Najdi forum

Načrtovanje dvojčkov

Malce čudno vprašanje, pa vseeno… ali je možno kakor koli načrtovati dvojčke? Z možem sicer nimava težav pri oploditvi. Imava dva otroka, želiva si še dva, pa meni ni prav veliko do dveh nosečnosti??? Da se razumemo,… vem, da ni tako, da med sexom misliš na dva ali kaj podobnega… mislim iz medicinskega vidika… Ali obstaja kakšna varianta, da ti … saj ne vem kako bi vprašala …

Ali obstaja karkoli v tej smeri ali ne?

p.s.
ne mož ne jaz v rodu nimamo dvojčkov.

Odgovora ne vem, te pa lahko potolažim, da se isto “čudno” vprašanje tudi meni podi po glavi.

Sama sem se zdravila zaradi neplodnosit s Klomifenom- ko ti namesto 1 jajčece na mesec dozori več jajčec. Tako lahko pride do večplodne nosečnosti. Pri meni so dozorela 4 jajčeca, oplojeno pa je bilo samo eno. Kot vem, se pri zdravljenju neplodnosti velikokrat tako rodijo dvojčki, ali pa še kaj več:)

nova
Uredništvo priporoča

Kot sem ze enkrat napisala na enem drugem forumu:

Ja, dvojckov je vse vec zadnje case. Tule pa je nekaj namigov… :))
1. Dvojcki so pogostejsi, cim starejsa je mamica
2. Dvojcke zadnje case dobiva veliko mamic, ki se zdravi zaradi neplodnosti s hormonskimi preparati, ki poskrbijo za sprozenje vec kot enega jajceca – toda pozor – kaj ce se jih sprozi vec kot dva?
3. Za velik porast dvojckov je kriv tudi IVF postopek, pri parih, ki imajo tezave z neplodnostjo, po oploditvi v eprueti namrec v maternico vstavijo dva zarodka. In nasi strokovnjaki so zelo uspesni.

Vse skupaj, in to, da se zenske seveda vse starejse odlocamo za prvega otroka, zaradi cesar tudi marsikatera potrebuje se malce hormonske spodbude je v zadnjih letih v Sloveniji pravi boom dvojckov.
Ves kaj , ampak jaz ti ne bi svetovala nobenega od zgornjih receptov – ce ze ne bodo dvojcki, pa imas lahko dva hitro zapored in je skoraj isto. Morda se lepse, otrocki so taki cukrcki ko so dojencki, in ko prvi postane mali nadebudnez zacnes pogresati dojencka, pa dobis novega in se tako veselis dveh otrok.
Srecno!
natasa

hecno, da imaš željo po dvojčkih…jz samo upam (sej verjetnost je tko minimalna, da je skorajda ni), da jih ne bi dobila…. Otrok še nimam, ampak pri prvem ne bi rada mela stereo zadeve, ker po mojem še zase ne bom dobro vedela!

pa pa

veliko sreče pri načrtovanju dvojčkov!

Jaz si tudi zelim.neizmerno dvojck.. mam doma 17m puncko.je pravi cukrcek in zelja po dvojckih je zeli velika,ampak nimam moznosti ker v druzini ni nbenih dvojckov niti po moji niti pmozevi..

New Report

Close