Najdi forum

Hipospadija

Ali ima kdo od vas fantka s hipospadijo?

Ja, naš Jakob jo ima. Pa mu ne povzroča nikakršnih problemov, vsaj zdaj še ne (star je 3 mesece). Menda se lahko popravi pri enem letu.

Nina

Naš sinček je imel prav hudo obliko in so ga že operirali (novembra lani). Ampak prav zanimivo se mi zdi, da prej sploh nisem slišala za to hipospadijo, čeprav povsod pišejo, da je kar pogosta, 1 fantek na 300 jo ima. Kje pa ima Jakob luknjico? Ali ga boste dali operirati?

nova
Uredništvo priporoča

Jakob ima luknjico tam, kjer se začne glavica, vendar jo kožica ne prekriva. Vsi mislijo, da smo mu kožico nasilno povlekli nazaj, ampak je nismo 🙂 ja, verjetno se bomo odločili za operacijo. Mi poveš, kako je bilo, kdaj in kako je sinek zadevo prenesel? Mimogrede, tudi jaz nisem vedela, da kaj takega obstaja in je tako pogosto.

Nina

Ali lahko poveste kaj to je?

2 Nina:
Živijo, včeraj ti nisem uspela odgovoriti. Jaz sem na področju hipospadije že “doktorirala”. Naš sinček je imel res hudo obliko – luknjica je bila čisto dol pri korenu lulčka, zato je bil cel lulček zakrivljen navzdol, jajčka pa sta bila kar narazen. Seveda, so takoj po rojstvu opazili, da je nekaj narobe, čeprav jaz, še vsa “zadrogirana” od maske nisem niti porajtala. Takoj so ga nesli na ultrazvok, da so izključili možnost, da je morda deklica s preveč moških hormonov. Na ultrazvoku je bilo vse bp, za vsak slučaj pa so kasnej v porodnišnici vzeli še kri za kariotip, da se končno prepričamo, da je vse v redu s kromosomi, in je bilo k sreči res tako, tok mora biti pri normalnem dečku. Že takrat, v porodnišnici, smo spoznali prof. Tršinarja, ki me je potolažil in zagotovil, da bo sinčka lastnoročno operiral in misli, da bo vse OK.
Hipospadija tudi mojemu zajčku ni povzročala nobenih težav pri lulanju.
Ko je bil sine star 6 mesecev, smo se naročili na operacijo. Naj te opozorim, da če ste se odločili za to opcijo, se morate pravočasno prijaviti, ker je čakalna doba 1 leto. Optimalna starost otroka je za to operacijo tam od leta in pol pa do dveh let.
Pred operacijo mora biti otrok popolnoma zdrav, nobenih prehladov, driske, kri mora biti bp, skratka res 100% zdrav, no, saj, to preverijo še večkrat, in če je karkoli narobe, dobiš drug datum.
No, mi smo imeli to srečo, da je bil naš sine na dan X popolnoma zdrav in ni bilo potrebe po prenaročanju itd. Operiral ga je prof. Tršinar, ki je res ZAKON in ti ga vsekakor priporočam. Operacija je trajala dve uri, ampak pri vas bo najbrž že po pol ure vse končano, ker je hipospadija v zelo blagi obliki. Potem sva bila 9 dni v bolnici (KC)… V isti sobi sta bila tudi mamica s fantkom, ki je imel luknjico tako kot Jakob, tik pod glavico. Njega so odpustili že tretji dan po operaciji. @!#$ hudo je, da mora otrok po operaciji, pa vse dokler se rana ne zaceli, non-stop ležati, in to na hrbtu, ker ima vstavljen kateter in bognedaj, da mu pade kateter ven. To obdobje bo tudi pri vas trajalo največ tri dni, naš je bil pa kar vseh 9 dni priklenjen na posteljo. Joj, nimaš pojma, kako je to… Naj še povem, da sem bila ves čas ob sinku, mož pa tudi, ampak samo čez dan. Ponoči sem spala na tleh na napihljivi blazini ob otrokovi posteljici… Res je, da ti dovolijo biti ob otroku podnevi in ponoči, ampak glede spanja se moreš znajti kakor veš in znaš. Prvo noč sem prespala na stolu in ti tega ne priporočam, proti jutru sem si želela samo to, da se uležem in stegnem noge, ampak nisem imela kje. No, drug dan sem si priskrbela blazino.
Joj! Cel roman sem že napisala 🙂 Če te slučajno zanimajo še kakšne podrobnosti, napiši.

Čao, veliko sreče in zdravja!

Ana, najlepša hvala za obširen odgovor. Ojej, kar tri dni ali več v bolnici in primiru 🙁 No, bomo že. Vsekakor se bom s pediatrinjo pri naslednjem obisku o tem pogovorila, čeprav je rekla, da se bomo o tem pogovarjali, ko bo čas. Če je čakalna doba tako dolga, bo kar čas za naročiti se. Sicer so se mi začeli porajati dvomi, če je to pri tako majhni napaki res potrebno, po drugi strani pa mu s tem lahko prihranimo kasnejše travme (fantki so tako občutljivi glede njihovih lulčkov, sploh v puberteti, a ne?). No, za začetek temeljit pogovor in zbiranje informacij.

Nina

Spoštovana Ana!

Pišem vam, ker se tudi jaz s svojim sinom Enejem (18,5 mesecev) na operacijo – hipospadija srednje zahtevnostne stopnje. V bolnici se moramao zglasiti 5. januarja 2004. Seveda želim biti skupaj s sinom, a so mi rekli da je na razpolago samo ena soba za bivanje starša z otrokom, sobe pa ne morem rezervirati. Kakšne izkušnje imate vi? Kaj mi lahko še svetujete – na kaj naj bom pripravljena? Kako ste uspeli vašega sinčka obdržati pri miru, ko je imel kateter? Sigurno bi še imela za vas 100 vprašanj. Ali bi vas lahko kam poklicala?

Hvala v naprej in LP

Goga

Punce, ste se kdaj vprašale, kaj bi lahko bilo krivo za hipospadijo pri vas. Jaz sumim pri sebi na ene tablete za lazjo zanositev.

New Report

Close