Najdi forum

VIROZA – že 7 dan

Naš mali ima že 7 dan vročino / tudi okoli 40 /. In ker sem po naravi bolj panična, sem ga danes ponovno odplejala na pregled. Prosila sem, da mu pregledajo kri in vodo. In rezultat: tipična viroza. Zdravila ni, samo Calpol za znižanje vročine. V tem tednu ga je popil že celo flaško. No, menda je to normalno in lahko, da bo imel vročino še nekaj dni. Sicer sem malo potolažena, ker mu je zdravnica pregledala vse in ni nič hujšega kot viroza, je pa že to zelo grozno. Tako, da upam na skorajšnje okrevanje.

Ampak še vseeno se sprašujem, če je normalno, da ima otrok pri virozi cel teden vročino? Očitno je.

Pa lep pozdrav vsem trpečim virozarjem in tudi ostalim!

B.

…sicer ne vem koliko je star…ampak naša pikica je imela (sedaj je stara1,5 leta= pri 15 mesecih naenkrat vročino, ki ji ni in ni padla, in sem ji mogla dajat svečke paracetamola na 4 ure, da je sploh prenesla vso stvar…no vsak dan sem zdravnikom težila…malo je imela zamašen nosek, sicer pa enkrat na dan zakašljala…le vročina ni padla več kot deset dni…no in zdravniki kot zdravniki…pojedla je v enem mesecu 4 različne antibiotike in nič….pol pa so ugotovili…po treh tednih, da ima bronhitis…pa še ta se je razvil samo zato ker je niso pravilno zdravili in je iz prehlada(hodila je že v vrtec…in ga v vrtcu pobrala, kot vsi otroci)nastal bronhitis….še sedaj pokašljuje…pa kot vidiš je že več kot dva meseca odkar je zdrava….

Tako, da ne misli, da paničariš…sem jaz tudi mislila…samo pa saj gre za naše otroke, ki jim hočemo dobro in zdravje…kdo pa naj gnjavi zdravnike, če ne starši, ko pa so otroci nemočni….a ne.

LP Esy.

PS.od takrat ji skozi kuham čaj iz bezga, kamilic in dsmrekovih vršičkov z medom…in moram potrkat…..

Pri nas traja viroza že 7 dan. Dva dni je imela naša triletnica vročine okrog 40 st. Zdravila ni le veliko tekočine in Calpol za zbijanje vročine. Za našo malo pa se tudi bojimo, ker bo v kratkem pobrala še norice, ki jih ravno sedaj preboleva njena starejša sestra.

nova
Uredništvo priporoča

pred 10 dnevi je naša miška, ki bo kmalu stara 2 leti, zakuhala in sva šli k zdravnici. diagnoza: viroza. zdravnica me je opozorila, da je na pohodu viroza, kjer je vročina zelo visoka (tudi čez 40) in traja več dni (1 teden). drugih zapletov pa baje ni. no, naša miška je par dni kar prespala, saj je imela vročino 40 in je samo pila in jedla sirup za zniževanje vročine. tako da mislim, da ni panike. če otroček nima drugih znakov, je res le viroza. očitno dolga. pri nas je minila prej kot v enem tednu. naj otroček veliko pije.

na čimprejšnje okrevanje!!

urša

pozdravljena

tudi mi smo v podobni situaciji, vendar ne misli da te želim prestrašiti. naš 7 mesečnik je pred 14 dnevi stknil od svojga starejšega bratca virozo, ki je trajala z visoko vročino 5 dni. nato se je stavar postopno umirjala, dokler ni po tednu in pol bilo videti vredu – rrez vročine. Takrat pa je naenkrat dobil močan gnojni izcedek iz nosu, čutil si hropenje, če si dl roko na prsi, čuden kašelj – pa še ven nis pogledala, ker sva imela ves čas vročino. Danes sva bila pri zdravnici. Ugotovila je da je sinek popolnoma zdrav, samo da se mu nabira toliko sluzi, da je oteženo dihanje – količina kisika v krvi je bila močno znižana. Poslala naju je v bolnico kjer so mu očistili dihalne poti. Dobila sva antibiotočne kapljice za nos in kapljice za izkašljevanje. Izkušnja ni nič kaj prijetna, sploh ob dejstvu, da ti povejo da je otrok popolnoma zdrav, pa pristaneš v bolnici.

Maxima!

Tudi moja malčka imata enake simptome kot tvoj (izcedek, kašelj). Zanima me, če so mu v bolnici očistili nosek s “sesalno cevko” ali so naredili še kaj drugega. Nam so “posesali” nosek vendar ni nič pomagalo.

lp Vesna

Maxina!

A mi prosim še napišeš katere kapljice za nos in izkašljevanje ste dobili. Hvala!

lp Vesna

Bodite pozorni na mleko v prehrani ob takšnih primerih in ga poskušajte malce nadomestiti s čim drugim, če se le da, ker poveča nastajanje sluzi v telesu. Meni ga ne uspeva zamenjat, ker moja mala samo čokolino pije v redkih trenutkih, ko nima 40 vročine, in sem vesela, da sploh kaj poje.

Tudi naš fant je imel skoraj celi teden vročino.V sredo mu je padla , nato pa sem dobila še jaz vročino,in tudi on jo je zopet dobil.Ponavadi pa viroza traja od 7-10dni,saj tako nam je povedala pediatrinja.
Upam , da se bova oba kmalu pozdravila?

No, danes je prvi dan brez vročine po sedmih dneh. Smrkanje in kašelj pa sta še vedno naš vsakdanjik.

LP

pozdravljena

se opravičujem, da nisem utegnila odgovoriti.
Moram vam povedati, da se nam stanje občutno izboljšuje. V bolnici so nam izsesali sluz z napravo za izsesanje. Nevem koliko je to pomagalo, ker smo takoj nato zoped zelo šmrkali, hropli.
Za nosek in oči sva dobila kapljice Tobrex ki super pomagajo. Za izkašljevanje pa Bisolvan raztopino. Poleg tega mi je pediatrinja pokazala, kako naj po danih kapljcah za izkašljevanje pretrkavam prsni koš, da bi fizično pripomogla k boljše luščenju sekreta.
V glavnem sedaj nam je že bolje. Upam, da bo tudi vam

LP

pozdravljeni! Pisem vam ker več sama ne vem kaj je narobe z mojim otrokom.Od 6 janarja je bolan langiritis pa pljucnica 13.3.pa ko je dobio antibiotik je takrat samo bio boljse.Pol potem spet isto leukociti poviseni,vrocina,kaselj ,iscedek iz nosu.Prosim vase mnenje.lp

pozdravljeni! Pisem vam ker več sama ne vem kaj je narobe z mojim otrokom.Od 6 janarja je bolan langiritis pa pljucnica 13.3.pa ko je dobio antibiotik je takrat samo bio boljse.Pol potem spet isto leukociti poviseni,vrocina,kaselj ,iscedek iz nosu.Prosim vase mnenje.lp

New Report

Close