključite glasbo, otroci morajo nanjo plesati. Ko se glasba ustavi, morajo sesti na stol. Mi smo medtem en stol odstranili, zato ostane eden brez stola. To se nadaljujje dokler ne ostane samo še eden otrok in ta je zmagovalec.
2. VROČE-HLADNO: Izštevanka določi, kdo bo uganjeval, kje je skriti predmet. Uganjevalec oddide iz prostora, mi pa v prostoru dobro skrijemo neki predmet. Posedemo se po prostoru in pokličemo v prostor uganjevalca. On se premika po prostoru, mi pa ga orientiramo z vroče- je zelo blizu predmeta, hladno- je zelo oddaljen od predmeta. In to se ponavlja dokler predmeta ne odkrije.
3. BALON: Imamo dva stola, ki naj bosta oddaljena cca 2-3 metre. Vzamemo napihnjen balon, na njega nalepimo slamico in skozi slamico potegnemo vrvico. En del vrvice zavežemo na levi stol, drugi del vrvice pa na desni stol. Balon postavimo na začetek in igra se prične. Balon je potrebno s pihanjem spraviti na drugo stran. Zmaga tisti, ki to opravi najhitreje.Lahko štopamo, lahko pa pripravimo še dva stola in tekmovalca tekmujeta istočasno.
4. SKAKANJE V ŽAKLJU: Mi smo uporabili štiri stare prevleke za blazino (povšter) otroci so se postavili na eno stran sobe, cilj je bil označen in tisti, ki prvi pride čez je zmagovalec.
5. FIŽOL NA GLAVO: Imamo dve vrečki s fižolom. V prostoru pripravimo stezo po kateri naj bi tekmovalca z fižolovo vrečko na glavi hodila. Lahko gresta pod mizo, okoli stola, levo-desno…, zmaga tisti, ki pride prej na cilj ne da mu je vrečka padla z glave.
6. KATERI PREDMET JE TO: (mi smo zopet uporabili prevleko od vzglavja), damo 10 različnih stvari ( kocke, zobna krtačka, avto, žoga, kaj plišastega…) in prvi igralec da v vrečko roko in na otip mora ugotoviti kateri predmeti so v vrečki. Vsak predmet ki ga ugane, da iz vrečke ven. Zmaga tisti, ki ima več predmetov. V vrečko dajemo predmete glede na starost otroka, lahko so zelo zahtevni, lahko pa čisto prepoznavni.
7. KIPAR: En otrok je kipar. Ostali otroci skačejo po prostoru. Kipar reče stop in otroci morajo ostati v takšnem položaju, kot so bili ob besedi stop. Zadnji, ki se premakne je kipar.
8. ZAKLAD: V stanovanju ali hiši smo skrili zaklad. To je lahko mala škatla, notri pa za vsakega otroka en bonbon. Narisali smo tudi zemljevid. Otrokom damo v roke zemljevid in če ga bodo znali prebrati, bodo našli zaklad. Zemljevid smo napisali malo bolj hudomušno, da je igra bolj zanimiva. Naprimer je na zemljevidu pisalo da je točka 5 v mali sobi nekje pri oknu in za zaveso v tej sobi je bil pripet list, da se pot nadaljuje če gremo 10 korakov naravnost proti recimo kuhinji.
Lahko pa je zemljevid malo bolj zahteven in ga napišemo po korakih in za orientacijo je sever, jug, vzhod in zahod. Vse je odvisno od starosti otrok.
9. GNILO JAJCE: Otroci se posedejo v krog, eden okoli njih nosi zmečkan papirček, to je jajce. Enemu izmed otrok ga spusti za rito in če ta ne ugotovi predno mine en krog, je gnilo jajce, če pa ugotovi, mora tečti za njim. On pa se lahko posede tam, kjer je prej sedel ta ki je imel gnilo jajce. Če ga ne ulovi, potem jajce nosi on.
10. KVIZ: Sami si pripravimo kviz, kot ga gledamo na televiziji. Vprašanja naj bodo primerna starosti otrok.
11. OSLIČEK: Na velik list papirja narišemo oslička brez repa, rep pa naredimo posebej iz debelejšega papirja, na začetek repa lahko nalepimo obojestranski selotejp in potem otroku zavežemo oči in on naj pritrdi osličku rep. Veliko se bomo smejali, ker bo včasih rep tudi na očeh.
12. SLEPE MIŠI: Enemu od otrok zavežemo oči, ostali se skrivajo po prostoru. Tistega ki zadnjega ulovimo, je potem on slepa miš in on lovi.
13. PTIČKI V GNEZDA: Imamo recimo pet otrok, Eden od otrok govori. Na tla postavimo štiri blazine, to so gnezda. Tisti ki govori letečim ptičkom reče:«Ptički v gnezdo« in tisti ki ostane brez gnezda, je naslednji ki govori: »Ptički takoj iz gnezda« in ptički morajo leteti po prostoru in potem jim reče: »Ptički v gnezda« in tisti ki ostane brez gnezda je naslednji ki govori.
14. LETI-LETI: Eden govori: » Leti leti avto« in ker avto ne leti imamo roke dol, če pa reče:«leti, leti avion« moramo dati roke gor. Če to ne naredimo smo izpadli. Zmagovalec je tisti, ki ostane zadnji v igri.

