Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja BOZICEK-KDAJ POVEDATI OTROKOM?

BOZICEK-KDAJ POVEDATI OTROKOM?

Vsi starsi pozdravljeni,
sem malo starejsa sestrica mlajsega brata, ki je star 11 let in mu starsi se sedaj niso povedali, da bozicek ne obstaja. Mislim, da on se kar naprej verjame(mogoce samo na pol) v bozicka. meni se zdi to malce pretirano in prepricujem starse, naj mu povedo. Poled tega mi ze gre na zivce to sprenevedanje, ko se pogovarjamo o tem in moram prav paziti, da ne bom kaj prevec rekla. Cisto iz pedagoskega vidika se mi zdi to malce prevec za 11- letnika, da se vedno verjame.
Torej, moje vprasanje – kdaj povedati otroku, da ne obstaja? (meni se zdi primeren cas ob vstopu v OŠ)

Moje mnenje:
Ne povedati – bo ze sam ugotovil in se s tem celo pohvalil ali pa naj bo to se vedno vasa sladka skrivnost. Moja hci je ze vedela pa smo se se kaki dva leti vsi z uzitkom pretvarjali – z njo vred (v resnici je kot ris cakala kdaj nas bo ujela in prej preverila vsebine vseh omar…). Vsi smo se zabavali…
lp
n.

Nič razlagati – bo že sam prišel do tega.

Sicer pa: jaz še vedno verjamem v Božička. Zato mi pa vedno kaj lepega prinese!

Nataša

nova
Uredništvo priporoča

jaz sem stara 35 let in se sedaj verjamem v bozicka…

Jaz sem prepričana, da v resnici ne verjame več – sošolci naredijo svoje… Pa vendarle je čisto mogoče – enako je z mojim dvanajstletnim nečakom – da skupaj z nami/vami še vedno ohranja ta čar… zakaj drezati v nekaj, kar je tako lepo? Saj veš, kako je to – še mi odrasli se na glas sprašujemo, ali nam bo Božiček kaj prinesel – nikoli ne vprašam dragega, ali mi bo on kaj prinesel, razumeš, kaj mislim? Tako da – moje mnenje: ne več na silo ustvarjati pritiska v smislu “če ne boš priden, ti ne bo nič prinesel”, a tudi ne na silo rušiti pravljice… mogoče pa je čisto malo še potrebuje, zavestno ali podzavestno… Pozdravčke, irena

Ne povejte mu. Kaj ni čarobno, dokler verjameš v Miklavža, Božička in Dedka mraza. Že tako bo prekmalu ugotovil. Po pravici povedano, bi jaz še sedaj pri svojih tridesetih verjela.

Želim ti lep Božič.

Ja, saj vas vse rauzmem, res je tp carobni cas in cudovit obcutek, vendar pa – ali ne vpliva to malce negativno na intelektualni razvoj otroka?

Ne, ne, intelektualni razvoj otroka nima nobene zveze z emocionalnim, kamor bozicek in pravljice zagotovo spadajo. Saj ne gre za to, da bi bil mali “butast”, ker še verjame – tu so posredi čisto druge stvari… (če si gledala Raztreseno Ally, prejšnje sezone, zdaj se je že precej izpela, boš vedela, kaj mislim…) Tako da – nič se ne boj!
(sicer pa fantje tako in tako vedno ostanejo otroci, pa ali verjamejo v božička ali ne… :-))

Kakšna neumnost pa je to – da Božička ni?
Seveda je! Morda ga vsak razume malo po svoje, a dobri mož, ki prinaša praznike, veselo skrivnostno pričakovanje in drožino za skupno mizo – kdo bi ne verjel vanj?

Vesele praznike vsem, Aja

Jaz se vedno verjamem v bozicka. Zakaj pa mislis da vedno dobim kaj lepega?
Ne resno, bozicek je del bozica tako kot smrekica,okraski,lucke… Ne pokvarit tega otroku. Sicer pa si se vedno rada pogledam risanko ali pa kaksen film z druzino za bozic.

New Report

Close