Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja porodnišnica Novo mesto

porodnišnica Novo mesto

Pozdravljene!

Kakšne izkušnje imate z porodnišnico NM? Katera babica je v redu? Pripravljam se namreč na prvi porod in me je rahlo strah. Ali je možno, da se predhodno dogovoriš katera babica bo pri porodu?
LP,
Mia

Zdravo!

Jaz sem lani junija rodila v Novem mestu. Moram ti povedati, da me je bilo zelo strah in sploh nisem pomislila na to katera babica bo zraven. Vem samo to, da sta bili ( ena je bila pripravnica) zelo zelo prijazni. Prosila sem ju za inekcijo oz. nekaj proti bolečinam. Ni bilo problema. Zraven je bil tudi moj mož, tako je bilo tudi lažje zame. Naj bo eden tudi zraven tebe. Povem ti, da ni bilo hudo. Res pa je najlepši dogodek, ko dobiš svojo štruko v svoj objem.Enkraten dogodek.
Kakor vem, so vse babice tam dobre in tudi sestre na oddelku so bile zelo fajn.
Nimam nobenih pripomb.
Imam lep spomin na to porodnišnico in drugič vem da bom zopet šla sem.

Lep pozdrav!

Romana

Porodnišnica je dokaj nova in prijetna. Jaz sem tja hodila na porodni tečaj, ki ga je vodila babica Metka (in slučajno je bila tudi pri porodu), ki je res izkušena. Porod je potekal brez posebnosti in tako, kot mi je ob prihodu v porodnišnico napovedala babica. Ob meni je bil tudi mož, kar je zelo dobrodošlo. Babica je bila zelo materinska in pomirjujoča. Rojevala sem v zgodnjih jutranjih urah in tako je po porodu prišla nova babica (jutranja izmena), babica Nataša, ki je tudi prav super. Ona je uredila mene in mojo deklico, saj je babica Metka že pomagala drugi mamici. Izredno prijazna je tudi mlada zdravnica Klaričeva. Na oddelku so sestre v veliko pomoč pri negi in pristavljanju. Samo nikar ne obupaj, če dojenje ne bo steklo takoj. Moja deklica cel prvi dan ni hotela jesti, pa je dojenje lepo steklo in nimava nobenih problemov. Sestre pa so me takrat kar malo prestrašile, češ da nima sesalnega refleksa. Obroki so zelo obilni, pa to te verjetno prav nič ne zanima. Vedi pa, da se lahko v vsakem trenutku obrneš na sestre (noč in dan). Nekatere kličejo za vsako dojenje, ker niso prepričane, da bodo detece pravilno pristavile. Kar pa se tiče babic, ne predstavljam si, da bi lahko katera opravljala ta lepi poklic, če bi ne bila neskončno prijazna do mamice in deteca.
Pa le pogumno in srečno.

nova
Uredništvo priporoča

Sama sem že dvakrat rodila v novomeški porodnišnici, prvič še v stari stavbi, drugič v novi. Obakrat prijazni babici (prvič gospa Metka, drugič gospa Anica), prijazne sestre in zdravniki. Skratka – sami lepi spomini vsakič, ko grem sedaj mimo porodnišnice.

Draga Mia,
tudi sama sem rodila v NM, pred porodom sem bila skoraj 1 mesec noter in še po porodu 10 dni (carski). Lahko povem same pohvale od prej in po porodu, prej skrb, prijaznost in strokovnost po porodu pa resnična pomoč, tako da ti je že kar nerodno, ko stalno sprašujejo če je vse v redu, če kaj rabiš itd. Tudi sama bi pohvalila dr. Klaričevo, pa dr. Mijajloviča, pa dr. Gradecki in vse sestre na oddelku. Če bom še, bom sigurno rodila v NM.
Tudi tebi želim kar najlepše spomine na NM porodnišnico in vse dobro ob prihajajočih dogodkih.
LP

Mia

Tudi jaz sem rodila v Novem mestu. V veliko pomoč mi je bila babica Metka, tako da pri porodu ni bilo nobenih težav.
Kasneje pa moja žabica ni in ni hotela jesti, saj bi samo spala (rahla zlatenica). Sestre so mi zelo pomagale pri njenem bujenju, jaz je nikakor nisem mogla zbuditi pa če sem se še tako trudila. Konec koncev je žabica v petih dneh ugotovila, da je treba jesti in sedaj je pravi debelinko. Če nebi bile sestre tako prijazne, bi verjetno obupala nad dojenjem.

Veliko lepih trenutkov
čav-čav

Alenka

Jaz sem rodila v NM porodnišnici, lani decembra, pa sem bila zelo zadovoljna in bom šla, če se bo seveda dalo, tudi naslednjič. Res enkratno. Bila je z menoj babica Verida, ki je bila izredno prijazna, ne bi si mogla želeti boljše. Razen z dr.Šekoranjo nisem bila preveč zadovoljna (zaničevalen odnos do žensk nasploh), ampak nič pretresljivega, drugače zelo strokoven in v redu. Tudi s sestre na oddelku so bile v redu, pomagajo, v glavnem brez pripomb. Pediatri, so pa poglavje zase, škoda besed,
Splošen vtis, zelo dober, razen izjem.
Pa lep pozdrav in brez strahov v NM porodnišnico.

Tudi jaz sem rodila v Nm. Strinjam se z Anko glede dr. Šekoranja. Sem pa bila nadvse zadovoljna z dr.Piškom, dr. Mijajlovičem in dr. Gradecki, ker sem bila tam kar dolgo lahko trdim, da so najbojši.Z babico sem bila zelo zadovoljna tudi Verida. Sicer je bilo rečeno, da so vse babice dobre. Pediatri so resnično poglavje zase in sreča, da jih nisem videla nikoli več. Na odelku je bila takrat sestra Martina prava groza tako, da smo vedno upale na mlajše sestre, ki so bile resnično prijazne. Drugače pa je to zelo urejena porodnišnica in ni bilo težav okoli perila in vložkov. Ko berem izkušnje mamic, ki so rodile v Ljubljanski porodnišnici in so imele težave na odelkih lahko trdim,da sem jo kar dobro odnesla.
Kar brez strahu in čim lepši porod.

Hello!

Tudi jaz se pripravljam na porod v NM porodnišnici. Lahko, da se še srečava (čez kak teden, mogoče že prej, upam pa da ne kasneje, ker sem že kar nestrpna). O porodnišnici sem slišala dobre in slabe stvari, no bolj o posameznikih-cah, najbrž pa je to prisotno vsepovsod. Moja kolegica je rodila pred 14-dnevi in je imela lepo porodno izkušnjo – lepšo kot prvič, čeprav sta bila prisotna ista babica in zdravnik. Najverjetneje so začeli delati na bolj prijaznem pristopu, kar opažam tudi v dispanzerju.

Upam, da bova čimprej pestovali najina sončka!

Essie

Rodila julija 2020..in sigurno vem da v porodnišnico Novo Mesto NIKOLI VEČ negrem. Pripeljali so me s popadki in v hudih bolečinah pustili na oddelku v sobi čakat 24ur,dokler nisem moža poklicala pa naju prišel,, spasit,, sestre na oddelku nesramne nihče ti nič nepove neobjasni… Sestra mi je paracetamol narobe zadela v roko tako da sem po carskem rezu zdravilo dobila namest v žilu pod kožo.. Nobenga opravičila ni blo… Odsvetujem

New Report

Close