15. TOMBOLA, to igro pa smo kar kupili, saj ni predraga in ponavadi jo imamo za zaključek zabave, da lahko vsak od otroka domov odnese malo darilce.
16. TWISTER, tudi to igro smo kar kupili, je vredna svojega denarja in primerna za staro in mlado. Je super zabava. Imamo plahto na kateri so narisane različne barve v krogu. Posebej imamo uro, ki ji zavrtimo kazalec in če se ta ustavi na : levo roko na rumeno, moramo mi to narediti. Igra postaja zelo zanimiva, ker se igralci prepletamo med seboj, ker moramo delati skoraj špage…, pri tem pa se zabavamo in tako smeeejimo, da se skoraj polulamo.
17. USTVARJALNE delavnice: Če pa smo že malo utrujeni, pa lahko izdelamo tudi svoj papir: Narejene izdelke lahko potem otrokom kasneje dostavimo na dom.
Potrebujemo: mešalnik,vodo,močno gazo,brisače,okvir in trakove iz časopisa kot so delo, dnevnik…
Mešalnik do dveh tretjin napolnimo z mlačno vodo. Nastavimo na počasno vrtenje, potem pa dodajamo približno deset ravnih trakov časopisnega papirja. Mešamo dokler se papir ne prepoji. Potem odrežemo kos močne gaze in jo napnemo čez okvir. Vse skupaj položimo v pomivalno korito. Mešanico iz mešalnika prelijemo na gazo in počakamo da se voda odteče. Gazo skupaj z mešanico položimo na pult, jo pokrijemo z plastično vrečko in previdno zvaljamo po njej. Odstranimo vrečko, ne pa tudi gaze, pokrijemo z debelo kuhinjsko krpo in vse skupaj obtežimo. Ko se posuši, previdno odluščimo list doma narejenega papirja. Suši se cca 2-4 dni. Jaz ga odluščim z (ne vem kako se pravilno izgovori ta beseda, zato bom napisala kar »špohtel«). V p.kašo lahko vmešamo tudi malo cimeta , da bo dišalo,ali pa katere druge rastlinice, da bodo polepšale papir, Vendar ne pretiravati.
18. SLANO TESTO: Sol 1 lonček in 2 lončka moke,zmešamo z malo vode. Ko dobimo pravo testo, to je takšno, da se super oblikuje, pričnemo. Lahko uporabljamo piškotne ali kakšne druge modele, lahko uporabimo svojo domišljijo, skratka, ko imamo ustvarjeno, pustimo sušiti na zraku cca 3-4 dni, ali pa zapečemo v pečici. Pri tem moramo biti pazljivi, ker testo hitro potemni. Posušene izdelke lahko pobarvamo in jih uporabimo za različne namene. Lahko tudi dodamo akrilno barvo že med gnetenjem testa, lahko pa dodamo tudi malo cimeta za vonj.
19. MAKARONI: Zelo lepo se oblikuje tudi z makaroni. Imamo različne vrste makaronov, ki jih poljubno lepimo med seboj. To lahko pobarvamo ali posprejamo.
20. SEMENA: Lepo sliko lahko naredimo tudi z lepljenjem različnih semen ( buče, sončnice, koruza, fižol, koriander…)
21. TEMPERA: Vzamemo list papirja, ga prepognemo na pol, na eno stran iztisnemo različne tempera barvice, malo, ne veliko, potem papir prepognemo skupaj, da je barva notri , ga malo stisnemo in odpremo, pokažejo se čudoviti metulji ali pa kaj drugega.

p.s.: Če pa so otroci že preveč utrujeni in nam jih ne uspe več motivirati, pa je lahko rešitev v gledanju kakšnega lepega risanega filma. Zato si za vsak slučaj izposodite v videoteki kaj lepega.
Vendar je to res za tisto najhujše obdobje, ko res ne vemo kako umiriti otroke in ker nesreča nikoli ne počiva, se naj umirijo ob gledanju nekaj lepega.

Obema hvala lepa za predloge. Vsekakor bomo sprobali vajine ideje in se ob tem fino zabavali.

Lep pozdrav, Katja

HVALA ZA DOBRE IDEJE TUDI MI SE BOMO FINO ZABAVALI

New Report

Close